قورباغه؛ سریال حاشیه ها

به گزارش تور تایلند، جنجال دستمزد عجیب نوید محمدزاده و قرارداد نجومی شگفت انگیز این بازیگر با شرکت تصویرگستر پاسارگاد آغازگر حواشی و جنجال های قورباغه بود.

قورباغه؛ سریال حاشیه ها

جهت دریافت خدمات ساخت ویلای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

پولاد امین| و بالاخره روز موعود رسید. روزی که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، سیلی، زلزله ای، توقیفی، چیزی، سریال قورباغه توزیع خواهد شد. اولین سریال هومن سیدی کارگردان که سروشکل تیزر ها و دیگر تصاویری که از آن منتشر شده، نوید سریالی متفاوت را می دهد؛ سریالی که خوب یا بد شباهتی با دیگر سریال های ایرانی ندارد -که در تمام سال های اخیر مترادف با شلختگی، سهل انگاری، ساده گیری و آب بستن بوده اند.

قورباغه، اما انگار قرار است حکایتی دیگر باشد. سریالی که قرار است نمایش خانگی را دوباره به روز های اوجش برگرداند. حداقل اینکه تمام دو سال اخیر را هومن سیدی و گروهش کوشش نموده اند تا بتوانند به این هدف برسند. حالا اینکه این اتفاق خواهد افتاد یا نه؛ داستانی دیگر است.

قورباغه که یکی از عظیم ترین و پرهزینه ترین سریال های شبکه نمایش خانگی است، از شروع تا به امروز مالامال از حاشیه و جنجال بوده است.

حواشی پرتعدادی که از جشنواره سی وهفتم فیلم فجر شروع شد -که گفته شد سرخ پوست و متری شیش ونیم آخرین فیلم های نوید محمدزاده تا یک سال و نیم آینده خواهند بود و این بازیگر بنا به قراردادی که با سریال قورباغه بسته، حق بازی در هیچ فیلم یا سریالی را ندارد.

بعدتر ماجرا های محمد امامی و دادگاه او، درگیری های فیلیمو و نماوا بر سر حق پخش سریال، شایعات و زمزمه های در گوشی درباره علی اسدزاده و شرکت تصویرگستر پاسارگاد، تعویق های چندباره توزیع سریال و در آخر نیز درجه بندی سنی سختگیرانه ای که برای قورباغه اعمال شد، دیگر حواشی پرشمار این سریال را ساختند.

ماجرای نوید

جنجال دستمزد عجیب نوید محمدزاده و قرارداد نجومی شگفت انگیز این بازیگر با شرکت تصویرگستر پاسارگاد شروعگر حواشی و جنجال های قورباغه بود. ماجرایی که با انتشار اخباری (البته تاییدنشده) درباره قرارداد دوازده ماهه نوید محمدزاده با شرکت تصویرگستر پاسارگاد شروع شد. این داستان، اما به رغم اینکه بسیار مورد توجه رسانه ها نهاده شد، درنهایت مثل تقریبا تمام حواشی اینچنینی تکذیب شد!

حواشی مالی

هومن سیدی که در اوایل کارنامه اش در زمینه کارگردانی فیلم سیزده را با سرمایه بابک زنجانی و بعدتر هم مغز های کوچک زنگ زده را با سرمایه محمد امامی ساخته بود، از زمان شروع فراوری قورباغه درگیر حواشی مشابهی شد و شایعات منتشرشده درباره همکاری اش با امامی در این سریال، قورباغه را از این نظر نیز سر زبان ها انداخت.

البته هومن سیدی که یک زمانی در مصاحبه با مجله 24 گفته بود چوب همکاری با بابک زنجانی را خورده؛ کوشش کرد این ماجرا را برطرف و رجوع کند. هومن سیدی درباره نقش بابک زنجانی در فیلم سیزده گفته بود: به خاطر این فیلم اعتماد کردم و آسیب دیدم.

من فکر می کردم بابک زنجانی اسپری می سازد، اما بعدا فهمیدم نمی سازد! چرا باید به خاطر اینکه این آقا تحریم است فیلم من از جشنواره برلین کنار گذاشته گردد؟ من چرا به خاطرش آسیب بخورم؟

سیدی که به 24 گفته بود بعد از سیزده و حتی مغز های کوچک چنان چشمش از موضوع سرمایه گذاری ترسیده که حتی اگر بخواهم دخترم را شوهر بدهم به این اندازه تحقیق نمی کنم؛ در قورباغه نیز درگیر شرایط مشابهی شد و شایعه سرمایه گذاری محمد امامی تهیه نماینده سریال شهرزاد در این سریال، او را دوباره وارد جنجال و حاشیه کرد.

در این میان سیدی و تهیه نماینده سریال بعد از ماجرا های دادگاه محمد امامی کوشش کردند حضور او را در قورباغه کتمان نمایند. اما ادعا های خود امامی در مصاحبه با روزنامه شرق که گفته بود عظیم ترین انیمیشن جهان را در ایران ساخته ام و در حال حاضر پیش فراوری سه سریال و اثر سینمایی را که آثاری جهانی هستند در دست دارم ماجرا را وارد سطحی دیگر کرد.

با اینکه حتی این ادعا ها هم باعث نشد کوشش تهیه نمایندگان برای دورکردن سایه امامی از آثارشان قطع گردد. ماجرایی که جلوه اش را یک بار در نامه سعید سعدی تهیه نماینده مغز های کوچک زنگ زده به خانه سینما می بینیم که نقش محمد امامی در ساخت فیلم را منکر شده بود و البته در کوشش های سازندگان قورباغه که ادعا می نمایند علی اسد زاده و شرکت تصویرگستر پاسارگاد سرمایه گذار این سریال هستند، نه محمد امامی که فارغ از مسائل و شائبه های مالی و قانونی، حضورش در پروژه هایی مانند سریال شهرزاد و فیلم هایی مانند همین مغزها و… نشان از سلیقه درجه یکش در انتخاب آثار سینمایی دارد.

ماجرای اسدزاده

سعید سعدی، تهیه نماینده مغز های کوچک زنگ زده شروع ماجرا های هومن سیدی با علی اسدزاده را چنین روایت نموده: فیلم مغز های کوچک زنگ زده با چهار سرمایه گذار و شریک شروع شد. خودم، مهرداد بهاءالدینی، هومن سیدی و البته شخص دیگری که از کار جدا شد و شراکتش را در این پروژه کنسل کرد.

اما بعد از اینکه فیلم در زمان فیلمبرداری به مشکل مالی خورد، هومن سیدی با علی اسدزاده مدیرعامل تصویر گستر پاسارگاد صحبت کرد و آقای اسدزاده هم پذیرفت حدود 500 میلیون تومان به این فیلم یاری کند.

حالا علی اسدزاده تهیه نماینده قورباغه نیز هست. تهیه نماینده ای که به علت ادعا های محمد امامی مبنی بر مالکیت این سریال با مسائل حاشیه ای روبرو شده است. با اینکه شماری از کارشناسان عقیده دارند تمام این حواشی و جنجال ها برای انداختن نام سریال بر سر زبان ها بوده است!

دیگر حواشی

درگیری فیلیمو و نماوا و البته اختلافات مالکیتی بین تهیه نماینده و سرمایه گذاران یا به عبارت بهتر درگیری علی اسدزاده با نماوا دیگر حواشی مالی مرتبط با قورباغه بودند -که درنهایت با اعلام این خبر که قورباغه از بیست وچهارم آذر ماه به وسیله شبکه نماوا پخش خواهد شد، به فرجام رسیدند.

دیگر ماجرا های رسانه ای قورباغه هم به زمان توزیع آن مربوط بودند. ابتدا اعلام شده بود این سریال در حوالی خرداد ماه توزیع خواهد شد -که تحت تأثیر شیوع کرونا منتفی شد. بعدتر زمان های دیگری وعده داده شد که هر بار منتفی شد تا اینکه درنهایت صبر هومن سیدی تمام شد و او به رسانه ها گفت که سریالش مدتی است که آماده پخش بوده و به دلایلی نامعلوم به تعویق افتاده و درنهایت هم از مدیریت سازمان سینمایی پرسید:

چطور ممکن است که ما با داشتن پروانه نمایش از شورای محترم، همچنان بلاتکلیف بمانیم؟ لطفا بفرمایید در این لحظه سریال قورباغه توقیف شده است یا خیر؟

درباره قورباغه

حالا احتمالا امروز پاسخ پرسش هومن سیدی تعیین خواهد شد که آیا قورباغه توقیف است یا نه؟! سریالی که هومن سیدی دو سال زمان صرف ساختش نموده. یک سریال پربازیگر با حضور نوید محمدزاده، صابر ابر، فرشته حسینى، سحر دولتشاهی، آناهیتا افشار، مهران غفوریان و خود هومن سیدی که براساس تیزر های منتشرشده روایتی پرتحرک و پرهیجان از درامی اجتماعی است.

سریالی که توقعات زیادی درباره اش وجود دارد و در این مدت عوامل خود سریال نیز بر آتش این توقعات دمیده و با تعریف و تمجید های پرشمارشان توقعات موجود را بیشتر هم نموده اند.

+18

درست است که روابط عمومی سریال خلاصه داستانی سرراست و مستقیم به رسانه ها ارایه نداده، اما از تیزر های خوش ساخت سریال معلوم است که با سریالی اکشن در مایه های درام های مافیایی آمریکای لاتین سروکار خواهیم داشت.

موضوعی که باعث شده با درجه بندی سنی 18+ ارایه گردد و همین هم انتقاد رئیس صنف تهیه نمایندگان را موجب شده است.

غلامرضا موسوی، رئیس اتحادیه صنف تهیه نمایندگان در این زمینه گفته: قورباغه که پروانه ساخت و پخش را از وزارت ارشاد دریافت نموده بود، توسط ساترا، بازبینی مجدد و برای زیر 18 سال ممنوع شد؟! ظاهرا ساترایی ها نمی دانند که زیر 18 سال برای چه نوع فیلم هایی در جهان استفاده می گردد.

پاسخ یک پرسش

چند ماه پیش هومن سیدی در واکنش به تعویق های پشت سر هم توزیع سریالش از وزارت ارشاد پرسیده بود: کسی هست که این اطمینان را بدهد که تعویق در پخش این سریال تمام خواهد شد و شاهد انتقال توزیع از دی به بهمن یا اسفند یا به هر ترتیبی به سال بعدی نخواهیم شد؟ حالا موقع تعیین شدن پاسخ این پرسش فرارسیده. آیا فردا شاهد اولین قسمت قورباغه خواهیم بود؟

منبع: فرادید
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1373

به "قورباغه؛ سریال حاشیه ها" امتیاز دهید

12 کاربر به "قورباغه؛ سریال حاشیه ها" امتیاز داده اند | 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قورباغه؛ سریال حاشیه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید