نحوه نصب و عضویت در اینستاگرام

به گزارش تور تایلند، برنامه اینستاگرام چیست؟ آیا نحوه نصب اینستاگرام، عضویت در اینستاگرام، کار با اینستاگرام و اشتراک گذاری عکس و ویدیو در آن را می دانید؟

نحوه نصب و عضویت در اینستاگرام

حتما تا به حال اسم برنامه اینستاگرام (Instagram) را زیاد شنیده اید. این برنامه محبوب جای خود را در گوشی های هوشمندبسیاری باز کرده است. اگر می خواهید همه چیز را درباره این برنامه و نحوه ثبت نامو کار با آن را یاد بگیرید، با ما همراه باشید .

معرفی اینستاگرام :

برنامه اینستاگرام در سال2010 به وجود آمد و دنیای عکاسی و شبکه های اجتماعی را متحول ساخت. در اینستاگرامکاربران می توانند از زندگی روزمره خود و هر چیزی که در اطرافشان اتفاق می افتدعکس یا فیلم بگیرند و آن را با کسانی که دوست دارند به اشتراک بگذارند. البته اینشبکه اجتماعی فقط محدود به دستگاه های همراه از جمله موبایل وتبلت است. این اپلیکشین برای سیستم عامل اندروید و iOS موجود است. در ایناپلیکیشن علاوه بر آپلود تصاویر و ویدئوها و به اشتراک گذاری آن ها، می توانیدافکت های جالبی روی تصویر بگذارید و عکس هایی که کاربران دیگر به اشتراک می گذارندرا دنبال (follow) کنید،کامنت بگذارید و یا آن هایی را که دوست دارید لایک کنید .

نصب اینستاگرام :

برنامه اینستاگرام کاملا رایگان است و برای نصب آن می بایست در ابتدا فایل نصبی آن راتهیه کنید. برنامه اینستاگرام به وسیله Apple Store ، GooglePlay یا هریک از فروشگاه های اینترنتی اپلیکیشن های موبایلی قابل دانلود است. پس از نصب، آیکون اینستاگرام (Instagram) که به شکل یک دوربین قدیمی است را در منوی تلفن همراه خود مشاهده می کنید .

روش های ایجاد حساب کاربری و عضویت در اینستاگرام :

پس از اجرای برنامه اینستاگرام، همانطور که در شکل زیر می بینید،سه گزینه پیش روی شما خواهد بود :

Register with Facebook:

زمانی این گزینه را انتخاب می کنید که حساب کاربری فیس بوک داشته وقصد دارید که حساب کاربری اینستاگرام را به آن متصل نمایید. با انتخاب این گزینهصفحه دیگری مانند شکل زیر باز خواهد شد که نام کاربری و رمز عبور فیس بوک را ازشما خواهد پرسید که با وارد نمودن آن به راحتی حساب اینستاگرام شما فعال خواهد شد .

Register with Email:

راه دوم برای ثبت نام، انتخاب این گزینه و معرفی یک آدرس ایمیل معتبرمی باشد. در ادامه روش ثبت نام از این طریق به طور کامل شرح داده خواهد شد .

Log In:

این گزینه را زمانی انتخاب خواهید کرد که قبلا حساب کاربری را ایجادکرده اید و می خواهید وارد اینستاگرام شوید .

مراحل ثبت نام و عضویت در اینستاگرام :

اگر برای ثبت نام، گزینه ثبت نام با ایمیل (Register with Email) را انتخاب کنید، صفحه زیر باز خواهد شد :

در این صفحه گزینه های خواسته شده را بدین صورت تکمیل نمایید :

Email : یک آدرس ایمیل معتبر (مانند یاهو، جی میل، ...) خود را وارد نمایید .

Username : نام کاربری دلخواه که تکراری نباشد (در صورت تکراری بودن با نمایهقرمز رنگ اخطار داده می شود).

Password : کلمه عبوری که حداقل 8 کاراکتر (حرف یا عدد یا ترجیحا ترکیبی از حروفو اعداد و کاراکترهای ویژه).

Name : نام حساب کاربری (وارد نمودن این گزینه اختیاری می باشد).

Phone : شماره تلفن همراه تان که به پیدا کردن شما در اینستاگرام توسط کسانی که شماره شما را دارند یاری خواهد نمود (وارد نمودن اینگزینه هم اختیاری است).

نمونه تکمیل شده این صفحه به صورت زیر می باشد :

پس از اتمام این مرحله، تیک آبی رنگی که در بالای صفحه وجوددارد را بزنید تا به مرحله بعد بروید .

در این مرحله از شما سوال می پرسد که ایمیل وارد شده صحیح است یا خیر :

در صورت صحت ایمیل وارد شده، بر روی گزینه Yes کلیککنید .

در این مرحله به شما پیشنهاد می دهد که دوستانتان در فیس بوک که از اینستاگرام استفادهمی نمایند را پیدا کنید :

اگر تمایل به این کار دارید با انتخاب گزینه Findyour Facebook friends و پر نمودن موارد خواسته شده از حساب فیس بوک تان (در صورتی که حسابکاربری فیس بوک دارید) مراحل را ادامه دهید، در غیر این صورت با انتخاب گزینه Not now و زدن دکمه Yes, skip از آنصرف نظر کنید .

در مرحله بعد از شما می پرسد که آیا اجازه می دهید با جستجو در لیستشماره تلفن های موجود در دفترچه تلفن همراهتان، اسامی دوستانتان که در اینستاگرام عضو هستند را به شما نشان دهد؟ در صورت تمایل گزینه Allow را انتخاب کنید :

با انتخاب این گزینه صفحه ای مانند شکل زیر باز خواهد شد که با انتخابگزینه + در سمت راست هر نام، می توانید آن ها را دنبال (Follow) کنید (سبز رنگ خواهد شد که با کلیک دوباره غیبرطرفال می شود). منظوراز دنبال یا فالو کردن این است که یعنی می توانید عکس ها و فیلم های به اشتراکگذاشته شده آن ها را ببینید. البته درخواست دنبال کردن شما باید توسط آن ها موردپذیرش قرار گیرد .

با زدن دکمه پیکان آبی رنگ بالا، به صفحه ای به شکل زیر و با عنوان Suggested Users منتقل خواهید شد که به صورت تصادفی نام ونمایه اشخاصی که در اینستاگرام عضو هستند را به شما نشان می دهد که در صورت تمایلمی توانید وارد صفحات آنها شده و آن ها را نیز دنبال کنید. برای اتمام کار، گزینه Done بالایصفحه را انتخاب نمایید.

به این ترتیب شما در حال حاضر یک حساب کاربری در برنامه اینستاگرام دارید.

آموزش کار با اینستاگرام :

برای کار با اینستاگرام کافیستکه شما را با 5 دکمه یا آیکون اصلی این برنامه آشنا کنیم :

آیکون :Home

انتخاب این گزینه، شما را به صفحه خانگی این برنامه منتقل خواهد نمود.در این صفحه آخرین به روزرسانی های دوستانتان و صفحاتی که آن ها را دنبال می کنیدرا می توانید ببینید .

آیکون :Explore

در این صفحه عکس ها و ویدیوهای محبوب و پربازدید از کاربران مختلف رامی توانید ببینید .

آیکون :Camera

با انتخاب این آیکون دوربین گوشی هوشمند شما فعال شده و می توانید بااستفاده از آن، عکس یا ویدیوی خود را گرفته و به راحتی آن را به اشتراک بگذارید.(در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد).

آیکون :News

این صفحه شامل دو قسمت خواهد بود :

Following: در این صفحه قادر خواهید بود آخرین فعالیتافرادی که آنها را دنبال می کنید را ببینید. یعنی این که آنها چه عکس ها یاویدئوها را لایک کرده اند .

You: در این قسمت عکس ها یا ویدئوهایی که اضافه کرده اید و افراد دیگر آن هارا لایک کرده اند نمایش داده می شوند. همچنین فرایند دنبال کردن صفحه شما توسط افراددیگر نشان داده می شود .

آیکون :Profile

کلیه تنظیمات عمومی و خصوصی حساب کاربری یا پروفایل شما در این قسمتانجام می شود. همچنین در قسمت بالایی این صفحه، تعداد و صفحه پست های شما (posts)، تعداد و افراد دنبال نماینده شما (followers) و همچنین تعداد و افرادی که شما آنها را دنبال می کنید (following) نشان داده می شوند. (چگونگی ویرایش معینات در ادامه شرح داده شدهاست).

ویرایش معینات کاربری در اینستاگرام:

در قسمت Profile و باکلیک بر روی دکمه Edit Your Profile واردقسمت تنظیمات حساب کاربری می شوید :

قسمت اول تنظیمات عمومی پروفایل است، مثل نام کاربری، اسم، آدرسوبسایت، بیوگرافی. قسمت دوم مربوط به تغییرات خصوصی پروفایل است. مثل آدرس ایمیل، شمارهتلفن، تغییر رمز عبور، جنسیت و...

قسمت Post are Private را اگبرطرفال نمایید تمامی پست هایی که می گذارید فقط برای افرادی که شما را دنبال می نمایندنشان داده خواهد شد و در صورت خاموش بودن، برای تمامی افراد نمایان خواهد بود .

اشتراک گذاری عکس یا فیلم در اینستاگرام :

با کلیک بر روی آیکون Camera واردقسمت دوربین دستگاه می شوید. در این قسمت هم می توانید با دوربین دستگاه تان عکس برداریو فیلمبرداری کنید و هم از قسمت گالری، عکس یا فیلم انتخاب کرده و به اشتراکبگذارید. پس از دریافت عکس و یا انتخاب عکس از گالری، وارد قسمت افکت گذاری وویرایش عکس می شوید. پس از انجام تغییرات، برای به ذخیره سازی و به اشتراک گذاری، رویآیکون پیکان بالای صفحه کلیلک کرده یا در غیر این صورت آن را کنسل کنید. در مرحلهبعدی از شما می خواهد یک عنوان برای عکس خود بنویسید، یا موقعیت مکانی عکس را معینکنید .

در قسمت SHARE هم می توانیدمعین کنید که عکس در کدام شبکه اجتماعی دیگر اشتراک گذاری شود ...

تغییر عکس حساب کاربری در اینستاگرام:

برای اینکه عکس نمایه خودمان را دراینستاگرامتغییر دهیم بایستی از قسمت Profile بر رویعکس نمایه که در قسمت بالا سمت چپ معین است، کلیک نماییم که با انجام این کار شکلزیر نمایان خواهد شد :

  • گزینه Take Photo دوربینرا فعال کرده و می توانیم همان موقع عکس را گرفته و به عنوان نمایه قرار دهیم .
  • گزینه Choose from Library امکانانتخاب عکس های ذخیره شده از گالری گوشی را می دهد .
  • گزینه Import from Facebook امکانانتخاب عکس از حساب کاربری فیس بوک را (در صورتی که داشته باشید) می دهد .
  • گزینه Import from Twitter هم امکانانتخاب عکس از حساب کاربری توئیتر را (در صورتی که چنین حساب کاربری را داشتهباشید) می دهد .

حذف عکس یا ویدیوی به اشتراک گذاشته شده :

برای این منظور با ورود به حساب کاربری (Profile) و انتخاب عکس یا ویدیوی مورد نظر، سپس در پنجره باز شده، آیکون سهنقطه (...) را کلیلک کرده و گزینه Delete راانتخاب نمایید .

پیدا کردن شخص یا صفحه ای خاص در اینستاگرام :

برای یافتن صفحه مربوط به یک شخص یا صفحه دیگر، در قسمت حساب کاربرییا پروفایل، از گزینه ذره بین استفاده کرده و اسم آن شخص یا صفحه را وارد کرده وگزینه جستجو را کلیک نمایید. در این صورت لیست صفحات پیدا شده نمایان خواهند شد وشما با باز کردن آن صفحات می توانید صفحه ای که دنبال آن بودید را یافته و در صورتتمایل با انتخاب گزینه Follow آن رادنبال نمائید .

نرم افزار و آموزش دانلود و ذخیره عکس ها و ویدیوهای اینستاگرام:

شبکه اجتماعی اینستاگرام مملو از تصاویر و عکس های جالبتوجه و زیبا است. اما نکته بد ماجرا اینجا است که کاربران این شبکه اجتماعی تنهاقادر به دیدن و به اشتراک گذاشتن این تصاویر هستند و اجازه دانلود و ذخیره آن هارا ندارند. اگر احتیاج به ذخیره و دانلود تصاویر اینستاگرام دارید؛ در نتیجهاحتیاج به یک نرم افزار جانبی برای این مقصود هست. نرم افزار Save-o-gramابزاریرایگان برای دانلود تصاویر و ویدیوها از شبکه اجتماعی اینستاگرام است که برروی همه نسخه های ویندوز از XP تا 8.1قابل استفاده می باشد. با استفاده از این ابزار از هر حساب کاربری اینستاگرامقادر به دانلود تصاویر و ذخیره آن ها خواهید بود .

آنالیز و برطرف مسائل و خطاها:

درصورتی که در حین ثبت نام در اینستاگرام یا کار با آن با خطا (error) یا مشکل خاصی برخورد کردید، به بخش راهنمای سایت اینستاگرام (help.instagram.com)مراجعه کرده و خطای مورد نظر را در قسمت جستجو وارد (کپی) نمایید. اگردر ترجمه جملات معمول انگلیسی مشکل داشتید، آدرس صفحه نتیجه جستجو شده را در مترجمگوگل کپی کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 921

به "نحوه نصب و عضویت در اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه نصب و عضویت در اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید