برترین جایگاه های هواپیما کدامند؟

به گزارش تور تایلند، سفر با هواپیما یعنی نشستن ساعت ها بر روی یک جایگاه و انتخاب این جایگاه می تواند سفری راحت یا سخت را برایتان رقم بزند.

برترین جایگاه های هواپیما کدامند؟

سفر هوایی همواره ساده و راحت نیست. هر چقدر پروازهای بیشتری را تجربه کنید احتمالا توانایی بهتری برای برترین زمان رزرو پرواز و نحوه بسته بندی وسایل خود به دست می آورید. اما همه این ها برای داشتن یک پرواز عالی در میان آسمان کافی نیست.

البته یکی از روش های آسان تر کردن سفر هوایی رزرو آنلاین بلیط هواپیما است؛ برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما می توانید با یاری خبرنگاران می توانید بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و با پایین ترین قیمت از فروشنده های معتبر تهیه کنید.

استراحت بر روی یک جایگاه مناسب شاید سفر دلپذیرتری برایتان رقم بزند، اما جالب است بدانید که حتی برای افرادی که مدام پرواز می نمایند نیز معیار دقیقی برای انتخاب برترین جایگاه ندارد و هر کس مطابق سلیقه اش برترین جایگاه را معرفی می نماید.

شاید متعجب شوید اگر بدانید که برترین جایگاه ها در پروازهای درجه یک نیستند.

بسیاری جایگاه هایی که درون راهروهای هواپیما قرار گرفته است را برترین جایگاه می دانند و خیلی ها جایگاه هایی که در کنار پنجره قرار گرفته است را به خاطر دید زیباش یا حتی جایگاه هایی را که فقط بتوان به خوبی پای خود را به روبه رو دراز کرد، جزو برترین جایگاه ها می دانند.

به نظر نمی رسد که میان این نظرات مختلف، مسافران بتوانند تصمیم مناسبی برای معین برترین جایگاه بگیرند و توافقی بین آن ها به وجود نمی آید و همچنان گزینه های متفاوتی برای انتخاب برترین جایگاه پرواز وجود دارد.

هر جایگاه با هر جایگاهی مزایا و معایب خاص خودش را دارد، مثلا جایگاه های کنار پنجره و درون راهروها هرکدام مزیت خاصی دارند. بستگی دارد شما کدام را بخواهید اینکه راحت در محیط جابه جا شوید یا دید خوبی نسبت به آسمان و شهر زیر پایتان داشته باشید؟

اگر مسافر دائمی پرواز باشید شاید آزمون و خطا و امتحان جایگاه های مختلف در پروازها بتواند شما را به برترین جواب برای انتخاب برترین جایگاه برساند اما مطمئنا انتخاب جایگاه که برای خواب، آرامش، نگهداری از کودک، نگهداری از وسایلتان و... مناسب باشد به استراتژی قوی تر از آزمون و خطا احتیاج دارد.

اگر سفر یا پروازی پیش رو دارید ما پیشنهاداتی بر اساس معیارهای مورد نظر شما داریم.

فضای باز جلوی پا

برترین گزینه: جایگاه های ردیف خروج

علت: داشتن فضای باز و کافی برای استراحت و دراز کردن پاها و بعلاوه به علت نزدیکی به درب خروج برای مواقع اضطراری دسترسی سریع تری نسبت به سایرین برای خروج خواهید داشت.

شانس نجات

برترین گزینه: براساس مطالعات فنی اجرا شده، جایگاه های نزدیک دم هواپیما برترین جایگاه را دارند.

علت: در مواقع اضطراری و خطر مثل سقوط، جایگاه های نزدیک دم هواپیما امنیت بیشتری در جهت حفظ سلامت و زندگی مسافران دارند.

خواب بهتر

برترین گزینه: جایگاه های کنار پنجره در سمت چپ اواسط راهروها

علت: قرار گرفتن جایگاه در سمت چپ باعث می گردد تا راحت تر سر خود را تکیه دهید و هم چنین امکانات بیشتری برای تنظیم نور خواهید داشت. رفت و آمد هم کمتر خواهد بود.

آزادی عمل

برترین گزینه: جایگاه های کنار پنجره در ردیف های خروج

علت: این جایگاه ها تکیه گاه دست ندارند و به همین علت فضای بیشتری برای جابه جایی و استراحت خواهید داشت.

نگهداری از بچه ها

برترین گزینه: جایگاه های انتهای راهروها

علت: این جایگاه ها فضای بیشتری برای حرکت و نشستن بر روی زمین دارند که موقعیت مناسبی را برای بازی بچه ها فراهم می نماید و چون جایگاه دیگری کنارتان نیست احتیاجی به نگرانی نسبت به سروصدای بچه هاتان ندارید اما اگر نوزاد همراهتان هست برترین گزینه جایگاه کنار سرویس های بهداشتی است تا بتوانید به خوبی به شرایط او رسیدگی کنید.

خدمات دهی بهتر

برترین گزینه: نزدیک کابین هواپیما

علت: مسافرانی که نزدیک کابین و در جلوی هواپیما هستند زودتر از سایرین خدمات دریافت می نمایند.

پرواز راحت تر

برترین گزینه: جایگاه های کنار بال هواپیما

علت: اگر می خواهید پرواز آرامی داشته باشید و متوجه تکان های هواپیما نشوید بهتر است جایگاه کنار بال ها را انتخاب کنید که به علت قرارگیری در وسط هواپیما تعادل بهتری دارند.

آرامش و سکوت

برترین گزینه: جایگاه های رو به جلو در راهروها

علت: برای متوجه نشدن صدای موتور هواپیما و داشتن آرامش جایگاه های میانی راهروها مناسب تر هستند حتی جایگاه هایی که کنار پنجره قرار دارند هم صدای نسبتا بلندی دارند و مناسب نخواهند بود.

گرم بودن

برترین گزینه: تقریبا همه جایگاه ها به جز جایگاه های ردیف خروج

علت: اگر طبیعت سردی دارید بهتر است از انتخاب جایگاه نزدیک خروجی ها پرهیز کنید چراکه هوای سردتری آنجا جریان دارد. جایگاه های کنار پنجره هم حس سرمای بیشتری را به شما منتقل می نمایند احتمالا برترین انتخاب برای شما دو ردیف عقب تر از ردیف های خروج و در انتهای هواپیما خواهد بود.

نگهداری از وسایل

برترین گزینه: جایگاه های بزرگ انتهای هواپیما

علت: بیشتر خطوط هواپیمایی به جز آمریکا معمولا از انتهای هواپیما به سمت جلو محل های انبار وسایل بالای سر مسافران را تنظیم می نمایند به همین علت افرادی که در جایگاه های پهن انتهای هواپیما می نشینند، فضای بیشتری برای انبار وسایل خود دارند.

خروج سریع

برترین گزینه: جایگاه های سمت چپ و جلوی هواپیما

علت: هنگام سقوط کاملا معین هست که جلوی هواپیما زودتر آسیب می بیند اما درب اصلی خروج هواپیما نیز در همین منطقه سمت چپ واقع شده است که مسافران ابتدا از اینجا با سرعت بیشتری خارج می شوند.

شما برای انتخاب جایگاه به کدام معیار توجه بیشتری دارید؟

منبع: کجارو / southernliving.com
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2052

به "برترین جایگاه های هواپیما کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جایگاه های هواپیما کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید