جریمه 10 هزار ینی برای گردشگران سمج ، سلفی با گیشاها ممنوع!

به گزارش تور تایلند، همزمان با افزایش شکایت های مربوط به آزار و بدرفتاری، مقام های کیوتو دریافت هر نوع عکس و سلفی با گیشاها را در این شهر گردشگرپذیر ژاپن ممنوع اعلام کردند.

جریمه 10 هزار ینی برای گردشگران سمج ، سلفی با گیشاها ممنوع!

به گزارش خبرنگار تور تایلند به نشنال، از این پس گردشگران خارجی که اصرار به دریافت عکس با گیشاها داشته باشند، رقمی برابر 10 هزار ین یا 70 پوند جریمه می شوند. آمار گردشگران خارجی ژاپن به دلیل میزبانی توکیو از بازی های المپیک تابستانی 2020 بسیار افزایش یافته و انتظار می رود این روند پس از تابستان آینده و پایان بازی های المپیک توکیو همچنان ادامه داشته باشد.

آلودگی گردشگری از مهم ترین مسائل این روزهای مقام های مسئول ژاپنی است و به ویژه در شهر کیوتو بیش از دیگر مناطق و شهرها دیده می شود؛ جایی که گیشاها در راستا رفتن به برنامه های خود با آزار و اذیت گردشگران خارجی برای دریافت عکس و سلفی روبرو می شوند. پوشیدن لباس های محلی و سنتی موسوم به کیمونو و چهره آرایی ها خاص و عجیب باعث می شود خارجی ها به دریافت عکس با گیشاها بسیار علاقه نشان بدهند.

مقام های محلی کیوتو در واکنش به انبوه شکایت های ساکنان و صاحبان کسب و کار تابلوهایی در راستاهای باریک نصب کرده اند که نشان می دهد ایجاد هر گونه مزاحمت برای گیشاها و محلی ها برای دریافت عکس ممنوع است. برخی محلی ها گفته اند گردشگران خارجی برای دریافت عکس و سلفی حتی گیشاها را تعقیب و آنها را آزار می کنند. بند آوردن راه، کشیدن سیگار و انداختن زباله و تجاوز به حریم خانه ها و فروشگاه ها از دیگر مزاحمت های گردشگران است.

هر چند این ممنوع شدن و دادن جریمه 10 هزار ینی از نظر قانونی الزام آور نیست اما ساکنان کیوتو امیدوارند گردشگران خارجی را از آزار کردن محلی ها بازدارد و باعث شود کسب و کار و زندگی آنها به روند عادی خود بازشود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 20

به "جریمه 10 هزار ینی برای گردشگران سمج ، سلفی با گیشاها ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 10 هزار ینی برای گردشگران سمج ، سلفی با گیشاها ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید