بهترین فیلم های ترسناک سال 2019

به گزارش تور تایلند، خبرنگاران: ما در دوره ای زندگی می کنیم که دیگر فقط فیلم ها نیستند که ترسناکند؛ بلکه در دنیای اطرافمان، هرروز اتفاقات ترسناک و آزاردهنده ای رخ می دهد که برروی ما تاثیر می گذارد.

بهترین فیلم های ترسناک سال 2019

فیلمسازان نیز این فرصت را غنیمت شمرده و از ترس های ما در راستای ساختن فیلم های ترسناکشان استفاده می نمایند؛ چه با ساختن ریبوت (بازسازی فیلم های قدیمی) و چه ساخت فیلم هایی در سبک های جدید.

در سال 2019 نیز فیلم های ترسناک زیادی در هالیوود ساخته شد، از دلقکی که از ترس انسان ها تغذیه می نماید، گرفته تا فیلم های رازآلود و معمایی که به این سادگی ها متوجه داستان آن نمی شوید. با ما همراه باشید تا با بهترین فیلم های سینمایی ترسناک سال 2019 آشنا شوید.

آن: قسمت دوم

عنوان اصلی:

It: Chapter 2

محصول:

2019

شاید قسمت دوم فیلم آن، به اندازه قسمت قبلی اش ترسناک نباشد، اما برای هرکسی که از فیلم های ترسناک و شخصیت های دلقک استفن کینگ (نویسنده رمان) لذت ببرد، این فیلم بهترین انتخاب است. شاید روبروه با ترس های درونی برای هر انسانی، ترسناک ترین مسئله ممکن باشد.

نویسنده و کارگردان نیز از این قضیه استفاده نموده و پنی وایز دلقک را در قسمت دوم فیلم به شکار همان بچه ها قسمت اول می فرستند که اکنون پس از گذشت 27 سال بزرگ شده اند. ممکن است که قسمت دوم فیلم سینمایی آن، بهترین فیلم سینمایی ترسناک سال جاری نباشد، اما داستانی قابل احترام به قلم استفن کینگ را به نمایش درآورده است.

شمارش معکوس

عنوان اصلی:

Countdown

محصول:

2019

شاید این یکی را بتوان جزو ترسناک ترین فیلم های سینمایی سال جاری به شمار آورد. تصورش را بکنید؛ تلفنتان، شما را بکشد. داستان این فیلم بدین صورت است که یک اپلیکیشن، فراگیر شده و وقتی که دانلودش می نمایند، زمان مرگ اشخاص را به آن ها می گوید.

خنده دار است، نه؟ در ابتدا شخصیت های فیلم نیز همین واکنش را نشان می دهند، تااینکه متوجه می شوند، اعداد درحال شمارش معکوس هستند و آن وقت است که کمی بیشتر قضیه را جدی می گیرند؛ بنابراین فیلم درباره این است که دقیقا قبل از اینکه شمارش معکوس تمام گردد، چه اتفاقی میفتد.

آماده ای یا نه؟

عنوان اصلی:

Ready Or Not

محصول:

2019

زنی با بازی ساماندرا ویوینگ، پس از ازدواج با مردی که فکر می کرد عشق ابدی اش خواهد بود، در شب عروسی اش متوجه می گردد که خانواده همسرش عادی نیستند. این خانواده ثروتمند که به کسب وکار طراحی و فراوری بازی های تخته ای مشغول هستند، از او می خواهند که با آن ها بازی کند.

بدین صورت که فرار کند و خانواده همسر به قصد شکار به دنبالش بروند، اما کمی بعد زن متوجه می گردد که هیچ چیز شوخی نیست و خانواده از اسلحه ها و گلوله های واقعی استفاده می نمایند (چیزی که در تریلر فیلم نیز می بینیم) و داستان از همینجا شروع می گردد.

آدام برودی و اندی مک داول، هزینه زیادی برای عوامل و بازیگران فیلم پرداخت کردند، اما نتیجه، چندان جالب از آب درنیامده است، هرچند که منتقد ها فیلم را پسندیدند.

اره برقی مخملی

عنوان اصلی:

Velvet Buzzsaw

محصول:

2019

فیلمی نه چندان پیروز و جالب توجه از کارگردان فیلم سینمایی شبگرد (Nightcrawler)، دن گیلوری، که ترکیبی است از فیلم های سینمایی مربع (The Square) و چشمان لارا مارس (Eyes of Laura Mars).

در این فیلم، جیک جیلنهال، نقش یک منتقد هنری را ایفا می نماید که نقاشی رازآلودی از یک هنرمند ناشناخته را کشف می نماید که قدرت های ماورایی دارد و از هرکسی که میخواهد از این نقاشی سودی به دست بیاورد، انتقام می گیرد.

اعجوبه

عنوان اصلی:

Prodigy

محصول:

2019

وقتی که یک نوجوان به جای بروز علائم بلوغ و تغییر هورمون ها، نشانه های دیگری از خود بروز می دهد و رفتار های پرخاشگرانه نوجوانانه اش به رفتار هایی شیطانی تبدیل می گردد، اوضاع کمی سخت می گردد.

روز مرگت مبارک

عنوان اصلی:

Happy Death Day 2U

محصول:

2019

این فیلم سینمایی، دنباله ای است بر قسمت اول که برخلاف قسمت قبل، با استقبال چندانی روبرو نشد و نتوانست پیروزیت آن را تکرار کند.

داستان اصلی فیلم، سوژه جالب و عجیبی دارد، با این مضمون که دختری در روز تولدش کشته می گردد، اما هربار دوباره در همان روز بیدار می گردد و باید کشف کند که چه کسی او را کشته و قسمت دوم فیلم نیز در ادامه آن است.

ما

عنوان اصلی:

Us

محصول:

2019جوردن پیل، کارگردان فیلم سینمایی ترسناک برو بیرون، (Get Out) سعی نموده که فیلم دیگری شبیه به این فیلم بسازد و در این راه، بازیگران معروفی همچون وینستون دوک، لوپیتا نیونگو، الیزابت ماس و تیم هیدکر را گردهم آورده است.

داستان فیلم درباره خانواده ای سیاهپوست است که توسط گروهی از افرادی که به شدت شبیه به خودشان هستند، دنبال می شوند و مورد آزار و اذیت قرار می گیرند (این بخش از فیلم در تریلر وجود دارد و اسپویل نیست). کارگردان به هیچ وجه نتوانسته فیلم را خوب از آب دربیاورد.

فیل ما درست مانند فیلم بیا بیرون، شروع خوبی دارد، اما ادامه اش نمی تواند مخاطب را جذب کند، اما تفاوتش با بیا بیرون در این است که این فیلم، تنها در چند دقیقه ابتدایی کشش دارد و این جاذبه چندان ادامه ندارد.

قبرستان حیوانات خانگی

عنوان اصلی:

Pet Sematary

محصول:

2019

جیسون کلارک، ایمی سیمتز و جان لیتگو در بازسازی فیلم کلاسیک ترسناکی از روی رمانی از استفن کینگ، ایفای نقش نموده اند که داستان آن درباره خانواده ای است که به خانه ای در نیوانگلند نقل مکان می نمایند و درآنجا با حقایق وحشتناکی درباره حیاط پشتی خانه روبرو می شوند.

نفرین لا لورونا

عنوان اصلی:

The Course of La Llorona

محصول:

2019

عوامل فیلم سینمایی احضار (Conjuring) که اکنون دیگر دنیایی سینمایی برای خود ساخته اند و فیلم های مختص خودشان را دارند، یک بار دیگر دنیا خود را توسعه داده و اینبار به داستان پدر پرز، یکی از شخصیت های فیلم سینمایی آنابل (Annabelle) پرداختند.

درواقع فیلم نفرین لا لورونا، اسپین آف فیلم آنابل به شمار می آید که در آن، پدر پرز با لا لورونای جنزده که از افسانه های مکزیک سردرآورده، روبرو می گردد.

برایت برن

عنوان اصلی:

Brightburn

محصول:

2019

تصور کنید چه می گردد اگر سوپرمن به جای ابرقهرمان، یک ابرشرور باشد؟ این شبیه همان اتفاقی است که در داستان ضدقهرمانی فیلم برایت برن رخ می دهد؛ زن و شوهری که سرپرستی بچه ای را برعهده می گیرند که از سیاره دیگری به زمین آمده و قدرت های خاصی دارد، اما از قدرت های ماوراءالطبیعه اش درجهت انجام کار های خوب استفاده نمی نماید.

کمال

عنوان اصلی:

The Perfection

محصول:

2019

درحالیکه جوردن پیل، مشغول ساختن فیلم سینمایی ما بود، بازیگر نقش منفی فیلم قبلی اش، آلیسون ویلیامز، پیشنهاد بازی در فیلم ترسناک دیگری را دریافت کرد؛ فیلم کمال که درباره دو ویولون سل زن سرسخت است که قصد دارند در کار خود بهترین شوند. فیلم به گونه ای ساخته شده که احتمالا پس از دیدن آن، دیگر سمت ساز های زهی نخواهید رفت.

گودزیلا: پادشاه هیولا ها

عنوان اصلی:

Godzilla: King of the Monsters

محصول:

2019

شاید گودزیلا برای شما یا هر شخصی دیگری ترسناک نباشد. بله، درست است. درواقع دورانی که تماشای فیلم گودزیلا و کینگ کونگ برای مردم ترسناک بود، گذشت، اما هنوز هم این نوع فیلم ها در ژانر فیلم های ترسناک دسته بندی می شوند و ما باید در این فهرست، معرفیشان کنیم.

گودزیلا برگشته و اینبار به همراه او، ماترا، رودان و پادشاه گیدورا هم آمده اند تا جنگی تمام عیار داشته باشند. ورا فارمیگا، میلی بابی براون، کایلی چندلر، سالی هاوکینز و کن واتانابه در این فیلم سینمایی، دورهم جمع شده اند تا به شما این امید را بدهند که فیلم، چیزی بیشتر از چند سکانس جنگ میان هیولا های غول پیکر است. امیدواریم که همینطور باشد.

میدسومار

عنوان اصلی:

Midsommar

محصول:

2019

کارگردان فیلم سینمایی موروثی (Hereditary)، دومین فیلم سینمایی ترسناکش را همین سال جاری ساخت؛ فیلمی خشن و شرورانه با نام میدسومار. این فیلم، برخلاف فیلم موروثی، بیننده را مجبور می نماید که در دنیای ترسناک توهمات آری استر، بازیگر نقش اصلی فیلم، زندگی کند که اتفاقا برخلاف فیلم های ترسناک معمول در روشنایی روز اتفاق میفتد.

در فیلم میدسومار، هیچ شیطان یا موجود خبیث ماوراءالطبیعه ای وجود ندرد و تنها واقعیت محض خشن زندگی فرقه ای است که در کوهستان های کشور سوئد زندگی می نمایند و مراسم قدیمی نیمه تابستان را با شیوه ای عجیب جشن می گیرند. البته در انتها فیلم، احتمالا این جمله را با خود تکرار خواهید کرد که خب؟، هدف کارگردان از ساخت چنین فیلمی چه بود؟.

بازی بچگانه

عنوان اصلی:

Childs Play

محصول:

2019

عروسک دیوانه ای به نام چاکی که قاتل سریالی است، بازگشته تا دوباره موج جدیدی از وحشت ایجاد کند. اینبار در این فیلم سینمایی، اوبری پلازا در نقش مادر جوانی بازی می نماید که بدون اینکه بداند، اسباب بازی بسیار شیطانی و ترسناکی را به پسرش هدیه می دهد تا با آن بازی کند؛ البته این قسمت از مجموعه فیلم های سینمایی چاکی، به مراتب، نسبت به قسمت های قبلی افت کیفیت دارد.

منبع: esquire

منبع: برترین ها
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 39

به "بهترین فیلم های ترسناک سال 2019" امتیاز دهید

2 کاربر به "بهترین فیلم های ترسناک سال 2019" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم های ترسناک سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید