تمدید پیش ثبت نام عتبات نوروزی تا 22 بهمن

به گزارش تور تایلند، مهلت پیش ثبت نام عتبات نوروزی با توجه به استقبال متقاضیان از ثبت نام تا 22 بهمن 97 تمدید شد.

تمدید پیش ثبت نام عتبات نوروزی تا 22 بهمن

به گزارش مهر، سازمان حج و زیارت در اطلاعیه ای از تمدید مهلت پیش ثبت نام عتبات نوروزی اطلاع داد.

طبق این اطلاعیه پیش ثبت نام که از ششم بهمن ماه آغاز شده بود با توجه به استقبال متقاضیان ثبت نام نوروزی عتبات و درخواست های بعضی استان ها و به میمنت ایام مبارک پیروزی انقلاب اسلامی، مهلت پیش ثبت نام تا ساعت 16 روز دوشنبه مورخ 22 /11 /1397 تمدید شد.

سازمان حج و زیارت در جهت ایجاد رفاه و سهولت بیشتر و به منظور پیشگیری از ازدحام علاقمندان تشرف به سفر زیارتی عتبات مقدسه در دفاتر خدمات زیارتی، اقدام به ایجاد سامانه پیش ثبت نام اینترنتی عتبات عالیات در ایام نوروز کرده است.

متقاضیان محترم تشرف به عتبات عالیات که مایل به تشرف در دوره 24 اسفند ماه 97 لغایت 8 اردیبهشت ماه 98 هستند، با رعایت موارد مشروحه ذیل و با تکمیل فرم مربوطه در سایت (atabat.haj.ir) می توانند برای خود وهمراهانشان پیش ثبت نام کنند.

آغاز پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح روز شنبه 6 بهمن ماه 97 لغایت ساعت 16 روز آدینه 12 بهمن ماه خواهد بود

زمان اعلام نتایج قرعه کشی متعاقباً اعلام و نتایج آن بر روی سایت پیش ثبت نام (atabat.haj.ir) قابل رویت خواهد بود.

به جهت آشنایی کامل با مراحل و روش پیش ثبت نام خواهشمند است موارد ذیل را مطالعه و سپس نسبت به انجام پیش ثبت نام اقدام فرمائید

متقاضیان محترم می توانند به یکی از دو روش ذیل نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام کنند:

الف- پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 7 نفره (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 10 نفر است)

ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً 35 نفر کامل باشد)

توجه مهم: افرادی که مبادرت به ثبت نام 35 نفره می کنند درصورتیکه تعدادی از آن ها منصرف یا از گروه خارج شوند (گروه جدید تشکیل دهند) و تعداد نفرات گروه به کمتر از 25 نفر تقلیل یابد.

گروه قبلی حذف و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.

توجه: فقط 15 درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (گروه های 35 نفره) است، لذا پیشنهاد می شود برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروه های حداکثر تا 7 نفره ثبت نام فرمائید.

تذکرات مهم

1- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت نام سایت درج شود.

2- هر نفر فقط یکبار و در یک گروه می تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت نام نماید و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواهان ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

3- کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.

4- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج شود.

5- کدملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت شود.

6- پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی نمودن پیش ثبت نام خود اقدام نمائید.

چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به برطرف مغایرت ها اقدام نمائید.

7- پس از قطعی نمودن پیش ثبت نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد، این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری فرمائید.

8- باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروان ها به وسیله سیستم ارسال پیغام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت نام الزامی است.

9- در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت نام شده از ظرفیت اعزام در ماه های اعلام شده در استان های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه ها براساس قرعه معین و به وسیله همین سایت به آن ها اعلام می شود.

10- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید.

11-پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (آدینه 12 بهمن ماه) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نخواهد بود.

12- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه تا تاریخ اعزام لازم است.

13- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی، میسر نمی باشد.

14- پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (آدینه 12 بهمن ماه) امکان تغییر نام

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 507

به "تمدید پیش ثبت نام عتبات نوروزی تا 22 بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید پیش ثبت نام عتبات نوروزی تا 22 بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید