راه های نامناسب دسترسی به هریس

به گزارش تور تایلند، اشرف شفیعی- تبریز - خبرنگار:برای رسیدن به شهرستان هریس از مسیرهای مختلفی چون زرنق، اهر، مشگین شهر، مهربان و تبریز می توان اقدام کرد.

راه های نامناسب دسترسی به هریس

نقطه مشترک تمامی این راه ها، به جز راه تبریز - هریس، پر از دست انداز بودن و آسفالت نامناسبی است که موجب آسیب دیدن خودروها و کاهش سرعت آنها و تصادفات جاده ای می گردد. موضوع راه های دسترسی نامناسب به این شهرستان بارها به وسیله تریبون های مختلف مطرح شده اما به نتیجه ای نرسیده است. مسئولان راه و شهرسازی هم بارها در مورد توجه جدی به این موضوع تنها وعده داده اند. جعفرصادق رستمی مهر مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی درباره این موضوع به تور تایلند شرح داده است که صحبت هایش را در ادامه می خوانید.

  • چرا جاده های دسترسی شهرستان هریس طی سال های اخیر وضعیت خوبی ندارند؟

مشکل اصلی مربوط به کوهستانی و برفگیر بودن و یخ بستن مداوم جاده های این منطقه است. این مساله موجب می گردد دوام آسفالت کم و احتیاجمند مراقبت و ترمیم مستمر باشد. اداره کل راه و شهرسازی وظیفه احداث جاده را بر عهده دارد و نه مراقبت و نگهداری از آن را به همین دلیل تلاشش این است که در همان مرحله اول، راه های دسترسی باکیفیت تری احداث کند.

  • برنامه راه و شهرسازی برای توسعه راه های دسترسی به هریس چیست؟

یکی از شاخص ترین اقدامات توسعه محور ساخت بزرگراهی منتهی به هریس است که در این زمینه 47 کیلومتر در دست اجراست. در صورت تهیه قیر و تامین نقدینگی برای خرید گاردریل و تابلوهای ایمنی، تا خاتمه فصل کاری در تیرماه 30 کیلومتر از این بزرگراه به بهره برداری می رسد و 17 کیلومتر باقیمانده تا خاتمه سال زیر بار ترافیک می رود.

  • روستاهای این شهرستان هم به احداث راه های جدید احتیاج دارند. در این زمینه چه برنامه ای دارید؟

در این زمینه، راه روستایی باروق به هریس تا خاتمه سال به بهره برداری می رسد. همچنین راه دسترسی زرنق به هریس با 30 کیلومتر طول در دست احداث است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 597

به "راه های نامناسب دسترسی به هریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های نامناسب دسترسی به هریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید