تابوهای مذهبی، فرهنگی و مربوط به خاندان سلطنتی در تایلند

به گزارش تور تایلند، یکی از نکاتی که همواره اهمیت دارد این است که پیش از مسافرت، با فرهنگ بومی آن منطقه کمی آشنا شوید. پیش از انتخاب تور تایلند نیز بهتر است برای احترام به آداب و رسوم مردم این کشور، کمی با آنها آشنا شوید. در فرهنگ تایلندی تابوهای بسیار جدی زیادی وجود دارد که باید پیش از شرکت در تور تایلند و سفر به این کشور از آنها مطلع شوید. به این صورت احتمال بی احترامی به بومی های منطقه خیلی کمتر میشود. در اینجا با برخی بایدها و نبایدهای تور تایلند و فرهنگ تایلندی آشنا خواهید شد:

تابوهای مذهبی، فرهنگی و مربوط به خاندان سلطنتی در تایلند

هرگز به پادشاه و خاندان سلطنتی به هیچ وجه بی احترامی نکنید، حال این بی احترامی کلامی باشد یا کتبی. بی احترامی به خاندان سلطنتی نقض قانون Lese Majeste محسوب شده و پیگرد و بازداشت قانونی در پی خواهد داشت.

وقتی از محله یا منطقه‌ای عبور می‌کنید، رفتار دوستانه‌ای داشته باشید و به افراد محلی لبخند بزنید. کشور تایلند به سرزمین لبخندها معروف است و یک کشور کاملا دوستانه و جالب است.

هنگام پخش سرود ملی حتما باستید. برای مثال معمولا در سینما پیش از پخش فیلم سرود ملی نواخته می‌شود و یا در یک اتفاق اجتماعی عمومی وقتی که یکی از اعضای خاندان سلطنتی حاضر باشد، سرود ملی پخش می‌شود و باید به احترام آن بایستید.

هیچ یک از پول‌ها و اسکناس‌های تایلندی را مچاله یا پاره نکنید زیرا تصویر پادشاه بر روی آن چاپ شده است.

در تور تایلند به تصاویر و عکس‌های بودا احترام بگذارید. تمامی تصاویر و مجسمه‌های بودا مقدس به حساب می‌آیند، بنابراین هرگز با آن‌ها ژست نگیرید، به آن‌ها آسیب نرسانید یا به هر نحوی به آن‌ها بی احترامی نکنید.

در تور تایلند در معابد جایی که مجسمه بودا نگهداری می‌شود هرگز با کفش وارد نشوید. این کار اصلا شایسته نیست. کفش‌های خود را پیش از ورود از پا دربیاورید. احتمالا جلوی در با انبوهی از کفش‌های دیگران مواجه خواهید شد!

در تور تایلند هنگام بازدید از معابد، به آرامی سخن بگویید و آرام و آهسته رفتار کنید. در معابد نمی‌توان به اطراف دوید و شوخی کرد.

هنگام بازدید از معابد لباس های باز نپوشید، این کار بی احترامی به حساب می‌آید. در تور تایلند هنگام بازدید از معابد باید شانه‌ها، پاها و قفسه سینه خود را کاملا بپوشانید. اگر درباره نحوه پوشش خود شک دارید، معمولا در ورودی تمامی معابد تصاویری نصب شده که نوع پوشش مناسب و نامناسب را نشان میدهد.

یکی دیگر از نکاتی که در تور تایلند در نظر داشته باشید این است که هنگام بازدید از مساجد مسلمانان لباس‌ مناسب بپوشید. زنان باید دامن‌ یا شلوار بلند، پیراهن آستین بلند و روسری بپوشند و مردان نیز باید کلاه بر سر بگذارند.

خانم‌ها به هیچ وجه نباید راهبه‌های بودایی را لمس کرده و یا با ان‌ها تماس فیزیکی داشته باشند زیرا هر گونه تماس فیزیکی با خانم‌ها و همینطور گرفتن مستقیم چیزی از دست آن‌ها برای راهبه‌ها ممنوع است. اگر یک خانم می‌خواهد چیزی را به یک راهب بودایی بدهد، باید آن را به مرد دیگری داده تا آن را به دست راهب بدهد.

در تور تایلند همواره به خاطر داشته باشید که کف پاها در فرهنگ تایلندی بسیار توهین‌ آمیز به حساب می‌آیند و اگر کف پاهایتان به سمت کسی باشد، بی احترام بزرگی محسوب می‌شود. حتما این نکته را هنگام نشستن روی زمین یا دراز کشیدن در تور تایلند به خاطر داشته باشید.

در تور تایلند هرگز سر کسی را لمس نکنید. سر بخش مقدس بدن به شمار می‌رود و لمس کردن آن تعرض ناراحت کننده‌ای به حریم خصوصی فرد است.

همواره در شرایط سخت آرامش خود را حفظ کنید. ممکن است در شرایطی عصبانی شوید اما باید توجه داشته باشید که عصبانی شدن و بروز رفتار پرخاشگرانه در اماکن عمومی در تور تایلند، رفتاری بسیار بد و زننده به حساب می‌آید. پس همیشه مودب و موقر باشید.

حتما لحظه‌ای درنگ کرده و ببینید که مردم در اطراف شما چه کاری می‌کنند. به اینصورت متوجه میشوید که چه رفتاری مناسب است.

این نکات، تنها چندین مورد از نکات مهمی هستند که باید در تور تایلند حتما به آن‌ها توجه داشته باشید. اگر هر گونه سوالی درباره تور تایلند خود دارید حتما با آژانس مسافرتی خود تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 233

به "تابوهای مذهبی، فرهنگی و مربوط به خاندان سلطنتی در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابوهای مذهبی، فرهنگی و مربوط به خاندان سلطنتی در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید