ابلاغ یک دستور بورسی برای فعالیت استارتاپ ها

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران، حمید حسن آبادی در این مورد شرح داد: سندباکس بازار سرمایه، بستری برای محک ایده های نوآورانه در حوزه محصولات و خدمات اقتصادی نو اعم از بازارها، ابزارها، نهادها و راهکارهای نوین مرتبط به بازار سرمایه است که تا کنون قانونمند نشده بودند.

ابلاغ یک دستور بورسی برای فعالیت استارتاپ ها

وی شرح داد: سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای مسئولیت تنظیم­ گری خود و با هدف ساماندهی به ایده ­های نوآورانه مرتبط به بازار سرمایه اقدام به راه ­اندازی سندباکس کرد تا از این طریق شرایطی نظیر محیط عملیاتی بازار برای طرح هایی که تا کنون مقررات و دستورالعملی برای آنها تدوین نشده فراهم گردد و پس از آنالیز ابعاد گوناگون طرح ها، نهاد ناظر در جهت تنظیم گری آنها که می تواند ابزار معاملاتی تازه، بازار تازه، نهاد تازه یا راهکاری نوین برای حل یکی از چالش های بازار باشد، اقدام کند.

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس بعلاوه اضافه کرد: در این راستا سازمان بورس در اردیبهشت ماه امسال مجوز و مصوبه لازم به منظور راه اندازی محیط آزمون (سندباکس) را از شورای عالی بورس اخذ کرد.

وی ادامه داد: در مرحله بعد پیروز به اخذ موافقت اصولی از کارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی محیط های آزمون وزارت امور اقتصاد و دارایی در خرداد شد؛ در گام بعد دستورالعمل اجرایی سندباکس بازار سرمایه تدوین و در تیر ماه امسال در هیات مدیره سازمان مطرح و تصویب شد.

تکمیل و ابلاغ دستور سندباکس

این مقام مسئول گفت: اکنون بعد از اعمال نقطه نظرات اعضای هیأت مدیره، دستورالعمل اجرایی سندباکس بازار سرمایه تکمیل و از این طریق ابلاغ می گردد.

حسن آبادی اسم کرد که با ابلاغ این دستورالعمل تمامی متقاضیان که ایده های نوآورانه در حوزه بازار سرمایه دارند می توانند طرح های خود را که با شرایط مندرج در ماده 6 دستورالعمل مطابقت داشته باشند به دبیرخانه شورای راهبری سندباکس بازار سرمایه مستقر در مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال نمایند.

متن دستورالعمل اجرایی محیط های آزمون (سندباکس) بازار سرمایه در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه به این آدرس در دسترس است و کانال های ارتباطی و نحوه ارسال درخواست ها به دبیرخانه شورای راهبری سندباکس بازار سرمایه به زودی اطلاع رسانی می گردد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1844

به "ابلاغ یک دستور بورسی برای فعالیت استارتاپ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ یک دستور بورسی برای فعالیت استارتاپ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید