خبرنگاران واکنش سازمان پسماند اهواز به خبر خبرنگاران

به گزارش تور تایلند، اهواز - خبرنگاران - سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز درباره خبر خبرنگاران با عنوان تخلیه زباله های عفونی در ساحل کارون توضیحاتی ارایه کرد.

خبرنگاران واکنش سازمان پسماند اهواز به خبر خبرنگاران

سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز در توضیحاتی که به تور تایلند اهواز ارسال کرد آورده است: بر اساس توافق سازمان نظام پزشکی و دستگاه قضایی و در راستای حفظ بهداشت و سلامت عمومی، سازمان پسماند شهرداری اهواز وظیفه جمعآوری، حمل و دفن بهداشتی و مهندسی پسماندهای عفونی، بیمارستانی و پزشکی را پس از بی خطرسازی توسط تولید کننده بر عهده دارد.

در ادامه آمده است: هم اکنون همه بیمارستان های فعال در سطح شهر اهواز و 650 مطب و مرکز پزشکی طرف قرارداد با این سازمان هستند که روزانه و هفتگی نسبت به جمع آوری پسماندهای این مراکز با چهار دستگاه ماشین مخصوص و استاندارد حمل پسماندهای عفونی اقدام می شود. امید است با تاکید دستگاه های نظارتی همه مطب ها و مراکز درمانی فعال در شهر اهواز نسبت به عقد قرارداد جمع آوری و حمل پسماندهای خود اقدام کنند.

در بخش دیگری آمده است: در تاریخ 16 اسفند پس از دریافت گزارشی نسبت به تخلیه غیرقانونی زباله های عفونی در جوار پل سوم، نسبت به جمع آوری و پاکسازی محل اقدام شد. بنابر شواهد و مستندات و اذعان اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، این پسماندها مربوط به بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز بوده که امید است مراتب به وسیله قانون پیگیری شود.

در این مطلب افزوده شده است: به شهروندان اهوازی این اطمینان داده می شود که در این ایام حساس، این سازمان نظارت دقیق خود را بر جمع آوری و دفن بهداشتی پسماندهای عفونی در سطح شهر اهواز اعمال خواهد کرد. بنابراین از نهادهای نظارتی، درماانی، محیط زیستی و قضایی متقاضی است با متخلفان در این زمینه برخورد قاطع قانونی انجام شود.

بر اساس این گزارش، اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست جمعه شب از تخلیه زباله های عفونی بیمارستان امام خمینی(ره)اهواز در ساحل رودخانه کارون خبر داد و گفت: این تخلف به وسیله مراجع قضایی پیگیری می شود.

به گفته وی، حجم این زباله ها در حدود یک خودروی باری 6 تنی، شامل انواع زباله های عفونی و گان های بیمارستانی است که طبق مستندات به دست آمده مربوط به بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز است اما هنوز مشخص نیست پیمانکار شهرداری اهواز و یا دانشگاه علوم پزشکی اهواز این زباله ها را در ساحل رودخانه تخلیه کرده و باید این مساله مورد بررسی قرار گیرد.

پسماندهای بهداشتی درمانی شامل همه پسماندهای تولید شده به وسیله مراکز و موسساتی از قبیل بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی، آزمایشگاه های تشخیص طبی و تحقیقاتی و سایر مراکز مشابه است. پسماندهای بیمارستانی به دلیل بالا بودن دستکم یکی از خواص خطرناک به مراقبت ویژه (مدیریت خاص) نیاز دارند. این پسماندها باید در محل تولید، بی خطرسازی شده و سپس همراه با زباله های شهری جمع آوری شوند.

بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز در ساحل شرقی رودخانه در مرکز این شهر قرار گرفته است. پیش از این شایعاتی از بستری بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان منتشر شده بود که دانشگاه علوم پزشکی اهواز آن را تکذیب کرد.

پیش از این نگرانی از رعایت اصول و ضوابط زیست محیطی در تخلیه فاضلاب بیمارستان رازی و نحوه دفع زباله های آن مطرح شده بود که اداره کل حفاظت محیط زیست اعلام کرد بر اساس گزارش این بیمارستان مسئله ای از این بابت وجود ندارد. بیمارستان رازی اهواز محل قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان که آن نیز در ساحل غربی رودخانه کارون قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 871

به "خبرنگاران واکنش سازمان پسماند اهواز به خبر خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش سازمان پسماند اهواز به خبر خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید