جهش فراوری در بخش کشاورزی هرمزگان

به گزارش تور تایلند، رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت:فراوری محصولات باغی و صیفی استان 10 درصد افزایش خواهد یافت.

جهش فراوری در بخش کشاورزی هرمزگان

به گزارش تور تایلند به نقل از تور تایلند، علی باقرزاده همائی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت:طبق برنامه ریزی های اجرا شده فراوری محصولات باغی و صیفی استان 10 درصد افزایش خواهد یافت.

باقرزاده اضافه کرد: همچنین با حمایت از بخش کشت گلخانه ای پیش بینی می گردد فراوریات این بخش 50 درصد افزایش یابد.

او گفت: در حال حاضر یک هزار و 500 واحد بخش خصوصی بااعتباری بالغ بر 9900 میلیارد ریال در بخش فراوری محصولات گلخانه ای استان فعالیت دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره افزایش فراوری محصولات سبزی و صیفی در تقویم عملیاتی جهش فراوری بخش کشاورزی استان گفت: فراوری یک هزار و 750 هزار تن محصولات سبزی و صیفی شرایط موجود این بخش در استان است که بنا است در برنامه عملیاتی جهش فراوری پیش رو بخش کشاورزی هرمزگان 10 درصد افزایش را نسبت به سال گذشته داشته باشد.

باقرزاده اضافه کرد: در حال حاضر 600 هزار تن محصولات باغی در استان فراوری می گردد که قرار است در برنامه عملیاتی جهش فراوری بخش کشاورزی 10 درصد افزایش را نسبت به سال گذشته داشته باشد.

او گفت: در حال حاضر 300 واحد بخش خصوصی بااعتباری بالغ بر 1540 میلیارد در بخش فراوری محصولات باغی استان و 400 واحد بخش خصوصی بااعتباری بیش از 2050 میلیارد ریال در بخش فراوری محصولات سبزی و صیفی استان فعالیت دارند.

110 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان معادل 72 درصد به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 خرداد 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 977

به "جهش فراوری در بخش کشاورزی هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش فراوری در بخش کشاورزی هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید