راهنمای بهترین بیمه مسافرتی سامان، ایران

به گزارش تور تایلند، همه کسانی که تجربه سفر به کشورهای خارجی را داشته اند، از خطرات احتمالی که ممکن است در طول سفر برای فرد اتفاق بیفتد اطلاع دارند.

راهنمای بهترین بیمه مسافرتی سامان، ایران

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

خطرات اقتصادی مثل سرقت یا گم شدن بار، خطرات جانی مثل بروز حادثه یا بیماری و حتی مسائل حقوقی مثل گم شدن مدارک، ممکن است همه مسافران را تهدید کند. به خصوص در شرایطی که با زبان و قوانین کشور مقصد آشنایی کامل نداشته باشند. در این متن بهترین بیمه مسافرتی داخلی و خارجی را به صورت کامل آنالیز نموده ایم.

پوشش های بیمه مسافرتی چیست؟

اگر شما قبل از آغاز سفر خود بیمه مسافرتی را تهیه کنید، در طول سفر از مزایای مختلف این بیمه برخوردار می شوید. مهم ترین مزایا یا پوشش های بیمه مسافرتی شامل موارد زیر است:

هزینه های پزشکی شامل هزینه معاینه، درمان، جراحی و بستری شدن در بیمارستان و مراکز درمانی

هزینه های ضروری دندانپزشکی مثل درمان عفونت شدید، دندان درد، کشیدن دندان و…

هزینه ارسال داروهای ضروری و مورد احتیاج بیمه گذار

هزینه های رفت و آمد و اقامت یکی از همراهان بیمه شده، در صورت ابتلا به بیماری یا وقوع حادثه ای که بیش از 10 روز احتیاج به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد

هزینه مسائل حقوقی و حمایت های حقوقی مثل مشاوره و پیگیری پرونده

هزینه سرقت یا مفقودی بار و مدارک مسافر

هزینه تاخیر پرواز

همچنین در بیمه مسافرتی، ورزش ها و تفریحات خطرناک جزو استثنائات است و حوادث ناشی از آن پوشش داده نمی گردد.

بیمه مسافرتی داخلی

همانطور که در متن بالا اشاره کردیم، بیمه مسافرتی مخصوص سفرهای خارجی است. یعنی در حال حاضر بیمه ای با عنوان بیمه مسافرتی داخلی صادر نمی گردد.

البته ممکن است که بعضی از آژانس های مسافرتی یا تورهای گردشگری ادعای ارائه بیمه مسافرتی داشته باشند. این آژانس ها معمولا برای مسافران خود بیمه حوادث یا بیمه مسئولیت تهیه می نمایند اما به اشتباه این بیمه را به اسم بیمه مسافرتی داخلی معرفی می نمایند.

در بیمه حوادث، خسارت های جانی از جمله فوت، نقص عضو، از کارافتادگی و هزینه های درمانی پرداخت می گردد. در بیمه مسئولیت هم اگر حادثه اتفاق افتاده به علت اشتباه یا کوتاهی مسئول تور باشد، خسارت های جانی به بیمه شده ها پرداخت می گردد.

شرایط بیمه مسافرتی خارجی

بیمه مسافرتی برای سفر به همه کشورهای خارجی صادر می گردد. این بیمه را شما می توانید هر مدت زمانی قبل از آغاز سفر خود تهیه کنید، اما اعتبار بیمه نامه به محض خروج از کشور آغاز می گردد.

مدت اعتبار بیمه مسافرتی از یک روز تا یک سال است. اما یک شرط قانونی مهم در بیمه مسافرتی وجود دارد و آن هم این است که فقط سفرهای کمتر از 92 روز تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می گیرند. یعنی حتی در بیمه های مسافرتی شش ماهه یا یک ساله، بیمه شده باید هر 92 روز به کشور بازگردد. در واقع هر 92 روز باید مهر ورود به کشور در گذرنامه بیمه شده ثبت گردد تا بتواند از بیمه مسافرتی خود استفاده کند. به این معنی که بعد از روز نود و سوم، فرد دیگر تحت پوشش بیمه نیست. البته این قانون در خصوص بیمه های مسافرتی دانشجویی وجود ندارد و دانشجویان می توانند این بیمه را به صورت شش ماهه یا یک ساله و بدون احتیاج به بازگشت، تهیه نمایند.

یک موضوع مهم دیگر در بیمه مسافرتی، شرکت یاری رسان است. منظور از شرکت های یاری رسان شرکت های خارجی هستند که بیمه های داخلی به وسیله این شرکت ها خدمات بیمه مسافرتی را به بیمه گذاران ارائه می نمایند. شرکت های یاری رسان معمولا اپراتور فارسی زبان دارند و شماره آنها روی بیمه نامه مسافرتی نوشته شده و افراد می توانند در زمان بروز خسارت با این شماره تماس بگیرند.

بیمه مسافرتی ایران

بیمه ایران قدیمی ترین شرکت بیمه و تنها بیمه دولتی در ایران است که باتوجه به همین موضوع اعتبار و شهرت خاصی بین مردم دارد. البته بیشتر بیمه های شرکت بیمه ایران، از جمله بیمه مسافرتی، نسبت به سایر شرکت های بیمه قیمت بالاتری دارد.

در بیمه مسافرتی ایران همه پوشش های اصلی ذکر شده به همراه چند پوشش ویژه مثل پوشش بازگرداندن کودک بی سرپرست و پوشش عملیات جست و جو و نجات در صورت وقوع حادثه ارائه می گردد.

شرکت یاری رسان بیمه مسافرتی ایران شرکت Swiss Assist است و پرداخت خسارت در این شرکت، هم به طور مستقیم در محل حادثه و هم به بعد از بازگشت به کشور انجام خواهد شد.

بیمه مسافرتی ملت

بیمه ملت یکی از بیمه های پرفروش در زمینه بیمه مسافرتی است که نسبت به سایر شرکت ها قیمت مناسب تری دارد. در این بیمه تمامی پوشش های اصلی و ضروری، در قالب بیمه نامه مسافرتی انفرادی یا گروهی ارائه می گردد. حداکثر سقف پوشش بیمه مسافرتی ملت هم 60 هزار یورو است.

در حال حاضر شرکت های Reise schutz و Remedشرکت یاری رسان بیمه مسافرتی ملت هستند.

بیمه مسافرتی سامان

بیمه سامان شرکت بیمه ای نسبتا جوان است که بیمه نامه های خود را با شرایط و خدمات مناسبی ارائه می نماید. در بیمه مسافرتی ملت هم علاوه بر پوشش های اصلی، پوشش های ویژه ای از جمله جبران هزینه های کنسلی سفر، جبران هزینه های سرقت موبایل، تبلت و لپتاپ در طول مدت سفر و همچنین بیمه سرقت و حوادث منزل در طول مدت سفر وجود دارد.

در حال حاضر شرکت یاری رسان بیمه مسافرتی سامان، شرکت های Mideast و Euro Cross هستند.

بیمه مسافرتی ارزان

بیمه مسافرتی نسبت به سایر بیمه ها، بیمه ای ارزان محسوب می گردد و در برابر هزینه های بالای سفرهای خارجی، خرید آن بسیار منطقی و به صرفه است. البته قیمت بیمه مسافرتی در شرکت های مختلف بیمه و برای سفرهای مختلف یکسان نیست. چون قیمت این بیمه بر اساس سن مسافر، مدت سفر و مقصد سفر مشخص می گردد.

همچنین عوامل دیگری مثل شرکت یاری رسان، نحوه پرداخت خسارت و تخفیفات شرکت ها روی هزینه بیمه مسافرتی تأثیرگذار است.

در میان شرکت های بیمه، ارزان ترین بیمه مسافرتی را معمولا بیمه ملت و بیمه سرمد ارائه می نمایند که شما می توانید خرید بیمه مسافرتی ملت یا سرمد را به سادگی به وسیله سایت ازکی انجام دهید.

بهترین بیمه مسافرتی

ممکن است برای بعضی از افراد فقط ارزان بودن بیمه مسافرتی اهمیت داشته باشد. اما اگر می خواهید بهترین بیمه مسافرتی را داشته باشید، باید معیارهای دیگری به جز قیمت را هم در نظر بگیرید. معیارهایی مثل کیفیت شرکت یاری رسان، کامل بودن پوشش های بیمه ای و کیفیت پرداخت خسارت.

به عنوان مثال در میان شرکت های بیمه می توان گفت که بیمه سامان، کامل ترین و کاربردی ترین پوشش های بیمه مسافرتی را دارد.

کیفیت شرکت های یاری رسان در پرداخت خسارت هم به کشور مقصد بستگی دارد. به عنوان مثال برای کشورهای حوزه شنگن، شرکت یاری رسان Swiss Assist عملکرد خوبی در پرداخت خسارت دارد و معمولا مورد قبول سفارت خانه ها است. بیمه ملت و بیمه ایران در حال حاضر با این شرکت قرارداد دارند.

در کل اگر برای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی تردید دارید، یا در خصوص شرایط این بیمه برای مقصد مورد نظر خود اطلاعات کافی ندارید، می توانید روی مشاوره های کارشناسان ازکی حساب کنید.

مشاوران ازکی با آگاهی کافی از شرایط تمام شرکت های بیمه، شما را برای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی هدایت خواهند کرد.

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی از تمامی شرکت های بیمه

از آنجایی که افراد معمولا قبل از آغاز سفر خود، دغدغه های بسیار و فرصت کمی دارند، سرعت و سادگی در خرید بیمه اهمیت زیادی پیدا می نماید که در روش خرید اینترنتی از سایت ازکی این مزایا وجود دارد.

در سایت ازکی شما می توانید پس از وارد کردن اطلاعات سفر خود (مثل مقصد و مدت سفر) قیمت و شرایط بیمه مسافرتی را در شرکت های مختلف بیمه ببینید و یکی از بیمه ها را انتخاب و خریدرای کنید. در هر مرحله از خرید هم اگر به مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر احتیاج داشتید، می توانید با شماره 02154864 تماس بگیرید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

در ضمن به تازگی ازکی امکان خرید فوری بیمه مسافرتی را فراهم نموده است. یعنی اگر شما برای خرید بیمه خود عجله دارید، می توانید گزینه صدور بیمه مسافرتی آنی را انتخاب کنید. در این حالت پس از پرداخت آنلاین حق بیمه، بیمه نامه شما در همان لحظه صادر می گردد و شما می توانید فایل بیمه نامه خود را دریافت کنید.

ممکن است برای بعضی از افراد فقط ارزان بودن بیمه مسافرتی اهمیت داشته باشد. اما اگر می خواهید بهترین بیمه مسافرتی را داشته باشید، باید معیارهای دیگری به جز قیمت را هم در نظر بگیرید. معیارهایی مثل کیفیت شرکت یاری رسان، کامل بودن پوشش های بیمه ای و کیفیت پرداخت خسارت.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 115

به "راهنمای بهترین بیمه مسافرتی سامان، ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای بهترین بیمه مسافرتی سامان، ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید