فصل سردرد شما چه فصلی است؟

به گزارش تور تایلند، سردرد فصلی شما می تواند یک سردرد خوشه ای بهاره، میگرن تابستانی یا سردرد آلرژی پاییزی باشد. ثابت ترین سردرد فصلی سردرد خوشه ای است. سردردهای میگرنی نیز می توانند فصلی باشند.

فصل سردرد شما چه فصلی است؟

اما چه چیزی علت سردردهای فصلی است؟ کاملاً مطمئن نیستیم، اما احتمالاً مربوط به ساعت داخلی در مغز است که کنترل نماینده ریتم شبانه روزی هستند. ساعت داخلی به میزان نور روز (که دریافت می کنید) حساس است و به کنترل چرخه های خواب یاری می نماید. احتمالاً این تغییر در چرخه های خواب است که باعث بعضی سردردهای فصلی می گردد.

سردردهای خوشه ای در مقایسه با میگرن نادر است. آنها سردردهای بسیار شدیدی هستند که اغلب با تغییر در ساعت داخلی ایجاد می شوند. بعضی از افراد مبتلا به سردردهای خوشه ای به قدری نسبت به تغییر در نور روز حساس هستند که می توانند آغاز سردرد خود را دقیق پیش بینی نمایند.

تابستان زمان دیگری است که می تواند به صورت میگرن باعث سردردهای فصلی گردد، زیرا بسیاری از افراد مبتلا به میگرن به گرما حساس هستند. افراد مبتلا به میگرن نیز ممکن است نسبت به تغییر فشار حساس باشند. بعضی از بیماران میگرنی می توانند قبل از هواشناسی، طوفان را تشخیص دهند.

برای هر کسی که دچار سردردهای آلرژی گردد، فصل سردرد می تواند بهار به دلیل درختان، تابستان به دلیل علف ها، پاییز به دلیل کپک ها یا زمستان به دلیل گرد و غبار باشد.

چگونه سردردهای فصلی خود را مدیریت کنیم

یافتن آنچه برای شما مفید است مهم است.

برای همه کسانی که سردرد فصلی دارند ، بهترین راه برای کنترل آنها این است که قبل از فصل مشکل خود به پزشک مراجعه نمایند تا آماده شوند. در اینجا چند نکته دیگر از متخصصان سردرد آورده شده است:

- یک دفترچه سردرد داشته باشید. اگر می توانید الگوی فصلی را ببینید، این امر به شما در پیشگیری یاری می نماید.

- در فصل سردرد خود از عوامل محرک دیگر خودداری کنید. می تواند شامل غذاها، استرس، استعمال دخانیات، وعده های غذایی فراموش شده یا بی خوابی باشد.

- بسته به آلرژی خود، فعالیت های فضای باز را در اوج فصل آلرژی محدود کنید و اقدامات احتیاطی در داخل خانه را انجام دهید تا در معرض گرد و غبار و کپک قرار نگیرید.

- افرادی که سردرد خوشه ای دارند می توانند داروی پیشگیرانه ای به نام مسدود نماینده کانال کلسیم در بهار یا پاییز قبل از آغاز سردرد آغاز نمایند.

و مراقب سردرد در فصل تعطیلات باشید که محتمل است رژیم خود را کنار بگذارید. حتماً در طول سال به عادت های سالم سردرد پایبند باشید. تعطیلات خود را تا آنجا که ممکن است بدون استرس انجام دهید. سردرد پس از تعطیلات یا سردرد استرس یک مشکل رایج است.

منبع: همگردی
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1682

به "فصل سردرد شما چه فصلی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل سردرد شما چه فصلی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید