غیرفعال بودن 64 درصد شناورهای مسافری در امسال

به گزارش تور تایلند، 112 فروند شناور مسافربری در پایانه ها و بنادر کشور وجود دارد که 64 درصد آن ها غیرفعال است؛ پنجاه و چند فروند شناور فعال در شش ماه سال جاری بیش از 23 هزار تردد در بنادر مختلف داشته اند که بندر شهید حقانی با حدود 10 هزار تردد و 40 فروند شناور مسافری در صدر قرار گرفته است.

غیرفعال بودن 64 درصد شناورهای مسافری در امسال

با ما همراه باشید تا با بهترین نرخ تورهای ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، براساس آخرین اطلاعات موجود 112 فروند انواع شناورهای مسافربری با ظرفیت 10 هزار و 948 جایگاه در کشور وجود دارد که از این تعداد فقط 46 درصد آن ها یعنی 50 فروند در 45 پایانه و بندر مسافربری فعالیت نموده و برای سفرهای داخلی و خارجی به مردم سرویس می دهند. بر اساس آخرین آمارهای موجود تعداد کل تردد شناورهای مسافری در 6 ماهه سال جاری 23 هزار و 137 تردد فقط برای 56 فروند شناور مسافربری بوده است که بندر حقانی با 9216 تردد برای 40 فروند شناور مسافربری در صدر 11 بندر کشور قرار گرفته است که البته آمار شناورهای دارای نقص و توقیف شده هم در نوع خود جالب توجه است.

  • بیمه و تجهیزات ایمنی نواقص اصلی شناورهای مسافری

در این بازه زمانی بیش از 155 مورد بازرسی از شناورهای مسافری صورت گرفته که از این تعداد حدود 77 درصد دارای نقص بودند و 40 درصد شناورهای بازرسی شده توقیف شده اند که مهم ترین نواقص برای شناورها در حوزه های گواهی نامه ها از جمله گواهی نامه های بیمه ای، ایمنی، آلودگی و... بوده است؛ همچنین تجهیزات بقا در دریا برای این شناورها برای 70 مورد از بازرسی ها در سطح مطلوبی قرار نداشته و شناورهای دارای نقص در این زمینه از تجهیزاتی مانند حلقه نجات، جلیقه نجات، وسایل یاری های اولیه و... بهره چندانی نداشتند.

البته نقص های دیگری در حوزه های مختلفی چون تجهیزات ایمنی دریانوردی، تجهیزات اطفای حریق، موتورخانه، تجهیزات مخابراتی، آلودگی و عرشه و ایمن سازی هم در این شناورها وجود داشته و همین مسئله سبب توقیف 63 شناور در شش ماهه نخست سال جاری شده است.

جمع سفرهای داخلی و خارجی در بنادر مختلف نشان می دهد همه این بنادر از نظر معیار نفرمسافر در جهتهای داخلی و خارجی با رشد همراه بوده اند که برای بنادر مختلف از حدود 4 درصد تا بیش از 115 درصد متفاوت بوده است؛ چراکه برای مثال بندر شهید باهنر که حدود 24 هزار و 485 نفر مسافر در تابستان سال جاری داشته، در جهت بندر شهید باهنر-بندر شارجه امارات تردد می کردند 67 درصد رشد نسبت به تابستان پارسال داشته اند.

همچنین سفرهای بندر خرمشهر -کویت نیز با رشد 7 درصدی روبرو بوده است؛ البته در سفرهای داخلی عددهای بزرگ تری در حوزه رشد سفرها مشاهده می گردد چراکه مجموع سفرهای ورودی به خروجی در بندری مانند چارک-کیش 115 درصد نسبت به تابستان پارسال افزایش یافته است.

یکی دیگر از آمارهای رسمی منتشر شده از تعداد مسافران خارجی بنادر مختلف در تابستان سال جاری نشان می دهد که از نظر تعداد رشد 24/26 درصدی در زمینه تردد مسافران خارجی در جهتهای مختلف خرمشهر-بصره، خرمشهر-کویت، شهید باهنر-شارجه، کیش-شارجه، لنگه- دوبی و بالعکس وجود داشته است چراکه تعداد تردد مسافران خارجی از حدود 36 هزار تردد به 47 هزار و 658 تردد رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 137

به "غیرفعال بودن 64 درصد شناورهای مسافری در امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیرفعال بودن 64 درصد شناورهای مسافری در امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید