علم و تکنولوژی

نیمه پنهان سزارین

چه تصوری از زایمان خود دارید؟ آیا هنگام زایمان همه چیز را حس می کنید و می بینید یا اینکه بیهوش هستید؟ آیا خودتان با انقباضات شکم و آخرین فشار نوزادتان را متولد می کنید یا همه چیز از طریق پزشک صورت می گیرد؟ برای برخی زنان مشکل است تصور نمایند که زایمان...

31 شهریور 1400

30 احتیاج فناورانه صنایع خراسان رضوی احصا شد

30 احتیاج فناورانه صنایع خراسان رضوی در زمینه های مختلف در قالب برگزاری رویداد تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره ارزی در حوزه ساخت و فراوری احصا شد.

23 شهریور 1400

واردات تلفن همراه بیشتر از کالای اساسی

در جریان واردات انجام شده در امسال گوشی تلفن همراه با بیش از 1.4 میلیارد دلار همیشه در صدر واردات قرار داشته و بعد از آن هر یک از کالاهای اساسی قرار دارند.

21 شهریور 1400

عادل آذر رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی شد

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور با صدور حکمی، عادل آذر را به سمت مشاور رئیس جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی منصوب کرد.

16 شهریور 1400

در شب قدر از پروردگار چه بخواهیم؟

حدیث حضرت محمد (ع) درباره عافیت طلبی در شب قدر را در این مطلب بخوانید.

5 شهریور 1400

در رویداد HarmonyOS هوآوی چه گذشت؟ ، معرفی محصولات تازه و سیستم عامل هارمونی

شرکت هوآوی در رویداد خود از محصولات نو و نسخه دوم سیستم عامل اختصاصی این شرکت رونمایی کرد.

4 شهریور 1400

یک مدل از C کلاس مرسدس بنز با توانایی های آفرود معرفی گشت

در تازه ترین اقدام مرسدس بنز، نسخه آل ترین از C کلاس مرسدس بنز استیت با توانایی های آفرود معرفی گشت. این مدل با چه پیشرانه و مشخصاتی تولید خواهد شد؟

1 شهریور 1400

شکارچی؛ جدیدترین پهپاد تهاجمی کاملاً مستقل روسیه که رقیبی در آمریکا ندارد

پهپاد شکارچی یک پرنده کاملاً اتوماتیک و مستقل خواهد بود. بدین ترتیب این پرنده می تواند بدون دخالت انسانی پرواز نموده، عملیات های خود را به انجام رسانده و بار دیگر به زمین بنشیند.

1 شهریور 1400

فراخوان نشریه دانشجویی چشم انداز برای دریافت مقاله

نشریه چشم انداز انجمن علمی دانشجویی مهندسی فضای سبز دانشگاه فردوسی مشهد فراخوان دریافت مقاله داد.

16 مرداد 1400

خریداران گوشی های نوکیا از شاتل موبایل سه ماه مکالمه، اینترنت و پیامک رایگان دریافت می نمایند

شاتل موبایل طی همکاری با نماینده رسمی نوکیا در ایران، به خریداران گوشی های نوکیا، تخفیف خرید سیم کارت و بسته 3 ماهه رایگان اینترنت، مکالمه و پیامک هدیه می دهد.

4 مرداد 1400

لزوم خرید قفل دیجیتال برای خانه های هوشمند

آیا تا به حال شده است که به مسافرت بروید و شک کنید که درب را قفل کرده اید؟ و یا ممکن است در رختخواب خود باشید، اما ناگهان از خواب بیدار شوید و تعجب کنید که آیا درب را قفل کرده اید؟ آیا تا به امروز کلید خود را گم کرده اید و مجبور به تهیه کلید جایگزین بوده اید؟

31 تیر 1400

خواسته های بخش خصوصی از دولت آینده

در حالی که شمارش معکوس برای تغییر دولت دوازدهم آغاز شده و بزودی ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری منتخب مردمی فعالیت دولت سیزدهم را آغاز می نماید صحبت ها از انتظارات مردم، بخش خصوصی و تولیدکنندگان از دولت نو است. آحاد مردم خواستار تغییر و تحول در مسائل داخلی...

27 تیر 1400

چکمه های ایمنی تقویت شده با گرافن به بازار استرالیا راه می یابند

یک شرکت خارجی آزمایش های خود روی چکمه های تقویت شده را به سرانجام رسانده است، انتظار می رود این محصول در ماه جاری به بازار استرالیا عرضه گردد.

25 تیر 1400

را را سرجای درستش بگذاریم

تهران (پانا) - شنیدین کووید، واریانت های جدیدی داده که پاندمی رو لوکال می کنه؟ من که قشنگ پانیک شدم، هرچی هم ایگنور می کنم، باز مخم ارور میده. چه روزای نایسی داشتیم وای، کول بودیم، نروس نبودیم، چیزی رو نرومون نبود، از کجا پیداش شد این کووید آخه، واقعاً...

22 تیر 1400

بهترین دوره تعامل وزارت علوم با دانشگاه آزاد دوره کنونی است

وزیر علوم گفت: بهترین دوره تعامل دانشگاه آزاد و وزارت علوم در همین دوره بوده است که ساماندهی در آن جا هم پیش خواهد رفت.

19 تیر 1400

راه چاره پیروزی ایران برابر تیم ملی عراق، تمجید و توصیه به اسکوچیچ

جلال چراغپور در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در دور برگشت رقابت های گروه C انتخابی مقدماتی جام جهانی 2022 صحبت کرد. مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران به تحلیل بردهای این تیم مقابل هنگ کنگ و بحرین پرداخت و آن را نشانه ای از تفکرات...

18 تیر 1400

سازمان بهزیستی برای ورود تشکل ها به مسائل تخصصی جامعه فرش قرمز پهن می کند

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه بیش از 300 تشکل و خیریه در حوزه مسائل معیشتی در سطج استان کرمان فعال است و موازی کاری بسیاری در این حوزه وجود دارد گفت :این ضعف است که یک بانک اطلاعاتی تعیین در بین تشکل ها و موسسات خیریه نداریم.

17 تیر 1400

تشکیل معاونت ارتباطات بین الملل و انتقال تکنولوژی در وزارت ICT

به گزارش خبرنگاران به نقل از اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران(IRICTU)، اسماعیل ثنائی با بیان اینکه به زودی شاهد تغییرات قابل توجهی در دولت و نظام اجرایی کشور خواهیم بود، گفت: فارغ از تغییرات پدید آمده در جناح سیاسی، آغاز کار یک تیم تازه نفس و با انگیزه...

13 تیر 1400

دانش بنیان ها تخفیف ویژه 50 درصدی بیمه مسئولیت کالا دریافت می نمایند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت حمایت از محصولات دانش بنیان، 50 درصد از مبلغ بیمه مسئولیت کالا را تا سقف مشخصی پرداخت می نماید.

11 تیر 1400

دقیق ترین تصاویر اتم با میکروسکوپ جدید ثبت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسلش گیر، در سال 2018 از الگوریتمی موسوم به ptychography برای سه برابر کردن دقت تصاویر میکروسکوپ های الکترونیکی استفاده شد و ذراتی که ضخامت آنها از چند اتم فراتر نمی رفت، ثبت شدند.

10 تیر 1400
تعداد: (296)