فرهنگ و آداب و رسوم تایلند

به گزارش تور تایلند، گردشگران تور تایلند به محض ورود به این کشور چیزی که بیشتر از هر چیز دیگری مشاهده می‌کنند، لبخند است. در این مقاله شما را با فرهنگ و آداب و رسوم این ملت آشنا خواهیم کرد.

فرهنگ و آداب و رسوم تایلند

تایلندی ها بسیار میهمان نواز هستند اما در عین حال فاصله طبقاتی برای آنها مهم می‌باشد. آنها انسان هایی صبور و اهل مدارا بوده و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی ،گردشگران باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته و بدون کفش وارد این آثار باستانی شوند.
فرهنگ تایلندی ریشه در فرهنگ هند دارد و دوران طلایی آن به زمان پادشاهی آیوتایا باز می گردد که آثار تاریخی بی نظیر و هم چنین رقص و نمایش تایلندی بر جای گذاشته است .
تایلندی ها همگی علاوه بر نام اصلی خود، دارای نام غیررسمی و معمولا کوتاهی نیز هستند که با آن یکدیگر را صدا می زنند. تایلند کشور بودایی است که در آن تصاویر بودا مقدس شمرده می شوند. مجازات توهین به مقدسات زندان است حتی اگر گردشگران تور تایلند مرتکب این عمل شوند. در تایلند زنان از قبیله پاودانگ (Paudang) از سن 5 سالگی حلقه های مسی بدور گردن خود نصب می کنند.
زمانی که به سن بزرگسالی می رسند، گردنشان به بیش از 20 سانتیمتر می رسد.در انتهای یک جاده در عمق جنگل‌های تایلند، گروهی از زنان در سایه نشسته‌اند که یک لوله‌ برنجی مانند مار دور گردون بسیار بلند آنها پیچیده شده است و با این شکل، به آنها نمی‌توان خیره نشد. در تور تایلند با مردمی روبرو خواهید شد که از هر لحظه زندگی خود برای شادی استفاده می‌کنند.

هنگام بازدید از معابد و مجسمه های بودا ٬ داشتن رفتار و بودا تایلند پوشش مناسب مهم است شما نباید لباس شنا پوشیده باشید حتی اگر گرما آزار دهنده باشد. قبل از ورود به اماکنی که دارای تصویر یا مجسمه ای از بودا باشند باید کفشها را در آورد. زنان نباید به راهب ها و وسایل آنها دست بزنند.هنگام عکس انداختن نباید دست یا پا را به هر نوع مجسمه بودا تکیه داد. و حتی با پا بطرف مجسمه ها اشاره نکنید چون در تایلند بدترین توهین اشاره با پا بطرف یک شخص یا چیز است.بازدید از مساجد مسلمانان تایلند، مادامیکه مراسم مذهبی در آن برگزار نمیشود آزاد می‌باشد.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 308

به "فرهنگ و آداب و رسوم تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ و آداب و رسوم تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید