جزئیات حادثه آتش سوزی بیمارستانی در یوسف آباد

به گزارش تور تایلند، سخنگوی سازمان آتش نشانی جزئیات حادثه آتش سوزی یک بیمارستان در منطقه یوسف آباد را تشریح کرد.

جزئیات حادثه آتش سوزی بیمارستانی در یوسف آباد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اظهار کرد: ساعت 23:48 شب گذشته یک مورد آتش سوزی در یک بیمارستان در یوسف آباد، خیابان بیست و سوم اطلاع داده شد و با توجه به حساسیت آتش سوزی در بیمارستان، 4 ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو های پشتیبانی شامل نردبان هیدرولیکی و تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: در محل مشاهده شد که یک بیمارستان 7 طبقه که 3 طبقه هم در زیر آن بود، در طبقه منفی یک در قسمت رادیولوژی به وسعت حدود 20 متر آتش سوزی رخ داد، به گونه ای که بخشی از سیم های برق و سقف کاذب شعله ور بودند و دود زیادی طبقات را فرا گرفته بود.

ملکی گفت: آتش نشانان همزمان با تخلیه دود و خاموش کردن آتش با یاری تعدادی از کادر درمان مشغول جابجایی بیماران نیز شدند. ده ها نفر از بیماران و چند نفر با تخت و ویلچر توسط آتش نشانان به محیط امن و فضای باز انتقال داده شدند.

ملکی با اشاره به مرکز درمانی مجاور این بیمارستان گفت: چند نفر از بیماران که احتیاج مبرم به ادامه فرایند درمانی داشتند به ساختمان مجاور که مرکز درمانی بود منتقل شدند تا سریعا ادامه فرایند درمانی آن ها پیگیری گردد. سریعا آتش خاموش و تخلیه دود انجام شد و علیرغم اینکه این حادثه می توانست حادثه ای نگران نماینده باشد، تلفات جانی نداشت و عوامل اورژانس و کادر درمانی یاری کردند و سریعا بیمارستان فعالیت خود را شروع کرد.

سخنگوی آتش نشانی توضیح داد: آتش نشانان حاضر در محل کسانی بودند که در دو روز گذشته در آتش سوزی گسترده پالایشگاه نفت تهران حضور داشتند، ولی با همان شرایط خسته، بلافاصله به محل حادثه بیمارستان اعزام شدند تا خدمت رسانی و امداد رسانی لازم را انجام دهند.

وی اضافه نمود: ساعت 02:34 بامداد عملیات به انتها رسید. از تعداد زیادی ساختمان های ناایمن که توسط سازمان آتش نشانی بازدید شده است بیش از 400 مرکز با کاربری درمانی شامل بیمارستان، درمانگاه همانند بسیاری از مراکز دیگر در سال های گذشته خیلی اهمیتی به مساله ایمنی و دستورالعمل های آتش نشانی نمی دادند، اما از سال گذشته و پس از حادثه تلخ کلنیک سینا اطهر و با پیگیری و تاکید وزارت بهداشت، ملزم به امر شدند.

وی اضافه نمود: بسیاری از مراکز اقداماتی انجام دادند و پیشرفت خوبی داشتند و تعدادی دستورالعمل های آتش نشانی را دریافت کردند. این مهم نوید بخش این است که انشالله این فرایند و احساس مسئولیت در قبال مراجعین مراکز ادامه داشته و مختص مراکز درمانی نباشد بلکه تمام ساختمان ها با هر کاربری بدانند که ایمنی یکی از الزامات و مهم ترین شرایط است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: خوشبختانه در این حادثه که می توانست اتفاق تلخی رقم بخورد با حضور به موقع آتش نشانان و انجام عملیات در عین خستگی ختم به خیر شد، امیدوارم این درس عبرتی برای تمامی مراکز با هر کاربری باشد که به توصیه ها و دستورالعمل های آتش نشانی احترام گذاشته و ساختمان های خود را ایمن نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1729

به "جزئیات حادثه آتش سوزی بیمارستانی در یوسف آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حادثه آتش سوزی بیمارستانی در یوسف آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید