امکان رانندگی اتوماتیک برای تمامی محصولات مرسدس بنز از سال 2024 فراهم می گردد

به گزارش تور تایلند، مدتی پیش بود که مرسدس بنز و بی ام و اعلام کردند همکاری مشترک آن ها در زمینه توسعه دستیارهای رانندگی اتوماتیک و ساخت خودروهای خودران به خاتمه رسیده است. البته باید یادآور شد وقوع این اتفاقات در زمانی که خودروسازان روی آینده سرمایه گذاری می نمایند امری احتمال دارد.

امکان رانندگی اتوماتیک برای تمامی محصولات مرسدس بنز از سال 2024 فراهم می گردد

مرسدس بنز و بی ام و در ابتدا اعلام نموده بودند که از سال 2024 خودروهایی با قابلیت رانندگی اتوماتیک در دسترس مشتریان خود قرار خواهند داد. این همکاری هفته گذشته متوقف شد اما مرسدس بنز رویای خود را ترک ننموده است.

در حال حاضر مرسدس بنز با همکاری شرکت انویدیا فرایند توسعه سیستم رانندگی اتوماتیک خود را پیش می برد. حاصل همکاری های مشترک این دو شرکت را از سال 2024 و در مدل های جدید مرسدس بنز شاهد خواهیم بود.

بسیاری گمان می نمایند مرسدس بنز میخواهد تا انویدیا را جایگزین بی ام و در همکاری مشترک نماید اما واقعیت پیچیده تر از چنین تفکری به نظر برسد. بنابر گفته سخنگوی مرسدس بنز، این مشارکت جدید بوده و نسبت به همکاری قبلی متفاوت است.

او در این باره گفت:

مشکل همکاری ما و بی ام و عدم تناسب زمان بندی شرکت هایمان بود، به همین دلیل این همکاری را به تعویق انداختیم. مشارکت با انویدیا ساختاری متفاوت دارد و به دنبال دستاورد متفاوتی هستیم.

مرسدس بنز در همکاری با انویدیا بر روی توسعه نرم افزاری کار می نماید که به امکانات رانندگی اتوماتیک مرتبط است. این مشارکت با همکاری مرسدس بنز و بی ام و متفاوت خواهد بود.

جنسن هوانگ مدیرعامل انویدیا و اولا کالنیوس مدیرعامل مرسدس بنز دو پشتیبان اصلی این قرارداد همکاری جدید هستند. این موضوع را دنی شاپیرو، مدیر ارشد بخش خودروسازی انویدیا در یک مصاحبه بیان نمود. وی اضافه کرد:

همکاری مشترک ما تنها به ساخت یک محصول ختم نخواهد شد بلکه این مشارکت منجر به ایجاد تغییرات گسترده در خط فراوری مرسدس بنز در آینده نزدیک خواهد شد. این همکاری برای هر دو شرکت اهمیت داشته و مزایای زیادی به همراه خواهد داشت.

همکاری بین یک خودروساز و یک شرکت فعال در حوزه ای غیر از خودروسازی موضوع رایجی نیست و به ندرت اتفاق می افتد. خوشبختانه در مورد انویدیا و مرسدس بنز این مساله به اعتماد و مشارکت متقابل مدیران دو شرکت ختم شده است.

اما توافق مرسدس بنز و انویدیا شامل چه مواردی می گردد؟ به گفته شاپیرو قرارداد مشارکت دو شرکت موارد زیادی را در بر خواهد گرفت، از جمله یک سامانه محاسباتی برای نرم افزارهای خودروهای خودران که براساس انویدیا درایو توسعه خواهد یافت.

این سامانه محاسباتی از سال 2024 بر روی تمامی خودروهای مرسدس بنز که در واقع نسل بعدی محصولات این شرکت هستند، نصب خواهد شد. این سامانه انقلابی برای انویدیا و مرسدس بنز به دنبال خواهد داشت.

پیش بینی می گردد اجرای موفقیت آمیز اهداف این همکاری، کسب و کار هر دو شرکت را متحول نماید. مرسدس کلاس E و مرسدس کلاس S نخستین خودروهایی خواهند بود که به ابرکامپیوتر های انویدیا مجهز خواهند شد.

سنسورها و کامپیوترهای انویدیا همان کاری را برای خودروهای مرسدس بنز انجام می دهند که تسلا برای محصولاتش انجام داده است. همانند امروز رانندگان قادر به تصمیم گیری هستند که آیا مایل به استفاده از رانندگی اتوماتیک هستند یا خیر.

مرسدس این سامانه را عملکرد رانندگی اتوماتیک پیشرفته نام نهاده است و خودروهایی که از این سیستم بهره بگیرند، قادر به رانندگی اتوماتیک در مسیرهای معمولی خواهند بود و قابلیت پارکینگ اتوماتیک نیز در این خودروها تدارک دیده شده است.

با این وجود مرسدس فقط رانندگی اتوماتیک سطح 2 و 3 را در محصولات خود ارائه خواهد داد، شاید گاهی اوقات احتیاج به دخالت راننده احساس گردد. خودروهای مرسدس بنز قادر به ارائه سطح 4 نیز خواهند بود اما اجرایی کردن این قابلیت به زمان بیشتری احتیاج خواهد داشت.

منبع: caranddriver

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1140

به "امکان رانندگی اتوماتیک برای تمامی محصولات مرسدس بنز از سال 2024 فراهم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان رانندگی اتوماتیک برای تمامی محصولات مرسدس بنز از سال 2024 فراهم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید