اسامی فیلم های انصرافی های سی و نهمین جشنواره فجر

به گزارش تور تایلند، ترانه های پدری، روشنایی، لاک پشت و حلزون، بانک زده ها، بابا سیبیلو، کوسه و موافقت اصولی، فیلم هایی هستند که تا این لحظه انصراف خود را از حضور در جشنواره فیلم فجر اعلام نموده اند.

اسامی فیلم های انصرافی های سی و نهمین جشنواره فجر

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، در حالی که کمتر از دو هفته به برپایی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر زمان باقی مانده است و در حالی که مهلت ارسال نسخه نهایی فیلم ها به دبیرخانه جشنواره خاتمه یافته، اما همچنان بعضی فیلم ها از حضور در بزرگترین رویداد سینمایی ایران انصراف می دهند.

در ادامه، به فهرست انصرافی ها اشاره می کنیم.

* موافقت اصولی

کمدی موافقت اصولی به کارگردانی امیر پورکیان سال گذشته مقابل دوربین رفت و سال جاری آماده نمایش شده و پروانه هم گرفته است، اما سیدضیاء هاشمی تهیه نماینده آن اعلام نمود: قصد ندارم که هیچکدام از این آثار را برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده کنم، چرا که هدف ما مردم هستند تا بتوانیم لحظات خوبی را برای آن ها به خصوص در سینما فراهم کنیم.

* بابا سیبیلو

بابا سیبیلو که نخستین فیلم سینمایی ادوین خاچیکیان (فرزند ساموئل خاچیکیان) محسوب می گردد، در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده است. احمد احمدی تهیه نماینده این فیلم سینمایی اعلام نموده که به علت حجم بالای ویژوال ها و جلوه های ویژه فیلم که با حساسیت زیادی اجرا می گردد، نمی توانند نسخه نهایی آن را به جشنواره ملی فیلم فجر برسانند و از حضور در آن انصراف داده اند.

* بانک زده ها

فیلم بانک زده ها به نویسندگی و کارگردانی جواد اردکانی، ابتدا برای حضور در جشنواره فجر سال 99 ثبت نام کرد، اما سپس از حضور در این جشنواره انصراف داد و اعلام نمود: بانک زده ها یک فیلم مردمی است و برای عوامل اجرایی جشنواره و زحماتی که در مورد برگزاری آن کشیده اند، احترام قائل هستیم؛ اما با وجود کوشش عوامل، فیلم به جشنواره سال جاری نخواهد رسید و در این جشنواره نمایش داده نخواهد شد.

* لاک پشت و حلزون

فیلم سینمایی لاک پشت و حلزون به کارگردانی رضا حماسی و تهیه نمایندگی مشترک شهرام گیل آبادی و هوشنگ نورالهی، تصویربرداری را دیرتر از زمان برنامه ریزی شده آغاز کرد و به دلیل آماده نشدن نسخه نهایی، از حضور در سی و نهمین جشنواره فجر انصراف دهند.

البته دست اندرکاران این فیلم، تغییر در فرایند انتخاب و داوری این دوره از جشنواره فیلم فجر را دیگر دلیل انصراف از جشنواره اعلام نموده و برای همه سینماگرانی که در این رقابت ملی شرکت می نمایند، آرزوی موفقیت نموده اند.

* پسر دلفینی

انیمیشن سینمایی پسر دلفینی جدیدترین فیلمی است که تا زمان انتشار این گزارش از حضور در جشنواره فیلم فجر انصراف داده است.

این پویانمایی به کارگردانی محمد خیراندیش و تهیه نمایندگی محمدامین همدانی که تازه ترین محصول سازمان هنری رسانه ای اوج محسوب می گردد، اعلام نموده: با توجه به اینکه پسر دلفینی تنها انیمیشن حاضر در جشنواره سی و نهم فیلم فجر است و طبق آیین نامه جشنواره طبیعتاً در رقابت و مسابقه قرار نمی گیرد، با احترام به هیأت داوران و اعضای جشنواره از شرکت در این جشنواره انصراف می دهد.

* ترانه های پدری

فیلم سینمایی ترانه های پدری به کارگردانی محمد بصیری که یک سال پیش فراوری شده است، گویا همچنان برای نمایش آماده نیست. علی ژکان تهیه نماینده فیلم درباره علت انصراف خود گفته است:کارهای فنی این فیلم هنوز آغاز نشده است. در زمان فراخوان جشنواره تصور ما بر این بود که شاید شرایط فراهم شد و فیلم به جشنواره رسید اما این اتفاق رخ نداد.

فیلم سینمایی روشنایی کامشاد کوشان هم دیگر فیلمی است که به دلیل آماده نشدن از حضور در سی ونهمین جشنواره فیلم فجر انصراف داده است.

در این دوره از جشنواره فیلم هایی هم غایب هستند که عبارتند از: قهرمان اصغر فرهادی، لامینور داریوش مهرجویی، شب، داخلی، دیوار وحید جلیلوند، جنایت بی دقت شهرام مکری، مجبوریم رضا درمیشیان، دشت خاموش احمد بهرامی، بندربند منیژه حکمت، اورکا سحر مصیبی و جوجه تیغی مستانه مهاجر.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1483

به "اسامی فیلم های انصرافی های سی و نهمین جشنواره فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی فیلم های انصرافی های سی و نهمین جشنواره فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید