انتقادهای خواننده نسل اول پاپ

به گزارش تور تایلند، برنا/ امیر تاجیک، خواننده موسیقی پاپ که از آثار مطرح او می توان به زیر آسمان شهر، یه مسجد، آسمونه و تتاحیهٔ جام جهانی کشتی و… اشاره نمود، راه های ورود نسل جوان به عرصه خوانندگی را مورد آنالیز قرار داد و در این باره که علاقمندان باید چه مسیری را برای رسیدن به آرزوی خود که همان خوانندگی است طی نمایند؟ اظهار کرد: چنین موضوعی را باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری کند تا شرکت های نوظهور که چنین بلایی را سر موسیقی درآورده اند را از بین ببرد.

انتقادهای خواننده نسل اول پاپ

او اضافه نمود: عملا شرکت هایی صرفا برای پول سازی روی کار آمدند و افرادی که علاقه مند بودند را به بازی خود دعوت نموده و فقط آن ها را پرورش دادند و در آخر نیز با کسب عایدی، بسیار بی رحمانه هنرجویان را فید و مجدد نفرات بعدی را به جمع خود وارد کردند.

تاجیک در این باره که آیا می توان نام خواننده روی افرادی که این روزها نوظهور هستند و به عرصه موسیقی وارد شدند، گذاشت؟ گفت: اول از همه باید به هدف های آنان نگاه کرد چراکه ممکن است بعضی از آن ها فقط خواهان این باشند که مطرح شوند و به دیده شدن برسند یا اینکه ممکن است فقط قصد و هدف بعضی شان خواننده شدن و یادگیری هنر آواز باشد. اهداف خوانندگی حرفه ای اصلا این موارد نام برده شده نیست و به نوعی اهداف باید حمایت از موسیقی پاپ باشد و احتیاج است افرادی را به این کار وارد کنیم که دلسوز موسیقی باشند نه فقط خوانندگان تازه واردی که فقط صدای خوبی دارند و از این امر کنسرت برگزار می نمایند چراکه صدا فقط مهم نیست و هیچ دستاوردی برای فرهنگ غنی پارسی ندارد.

این خواننده پاپ ادامه داد: گله مندی من از مسئولین است که جلوی موسیقی حرفه ای را بسته اند و موسیقی غیر حرفه ای درحال رشد و گستردگی است و هرکس برای دل خود می خواند و بعد نام چنین کاری را موسیقی می گذارند در صورتی که تمام کشورها موسیقی مشخصی دارند و در این راه حرفه ای فعالیت می نمایند و دولتمردان هم از آنان حمایت لازم را می نمایند.

او اضافه نمود: موسیقی همواره در روح و روان آدم تاثیر به سزایی دارد ولی متاسفانه در کنار همین موسیقی ممیزی هایی نیز به بیرون فرستاده می گردد که بدترین نوع است. متاسفانه این امر به بدنه موسیقی ضربه زده است. یک مسئله مهمی که باید به آن اشاره کنم این است که هویت موسیقی پاپ در کشور ما اصلا معلوم نیست! و بیشتر کاور کردن است. به نظر من این مسئله خیانت است و متاسفانه حمایت هم می شوند. در واقع قسمت موسیقی دروغین بازار گرمی دارد اما موسیقی حرفه ای بازار خاموشی دارد.

امیر تاجیک در انتها و در این خصوص که چه کار جدیدی در دست دارد و برنامه اش برای آینده چیست؟ اعلام کرد: من فراوری دو آهنگ داشته ام که هارمونی است و با موضوع موضوع جامعه شکل گرفته که درحال آماده سازی آن هستم تا به بازار بیاید.

منبع: همگردی
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2120

به "انتقادهای خواننده نسل اول پاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقادهای خواننده نسل اول پاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید