اپل دسترسی پیمانکاران به مکالمات کاربران با سیری را قطع کرد

به گزارش تور تایلند، اپل اعلام نموده که تا اطلاع ثانوی، پیمانکاران خصوصی دیگر به محتوای مکالمات کاربران با دستیار هوشمند سری دستری ندارند. این اقدام در پی انتشار گزارش روزنامه گاردین صورت می گیرد که در آن آمده بود پیمانکاران خصوصی به بخشی از مکالمات خصوصی کاربران با سیری دسترسی دارند.

اپل دسترسی پیمانکاران به مکالمات کاربران با سیری را قطع کرد

در بیانیه ای که سخنگوی اپل منتشر نموده آمده: ما به ارائه تجربه کاربری عالی در قبال دستیار هوشمند سیری در عین حفاظت از حریم خصوصی کاربران متعهد هستیم. در حالی که مشغول آنالیز همه جانبه این موضوع هستیم، فرایند آنالیز عملکرد سیری در سرتاسر دنیا را متوقف می کنیم. علاوه بر این، در آینده کاربران می توانند تصمیم بگیرند که آیا برای شرکت در فرایند آنالیز عملکرد سیری تمایل دارند یا نه.

هدف اصلی آنالیز عملکرد دستیار هوشمند توسط افراد این است که عملکرد آن بهبود پیدا کند و بتواند بهتر از گذشته به درخواست های کاربران پاسخ بدهد. سخنگوی اپل به روزنامه گاردین گفته بود که در کنار این اطلاعات، پیمانکاران به مواردی مانند اپل آی دی کاربران دسترسی ندارند و افراد مطمئن شاغل در محیط های امن چنین مکالماتی را آنالیز می نمایند.

اما در مقررات سرویس های اپل، به صورت واضح قوانینی در این مورد ارائه نشده است و ابهامات زیادی دیده می گردد. همچنین کاربرانی که تمایل چندانی برای ارائه اطلاعات خصوصی خود به پیمانکاران نداشتند، فقط می توانستند دستیار هوشمند سیری را به طور کامل غیرفعال نمایند. شرکت های آمازون و گوگل هم برای بهبود دستیارهای هوشمند خود، بخشی از مکالمات را در اختیار افراد ناظر قرار می دهند ولی باید خاطرنشان کنیم که کاربران این دستیارهای هوشمند، می توانند در این فرایند مشارکت نداشته باشند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 640

به "اپل دسترسی پیمانکاران به مکالمات کاربران با سیری را قطع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل دسترسی پیمانکاران به مکالمات کاربران با سیری را قطع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید