تبدیل سه موج شکن به اسکله تفریحی در کیش

به گزارش تور تایلند، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تبدیل سه موج شکن به اسکله تفریحی در کیش صورت می گیرد.

تبدیل سه موج شکن به اسکله تفریحی در کیش

از سفر با تور لوکس پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

سه اسکله تفریحی جدید در جزیره در دست ساخت هستند

ابوالفضل طیبی، مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش در مورد شتاب ماههای اخیر در توسعه شهری کیش گفت: جزیره کیش دارای طرفیت های بالقوه بسیاری است که حتی در دوران سخت مالی نیز بالفعل کردن این ظرفیت ها می تواند بستر رونق مالی و توسعه پایدار شهری باشد.

وی اضافه کرد: کیش به واسطه این که شهری گردشگری است باید به لحاظ شهری دارای تنوع و شاخصه متمایز شهری باشد و از سویی اراضی ارزشمند این جزیره همچون سواحل محل بهره برداری عموم مردم است لذا در شروع فعالیت در شرکت عمران، آب و خدمات کیش کوششمان را معطوف به آزادسازی سواحلی کردیم که بیش از 20 سال تحت اختیار و بهره برداری پروژه های بخش خصوصی بود.

طیبی ادامه داد: اجرای این طرح در سه محور بسیار ارزنده جزیره کیش باعث آزادسازی 38 هزار و 800 مترمربع از سواحل کیش شد که این اتفاق علاوه بر احقاق مطالبه عمومی، یعنی فراهم شدن زمینه استفاده از این اراضی برای احداث طرح های گردشگری که افزایش درآمد و اشتغالزایی برای جزیره کیش به همراه دارد. این طرح اگرچه با مقاومت های بسیار روبرو شد، اما با حمایتهای دکتر مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش امروز شاهد هستیم جاده ساحلی در مراحل انتهای احداث در این سه محور بوده و طرح توسعه این سواحل در دست آنالیز و اجراست.

وی با بیان اینکه همزمان با اجرای این طرح اقدامات شهری بسیاری نیز در دست انجام بوده و هست گفت: بعضی ظرفیت های شهری در کیش موجود است، اما باید نگاه گردشگری به این ظرفیت ها داشته باشیم از جمله این ظرفیت ها سه موج شکن واقع در منطقه مارینای کیش بود که این سه موج شکن در حال تبدیل به سه اسکله تفریحی هستند تا جاذبه های جدیدی برای گردشگران و شهفرایندان ایجاد گردد و انگیزه های سفر به کیش افزایش یابد.

بیشتر بخوانیدسفر به کیش | اطلاعاتی درباره جاذبه های گردشگری کیش

مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش تاکید نمود: گردشگران توقع دارند در هربار سفر به کیش با جاذبه های جدید در فضای شهری روبرو شوند این موضوع مبنای برپایی سمپوزیوم های مجسمه سازی در جزیره کیش شد تا هنرمندان کشورمان به خلق آثاری بپردازند که به یاری جاذبه های محیطی و فضای شهری کیش بیاید. تا به امروز دو سمپوزیوم در امسال برگزار شده و سمپوزیوم سوم با عنوان مجسمه و طبیعت در حال برگزاریست تا جزیره کیش نمایشگاهی شهری از آثار هنرمندان کشورمان باشد.

طیبی همچنین از توسعه خدمات حمل ونقل عمومی و برطرف مشکل چندساله جزیره کیش اطلاع داد و گفت: نبود حمل و نقل هوشمند یکی از موضوعاتی بود که جزیره کیش را با مسائل بسیار در این حوزه روبرو نموده بود یکی از بخشهایی که به صورت فوری مورد آنالیز و رسیدگی نهاده شد، حمل و نقل عمومی کیش بود که با انعقاد قرارداد همکاری و ورود سامانه هوشمند تاکسی اینترنتی در کیش ره اندازی شد.

بیشتر بخوانیدآشنایی با سیستم حمل و نقل عمومی در کیش

طیبی در انتها با بیان اینکه جزیره کیش باید در حوزه شهری پیشرو باشد گفت: در زمینه خدمات شهری، نظافت محیطی، فضای سبز شاداب، برطرف نازیبایی های محیطی، ایجاد جاذبه ها و رسیدگی به المانهای شهری و بسیاری موضوعات دیگر در این مدت به زعم شهفرایندان و گردشگران با کوشش شبانه روزی همکارانمان شاهد تحول خوبی بوده ایم که این فرایند در جزیره کیش همچنان ادامه دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1321

به "تبدیل سه موج شکن به اسکله تفریحی در کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل سه موج شکن به اسکله تفریحی در کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید