دروغ هایی که متخصصین به شما می گویند

به گزارش تور تایلند، خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: ما در طول روز با افراد زیادی در تماس هستیم، از مکانیک گرفته تا مربی ورزش و متخصص سلامتی و... واقعیت این است که ما باید حرف های آن ها را باور کنیم، اما آن ها به دلایل مختلفی چون بی اطلاعی یا دریافت پول بیشتر، به ما دروغ می گویند. اگر دوست دارید با دروغ هایی که متخصصین به ما می گویند آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

دروغ هایی که متخصصین به شما می گویند

مربی ورزش

دروغ: در 21 روز به تناسب اندام می رسی

آیا به راستی شما می توانید در مدت محدودی مانند 21 روز یا یک ماه به وزن دلخواه تان برسید و چربی هایی که در طول چند سال در شکم تان جمع شده را آب کنید؟ در واقع مربیان ورزش معمولا با این حرف شان می خواهند شما را به شروع ورزش تشویق نمایند، اما همین که پس از مدت کوتاهی به هدف تان نرسیدید، شما را وادار می نمایند تا با خرید برنامه های ورزشی گوناگون به کوشش تان ادامه دهید.

در واقع حرف های شیرینی که او در اولین جلسه به شما می زند، تنها در شما انگیزه ایجاد می نماید، و گرنه رسیدن به بدنی ایده آل در مدتی کوتاه، غیر واقعی و دست نیافتنی ست. این روش برای مربیان رشته های خاصی، چون بدنسازی که احتیاج به آموزش دارد، منافع بیشتری به همراه دارد. از آنجا که چنین ورزش هایی بدون مربی به بدن آسیب می رساند، ورزشکار مجبور است برای دوره های بعدی نیز ثبت نام کند.

دلال معاملات ملکی

دروغ: من کاری می کنم که خریدار با شما کنار آید.

دلالان معاملات ملکی، تا قبل از بستن قرارداد، قول هر کاری را که بگویید به شما می دهند. به عنوان مثال اگر خانه احتیاج به تعمیر داشته باشد، به شما قول می دهد که رضایت صاحب خانه را برای پرداخت تعمیرات می گیرد، اما پس از این که معامله به اتمام رسید، نه تنها به قول های خود وفادار نخواهند بود، بلکه حتی دیگر جواب شما را هم نمی دهد؛ بنابراین بهتر است که خیلی به حرف دلالان گوش نکنید و اگر می خواهید در خصوص موضوعی مطمئن شوید، به طور مستقیم با خود فروشنده در تماس باشید.

وکیل

دروغ: تو پرونده قوی ای داری، ما در دادگاه برنده می شویم.

وکلا برای جذب مخاطب، معمولا نکات منفی پرونده موکل هایشان را نادیده می گیرند. آن ها قبل از بستن قرارداد موکل را متقاعد می نمایند که پرونده آن ها در دادگاه برنده خواهد بود، اما پس از عقد قرارداد، تازه مسائل پرونده یکی پس از دیگری شروع می گردد؛ بنابراین خیلی به توضیحات افراطی که وکلا از پرونده شما می نمایند، اکتفا نکنید. سعی کنید واقع بین باشید و به موانعی که بر سر راهتان قرار گرفته است نیز بیاندیشید. در این صورت، حتی اگر پرونده شما در دادگاه برنده نشد، ناامید نخواهید شد.

مکانیک

دروغ: رانندگی با این ماشین خطرناک است

زمانی که ماشین شما دچار مشکل می گردد و آن را به اولین تعمیرگاهی که سر راهتان است می رسانید، معمولا اکثر تعمیرگاه ها به شما می گویند که ماشین تان داغون و رانندگی با آن خطرناک است. از آنجا که شما هم دوست ندارید وسط راه بمانید و از طرفی جان تان را به سادگی از دست بدهید، ماشین تان را به دست همان تعمیرگاه می سپارید تا مشکل اش را رفع کند.

شما از ماشین چیزی سر در نمی آورید، بنابراین هر قیمتی که او به شما بگوید، باید پرداخت کنید. در این شرایط بهتر است که گول حرف های مکانیک ها را نخورید و قبل از گذاشتن ماشین تان در تعمیرگاه، آن را به چندین نفر نشان دهید و قیمت بگیرید.

مشاور سلامت

دروغ: با دنبال کردن این رژیم، از اندامت راضی می شوی

اندام متناسب به هر فردی اعتماد به نفس و عزت نفس می دهد. زمانی که شما نزد مشاور سلامت می روید، او به شما برنامه ای می دهد و از شما می خواهد که آن را رعایت کنید. حتی اگر شما تمام آن ها را مو به مو رعایت کنید، اما به هدف تان نرسید، مشاور به شما می گوید که مشکل از خود شماست و رژیم را به درستی رعایت ننموده اید. در این زمان شما نیز به خودتان شک می کنید، در حالی که قصور از مشاورتان بوده است. نتیجه آن این است که شما نه تنها خشنود نمی شوید بلکه مدام هم خودتان را سرزنش می کنید.

مشاور شغلی

دروغ: ما راه و چاه کار شما را می دانیم

ممکن است که مشاور شغلی صنعت شما را بشناسد، رقبای شما را شناسایی کند و چالش هایی که بر سر راهتان است را بداند، اما هنوز دانش لازم را برای مشاوره دادن به شما ندارد. از آنجا که این مشاوران به صورت ساعتی حقوق می گیرند، تا به خود بیایید و پیشنهاد های موثر را برای پیشرفت کاری خود از او بگیرید، می بینید که هزینه زیادی را برای او پرداخت نموده اید بدون این که تغییری اساسی در سیستم تان ایجاد گردد. در واقع یک مشاور زمانی را احتیاج دارد تا با جزییات کاری شما آشنا گردد، بنابراین اگر در همان ابتدا ادعا کرد که همه چیز را می داند و می تواند در کمترین زمان ممکن بیشتری تاثیر را بگذارد، بدانید که دروغی بیش نبوده است.

سرپرست

دروغ: نظر خوبی ست، آن را به مدیران ارشد انتقال می دهم

معمولا در هر حرفه ای یک سرپرست وجود دارد که کارمندان یا اعضای گروه نظرات شان را با او در میان می گذارند. او نیز موظف است که آن ها را به بالا سری ها منتقل کند، اما در واقعیت اینگونه نیست. در واقع اگر نظر شما مورد قبول او نباشد، آن ها را منتقل نمی نماید، اگر هم خوب و خاص باشد، معمولا آن را به اسم خود به ثبت می رساند. از آنجا که نظرات شما به وسیله سرپرست به اتاق جلسه منتقل نمی گردد، بهتر است که آن را رو در رو یا به وسیله ایمیل با مدیرتان در میان بگذارید.

متخصصین سلامت

دروغ: بی خوابی شما از استرس است

اگر شما به دلیل بی خوابی نزد متخصص بروید، اولین علتی که او برایتان رو می نماید، استرس است. اگر چه استرس می تواند دلیل مهمی برای بی خوابی باشد، اما همواره تنها دلیل نیست. بی خوابی شما می تواند تحت تاثیر عوامل دیگری مانند محیط اطراف باشد. به عنوان مثال به نور اتاق تان دقت کنید. شاید نور آبی چراغ خواب یا نور نارنجی آداپتور ها مانع خواب شما شوند. حتی کثیفی اتاق هم می تواند روی خواب تان تاثیر منفی بگذارد.

محیط کثیف و بهم ریخته شما را عصبی می نماید که به تبع روی خواب تان نیز تاثیرگذار است. به بالش و پتوی خود دقت کنید. حتی جنس این وسایل هم می تواند منجر به بی خوابی گردد؛ بنابراین ذهن تان را تنها درگیر استرس نکنید و به دیگر عوامل نیز دقت کنید.

منبع: rd

منبع: برترین ها
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 623

به "دروغ هایی که متخصصین به شما می گویند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروغ هایی که متخصصین به شما می گویند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید