مردم سفر نوروزی نروند، قیمت بلیت گران نمی شود

به گزارش تور تایلند، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مردم در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا، بهتر است از انجام سفر نوروزی خود صرف نظر کنند گفت: به هیچ وجه قیمت بلیت هواپیما و قطار در ایام نوروز افزایش نمی یابد و برای تغییر قیمت بلیت اتوبوس نیز تصمیمی نگرفته ایم.

مردم سفر نوروزی نروند، قیمت بلیت گران نمی شود

به گزارش خبرنگاران، در ایام نوروز امسال با وجود اعلام نظر وزارت بهداشت مبنی بر عدم انجام سفرهای نوروزی و ممنوعیت سفر به پنج کلانشهر و کلیه شهرهای قرمز و نارنجی، تا به امروز دستورالعملی برای منع تردد وسایل حمل ونقل عمومی برون شهری صادر نشده است. البته وزارت راه وشهرسازی نیز پیش از این اعلام کرده بود که افزایش ناوگان و برنامه های فوق العاده سفر در نوروز 1400 نداریم و ظرفیت های جابه جایی در این ایام افزایش نیافته است.

اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد اینکه طی روزهای گذشته زمزمه هایی مبنی بر افزایش قیمت بلیت در بخش های هواپیمایی، ریلی و جاده ای به گوش می رسد و تشکل ها و صنوف تخصصی حمل ونقل برای آن درخواست خود را مطرح کرده اند.

محمد رجبی - رییس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی- پیش از این اعلام کرده بود: با توجه به حجم مشکلاتی که این صنعت با آن در سال های گذشته درگیر بوده، کرونا بر شدت این معضلات اضافه کرده و دولت نیز هیچ گونه کمکی به ما نکرده است، درخواست داریم برای سال آینده قیمت بلیت قطار افزایش یابد.

وی اضافه کرد: در شرایطی که قیمت تمام شده و هزینه های صنعت عدد مشخصی را نشان می دهد و بسیاری از نیازهای ما مانند روغن موتور داخلی بیش از 3 برابر افزایش یافته است و کالاهایی که وارداتی بوده و با دلار رابطه مستقیمی دارد نیز به همین میزان رشد کرده اند، نمی توان قیمت بلیت قطار را افزایش نداد، چرا که تنها منبع درآمد صنعت ریلی فروش بلیت است. البته می توان برای افزایش نیافتن قیمت بلیت قطار تسهیلاتی برای آن قائل شد تا صنایع ریلی که در دوران شیوع ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیده اند و بارها از سوی مراجع ذیصلاح بابت اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفته اند، به آستانه توقف فعالیت کشانده نشوند.

این درحالی است که محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی - در گفت وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی کشور از نظر شیوع ویروس کرونا مردم باید سفرهای نوروزی خود را لغو کنند، در این باره اظهار کرد: به هبچ وجه افزایش قیمتی برای بلیت قطار و هواپیما نداریم اما برای اتوبوس در طول سالیان گذشته با توجه به اینکه در ایام نوروز سفرهایشان عمدتا به صورت یکسر خالی انجام می شود، درصدی را اعمال می کردیم و پس از ایام نوروز آن را به حالت قبل بازمی گرداندیم. البته درباره افزایش موقت بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی هنوز تصمیمی گرفته نشده و در حال بررسی است.

وی اضافه کرد: مردم در شرایط کنونی کشور از نظر شیوع ویروس کرونا و با توجه به هشدارها و توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهتر است از انجام سفرهای نوروزی و غیر ضروری در ایام باقی مانده امسال خودداری کنند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ضوابط، مقررات و پروتکل های بهداشتی برای همه حوزه های حمل و نقل برنامه ریزی و ابلاغ شده است و اگر هر کسی در اجرای این مصوبات ابلاغی کوتاهی کند، قطعا با او برخورد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1556

به "مردم سفر نوروزی نروند، قیمت بلیت گران نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم سفر نوروزی نروند، قیمت بلیت گران نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید