نباید جذب دانشجوی خارجی باعث کاهش سطح آموزش و پژوهش دانشگاه ها گردد

به گزارش تور تایلند، معاون مدیرکل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بایستی به این موضوع بیشتر توجه کرد که پذیرش دانشجویان غیرایرانی نبایستی موجب گردد که سطح آموزش و پژوهش در دانشگاه ها کاهش یابد؛ چرا که این دو مؤلفه در روند دانشگاهی بسیار با اهمیت است.

نباید جذب دانشجوی خارجی باعث کاهش سطح آموزش و پژوهش دانشگاه ها گردد

به گزارش خبرنگاران، مهرداد احمدزاده شامگاه گذشته در مراسمی با عنوان جشن ملل در چله انقلاب به همراه سفیران صلح و دوستی اظهار کرد: وجود دانشجویان بین الملل به خصوص در سال های اخیر که منجر به شکوفایی علمی نیز شده است، سبب شده که این افتخار را داشته باشیم که هم از نظر فرهنگی و هم از نظر علمی خود را به دنیایان بنماییم.

وی ادامه داد: شاید در گذشته نه چندان دور، دانشگاه های دنیا، اطلاعی از کشوری به نام ایران نداشتند. اما امروز پس از گذشت چندین سال، با توجه به کسب رتبه های بالا و حائز اهمیت علمی و همچنین فرایندهای آشنایی سازی دنیایان با فرهنگ ایرانی، همچنان نامی ناشناخته در دنیا نباشد. این مسئله بسیار برای ما مهم و حائز اهمیت است.

معاون مدیرکل سازمان امور دانشجویان بین الملل وزارت علوم توضیح داد: همچنین هنگامی که صحبت از مهمان نوازی ما ایرانیان به میان می آید، تنها در گزارش های گردشگران از این موضوع سخن به میان می آمد، اما اکنون ما میزبان شما هستیم و این رویداد به خوبی مهمان نوازی ایرانیان را به رخ می کشد. ما ملتی خوش استقبال هستیم و امیدوارم که خوش بدرقه نیز باشیم.

احمدزاده بیان نمود: امیدوارم که شما پیغام صلح و دوستی ایرانیان را به دنیا مخابره کنید و به گوش دنیا برسانید که دنیاِ همراه با دوستی و صلح، زیباتر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 اسفند 1398 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 538

به "نباید جذب دانشجوی خارجی باعث کاهش سطح آموزش و پژوهش دانشگاه ها گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نباید جذب دانشجوی خارجی باعث کاهش سطح آموزش و پژوهش دانشگاه ها گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید