تزریق نخستین واکسن ایرانی به 10 هزار داوطلب تا سرانجام اردیبهشت در فازسوم تست انسانی

به گزارش تور تایلند، فاز سوم مطالعات بالینی نخستین واکسن ایرانی کرونا در 6 نقطه از تهران و کرج در حال انجام است.

تزریق نخستین واکسن ایرانی به 10 هزار داوطلب تا سرانجام اردیبهشت در فازسوم تست انسانی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حامد حسینی مدیر مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت صبح امروز باحضور در مرکز تزریق واکسن به داوطلبان واقع در شرق تهران گفت: در ادامه فازسوم، تزریق واکسن به داوطلبان در 6 نقطه تهران و کرج ادامه دارد و تا انتها اردیبهشت 10هزار داوطلب در این دو شهر واکسن ایرانی کرونا را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: تزریق واکسن در 4شهر مشهد، شیراز، اصفهان و بوشهر نیز از هفته اول خرداد آغاز خواهد شد و فرایند مطالعات تا تزریق بر روی همه 20 هزار داوطلب ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: باتوجه به موفقیت چشمگیر واکسن در دو فاز قبلی و تایید ایمن بودن آن توسط مراجع قانونی، تولید انبوه این واکسن نیز آغاز شده و تا انتها اردیبهشت یک میلیون دوز واکسن کوو ایران برکت تحویل وزارت بهداشت میشود.

وی خاطرنشان کرد:باتوجه به امن بودن و نداشتن عوارض خاص، امکان تزریق عمومی ازطریق این واکسن وجود دارد که البته تشخیص زمان و انجام آن با وزارت بهداشت است.

سیدرضا مظهری مدیر سامانه 4030 و مجری فرآیند ثبت نام از داوطلبان تزریق واکسن ستاد اجرایی فرمان امام نیز گفت: تا به امروز بیش از 100 هزارنفر ازطریق سامانه 4030 و پیام رسان آی گپ داوطلب حضور در مطالعات بالینی کوو ایران برکت شده اند.

وی افزود: پس از طی فرآیند ثبت نام، کارشناسان ما با داوطلبان تماس میگیرند وبه آن ها زمان و مکان انجام آزمایش های اولیه اعلام میشود.

مدیر سامانه 4030 وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: از داوطلبان تست کرونا (پی سی آر) و آزمایش خون گرفته میشود و درصورت تایید آزمایش های اولیه، برای تزریق واکسن با آن ها تماس گرفته میشود.

وی افزود: ثبت نام همچنان ادامه دارد و متقاضیان شرکت در مطالعات بالینی کوو ایران برکت میتوانند ازطریق تماس با سامانه 4030 و یا پیام رسان آی گپ ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1675

به "تزریق نخستین واکسن ایرانی به 10 هزار داوطلب تا سرانجام اردیبهشت در فازسوم تست انسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق نخستین واکسن ایرانی به 10 هزار داوطلب تا سرانجام اردیبهشت در فازسوم تست انسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید