استان کردستان قلب قوم ماننایی بوده است

به گزارش تور تایلند، رئیس کل موزه ملی ایران گفت: آثار مکشوفه در کردستان و مناطق همجوار و مشاهده ردپای بیشتر فرهنگها در دوره های مختلف، مرکزیت استان کردستان به عنوان قلب قوم ماننایی را بر ما بیشتر آشکار می نماید.

استان کردستان قلب قوم ماننایی بوده است

به گزارش تور تایلند، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، جبرئیل نوکنده امروز یکشنبه 12 آبان 98 در حاشیه نخستین همایش بینالمللی عصر آهن گفت: در پنجاه سال گذشته پژوهشهای زیادی در کردستان و منطقه غرب اجرا شده، اما متاسفانه هیچگاه نشست تخصصی برای ارائه و آنالیز این پژوهشها برپا نشده و این همایش نخستین همایش عصر آهن در کشور است; فرصتی برای آنالیز بیشتر این دوره ها و پژوهش هاست.

نوکنده اظهار کرد: در همایش بین المللی عصر آهن سنندج پژوهشگرانی از 10 کشور، برجستهترین استادان و کارشناسان این بخش در سطح ملی گرد هم آمده اند و با ارائه مقالات مختلف آخرین دستاوردهای عصر آهن را آنالیز و ارائه می نمایند.

رئیس کل موزه ملی ایران ضمن تشکر از میزبانی کردستان در برپایی همایش گفت: 290 اثر از موزه ملی ایران همراه با آثار موجود در موزه سنندج که متعلق به عصر آهن است به مدت یک ماه در موزه سنندج به نمایش عموم گذاشته می گردد.

او اضافه کرد: نخستین همایش بین المللی عصرآهن غرب ایران در کردستان چشم انداز جدیدی در زمینه عصر آهن ایران بر ما گگردد که لزوم انجام کاوشها و پژوهش های بیشتر را آشکار کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 12

به "استان کردستان قلب قوم ماننایی بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان کردستان قلب قوم ماننایی بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید