جشن آب تایلند

به گزارش تور تایلند، جشن آب شادترین جشنی است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند در آن شرکت کنید. علاو بر آب پاشی این جشن مراسمی برای دید و بازدید اقوام و رفتن به عبادتگاه ها و خانه تکانی نیز به شمار می‌رود.

جشن آب تایلند

سونگکران مراسمی برای دید و بازدید اقوام و خانواده ها، رفتن به عبادتگاه ها و خانه تکانی سالانه است. خیلی از  مردم تایلند این تعطیلات را در کنار خانواده و دوستان خود می گذرانند. مردم در روز اول جشن سونگکران که روز ملی سالمندان است مراسم خاصی را برگزار می کنند و در آن افراد جوان آبی خوشبو را به نشانه فروتنی بر روی کف دست سالمندان می ریزند و از آن ها می خواهند که برای خوشبختی آن ها دعا کنند.جشن سونگکران روز دوم سونگکران روز ملی خانواده می‌باشد. خانواده ها صبح زود از خواب بیدار شده و به رهبران مذهبی خود صدقه می‌دهند.

برعکس چیزی که شما در سونگکران شاهد آن هستید، مردم تایلند فقط برای شادی و تفریح آب را روی همدیگر نمی پاشند. دلیل واقعی آب بازی، شستن همه بدشانسی های سال گذشته است و با این کار با یک شروع تازه به استقبال سال جدید می روند. به طور سنتی، آن ها خیلی مودبانه یک کاسه آب را روی اعضای خانواده، دوستان نزدیک و همسایه های خود می ریختند اما الان به سونگکران به شکل یک آب بازی خیلی شاد نگاه شده و  کاسه آب جای خود را به سطل ها و شلنگ های آب در تور تایلند داده‌ است.

در تور تایلند اگر در این جشن حضور داشتید به شما توصیه می‌کنیم بدون هماهنگی روی کسی آب نریزید، چرا که آنها برای آب ریختن روی شما حتما اجازه می‌گیرند.

قبل از این که در تایلند روز سال نوی بین المللی در سال 1940 به تصویب رسید، سونگکران بر اساس تقویم شمسی محاسبه شده است و زمان آن هر سال فرق می کرد اما الان هر سال از 13 تا 15 آوریل برگزار می‌گردد و بسته به اینکه در کجای این کشور باشید ممکن است مدت این جشن متفاوت است.

شاید شلوغ ترین جای بانکوک در هنگام جشن سونگکران منطقه سیلوم بانکوک باشد. هزاران نفر از جوانان تایلندی در خیابان 5 کیلومتری پت پونگ جمع می شوند و هر چیزی که با آن بتوانند آب بپاشند را همراه خود می  آورند، برای آن ها آب بازی در  گرمای 40 درجه خورشید بسیار لذت بخش است.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 298

به "جشن آب تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن آب تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید