قاتل سریالی 8 زن در گیلان اعدام شد

به گزارش تور تایلند، مرد جنایتکاری که 8زن را در استان گیلان به شکل سریالی و با انگیزه سرقت طلا و جواهراتشان به قتل رسانده بود، در زندان لاکان رشت به دار مجازات آویخته شد تا پرونده زندگی اش برای همواره بسته گردد.

قاتل سریالی 8 زن در گیلان اعدام شد

به گزارش همشهری، این قاتل سریالی به نام فرزاد - 43ساله - جنایت هایش را از سال87 در گیلان شروع کرد. او که در زندگی مشترک با همسر اولش دچار مشکل شده بود بعد از آن تصمیم به انتقام گیری از زنان گرفت.

او از همان سال قتل هایش را شروع کرد و بین سال های 87 تا 88، 3زن را به قتل رساند و هیچ ردی از خود به جا نگذاشت تا اسرار جنایت های مخوفش سر به مهر باقی بماند.

او در اعترافاتش درخصوص نخستین جنایت گفت: من گاهی مسافرکشی می کردم. زنی را به عنوان مسافر سوار کردم. او سر صحبت را باز کرد و شماره تلفنش را داد. با او تماس گرفتم و قرار گذاشتم. او را به خانه ام در زیباکنار بردم. وقتی وارد خانه شدیم، دستانش را بستم. بعد با روسری دهانش را بستم و از پشت سر طنابی دورگردنش انداختم و خفه اش کردم و برای این که راحت جسد او را حمل کنم مثله اش کردم و 3 روز بعد جسد را داخل استخر ماهی انداختم.

فرزاد پس از سومین قتل برای مدتی زندگی آرامی داشت، اما از سال95 بار دیگر جنایت هایش را از سرگرفت و 5 زن دیگر را نیز به قتل رساند. انگیزه او این بار سرقت بود. او زنانی را که به عنوان مسافر سوار خودرواش می شدند به عنوان طعمه انتخاب می کرد و پس از قتل آنها، طلا و جواهراتشان را سرقت می کرد. جنایت های سریالی زنان در گیلان همچنان ادامه داشت تا این که پس از هشتمین قتل مأموران به وسیله دوربین های مداربسته توانستند به شماره پلاک خودروی فرزاد دست پیدا نمایند و او را روز 20فروردین ماه سال96 دستگیر نمایند.

شواهد به دست آمده نشان می داد که همسر دوم او نیز در بعضی از قتل ها و فروش تعدادی از اموال مسروقه دست داشته است. فرزاد وقتی تحت بازپرسی نهاده شد بدون هیچ مقاومتی به قتل هایی که مرتکب شده بود اعتراف کرد.

او در ادامه صحنه قتل ها را بازسازی کرد و درنهایت پرونده اتهامی اش با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان گیلان فرستاده شد.

در ابتدای محاکمه اتهام 8فقره قتل عمد، سرقت طلای مقتولان، جنایت بر میت 6مقتول به وسیله مثله کردن اجساد به متهم ردیف اول و معاونت در قتل عمد تعدادی از مقتولان با همکاری متهم ردیف اول و همچنین فروش طلا های مسروقه و خودداری از یاری به افرادی که در معرض خطر بودند به آن ها تفهیم شد و قاضی از آنان خواست به دفاع از خود بپردازند.

وقتی فرزاد در صندلی ایستاد بعضی اعترافات قبلی اش را پس گرفت و مدعی شد فقط 3زن را به قتل رسانده است. او گفت: تعدادی از قتل ها به خاطر اعتراف های همسرم به گردنم افتاده است.

او همچنین در دفاع از خودش گفت: بیشتر مقتولان دچار فساد اخلاقی بودند و انگیزه قتل ها به هیچ وجه اقتصادی نبود. او در ادامه گفت: من فقط قتل 3زن را می پذیرم. جنایت بر میت یکی از مقتولان را قبول دارم و حتی طلا های یکی از آن ها را هم با او دفن کردم. برداشتن بقیه طلا های مقتولان هم به این دلیل بود که آن ها دیگر مرده بودند و در هنگام دفن طلا های آن ها را برمی داشتم و در خانه نگه می داشتم. شاید همسرم آن ها را برداشته و فروخته است.

در این جلسه همسر فرزاد نیز از خود دفاع کرد و گفت: من از کار های همسرم خبر نداشتم و همان طور که پیش تر گفتم یک شب در سال95 زنی را دیدم که در دستشویی خانه غش نموده بود. اما وقتی از همسرم موضوع را پرسیدم او به من حمله ور شده و گلویم را گرفت وسپس مرا به اتاق انداخت و در را روی من و دخترم بست. فقط فروش 2مورد از طلا ها را قبول دارم که آن هم قبل از اطلاعم از اقدام های همسرم بود.

در انتها محاکمه هیأت قضایی وارد شور شدند و فرزاد را به 7مرتبه قصاص و همسرش را به اتهام معاونت در قتل عمد به تحمل حبس محکوم کردند. این رأی در دیوان عالی کشور نیز مهر تأیید خورد و صبح روز پنجشنبه او در زندان لاکان رشت با حضور تعدادی از اولیای دم مقتولان به دار مجازات آویخته شد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1471

به "قاتل سریالی 8 زن در گیلان اعدام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتل سریالی 8 زن در گیلان اعدام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید