نبرد چلسی و سویا برای تصاحب صدر، پاریسی ها به دنبال تلافی در تئاتر رؤیاها

به گزارش تور تایلند، در دومین شب از هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا شاهد ملاقات های مهمی خواهیم بود که می توانیم اسم هر کدامشان را فینال گروه بگذاریم.

نبرد چلسی و سویا برای تصاحب صدر، پاریسی ها به دنبال تلافی در تئاتر رؤیاها

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبر ورزشی، امشب در حالی هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا به سرانجام خواهد رسید که صعودنماینده های دو گروه معین است و سرنوشت دو گروه بستگی به نتایج ملاقاتهای پنجم خواهد داشت. نبردهای سویا - چلسی، دورتموند - لاتزیو و منچستریونایتد - پاری سن ژرمن را می توان فینال تعبیر کرد.

گروه E ؛ فینال گروه

چلسی و سویا پابه پای هم تا هفته پنجم پیش آمده اند و حالا باید در سانچس پیسخوان به مصاف هم بروند. هر دو 10 امتیاز دارند و بازی امشب به احتمال فراوان معین نماینده صدرنشین خواهد بود. بازی رفت با تساوی بدون گل تمام شد و در صورتی این بازی هم نتیجه مشابهی داشته باشد، تفاضل گل سرنوشت ساز است. فعلاً تفاضل گل چلسی بالاتر است. آندلوسی ها فصل عجیبی را سپری می نمایند. از 3 باخت متوالی در لالیگا به 3 برد متوالی رسیده اند و اوضاع شان را سروسامان داده اند. سویا در لیگ قهرمانان 10 مرتبه به مصاف تیم های انگلیسی رفته که 3 برد، 3 تساوی و 4 شکست برایش ثبت شده. چلسی هم که بیش از هر کشور دیگری مقابل تیم های اسپانیایی بازی نموده، در 44 بازی قبلی 16 برد، 16 تساوی و 12 شکست داشته. تیم لمپارد این روزها سخت گل می خورد و این خبر خوبی در آستانه بازی حساس با سویا است. فقط یک گل در 5 بازی آخرشان در لیگ برتر دریافت نموده اند. در لیگ قهرمانان هم یک گل خورده اند.

نبرد کراسنودار و رن طبق پیش بینی که از قبل نموده بودیم، نبردی برای صعود به لیگ اروپا شده است. در روسیه، رن باید نتیجه ای بگیرد که تساوی یک - یک خانگی در بازی قبلی اش را تلافی کند. هردو تیم یک امتیازی هستند. نمی خواهند اولین حضورشان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان با قعرنشینی تمام گردد.

گروه F ؛ معین تکلیف

نبرد در نورت راین وستفالیا می تواند سرنوشت تیم های اول و دوم این گروه را معین کند. دورتموند که بازی رفت را بدجور به لاتزیو باخت، حالا در پی جبران و حفظ صدر است. کار لاتزیو وقتی خراب شد که مقابل بروژ و زنیت 2 تساوی کسب کرد. با این حال اگر زنبورها را دبل نمایند، دوباره صدرنشین می شوند. تیم اینزاگی در آخرین بازی اش مقابل اودینزه شکست خورده و تیم فاوره هم از کلن در خانه خودش باخته. در 3 نبرد قبلی شان، لاتزیو 2 بازی را برده و یک برد برای دورتموند ثبت شده. زنبورها بدون حضور تماشاگران متعصب شان در خانه آن تیم زهردار همیشگی نبوده اند. لاتزیو در 15 مصاف قبلی با آلمانی ها، 7 برد، 3 تساوی و 5 شکست داشته.

بروژ 2 مرتبه و زنیت یک مرتبه در ملاقاتهای رودررو پیروز شده اند. اگر تیم بلژیکی به سومین بردش مقابل قهرمان فصل قبل لیگ برتر روسیه برسد، می تواند امیدوار به صعود باشد. 4 امتیازی هستند و در صورتی که لاتزیو یا دورتموند ببازند، به آنها نزدیک تر خواهند شد. زنیت هم که به طور کلی حذف شده، در پی سوم شدن و راهیابی به لیگ اروپاست. زنیت تیم پرستاره ای است و اگر به لیگ اروپا برود شاید حتی شانس قهرمانی داشته باشد. در 15 بازی مقابل بلژیکی ها 9 برد، یک تساوی و 5 شکست داشته اند.

گروه G ؛ صدرنشین کیست؟

هفته قبل کار بارسلونا و یوونتوس برای صعود تمام شد. مأموریت اول که صعود بوده اجرا شده و حالا در پی رسیدن به هفته آخر و نبرد صدرنشینی هستند. پیش از آن باید کوشش نمایند دیناموکیف و فرنتس واروش را یک مرتبه دیگر ببرند. بارسلونا در پوشکاش آرِنا مقابل حریف مجارستانی قرار می گیرد. در بازی رفت 5 بر یک این حریف را مغلوب کردند. حال بارسا در بازی آخر در نوکمپ با شکست اوساسونا بهتر شد. در لیگ قهرمانان هم که در کل شرایط خوبی داشته اند. با 13 گل زده، بعد از بایرن و گلادباخ، سومین خط حمله خوب را در سرانجام هفته چهارم داشته اند. فرنتس واروش هم می خواهد به لیگ اروپا برسد اما آیا در نبرد با بارسا می تواند امتیاز بگیرد؟ در 13 مصاف قبلی با اسپانیایی ها 5 برد، 4 تساوی و 4 شکست داشته اند.

یوونتوس اما این روزها ثبات و قدرت و قبل را ندارد. پیرلو همچنان تحت فشار است و تیمش با وجود اینکه باخت در سری A نداشته، ولی از 9 بازی به 5 تساوی رسیده و از صدر جدول دور شده. در لیگ قهرمانان هم که بازی حساس مقابل بارسلونا را باختند. دیناموکیف، رقیب امشب شان را در اوکراین با 2 گل بردند. حالا اگر 3 امتیاز دیگر بگیرند، می توانند امیدوار باشند باخت مقابل بارسلونا را در نوکمپ تلافی نمایند. یووه در 5 بازی قبلی مقابل این رقیب اوکراینی 4 برد و یک تساوی کسب نموده. در کل مقابل اوکراینی ها 6 برد، 2 تساوی و یک شکست داشته اند. دینامو هم در 25 بازی مقابل ایتالیایی ها فقط 2 برد داشته و 15 بازی را باخته.

گروه H ؛ پیچیده و جذاب

همه تیم ها یکدیگر را می برند! جذاب ترین گروه لیگ قهرمانان اروپا این گروه شد. پاری سن ژرمن به منچستریونایتد و لایپزیش باخت اما در بازی برگشت مقابل تیم آلمانی جبران کرد و حالا امیدوار است با رجحان در اولدترافورد به صدر برسد. نکته خوب اینکه برنده ملاقات رودررو با لایپزیش هستند، چراکه یک گل در خانه حریف زدند. شیاطین سرخ هم تیم عجیبی بوده اند. 9 امتیازی هستند و اگر در ترکیه نباخته بودند، حالا صعودشان قطعی بود. مثل اینکه تیم سولشائر عادت دارد خودش را به دردسر بیندازد. بعد از اینکه سولشائر دوباره تحت فشار نهاده شد و می گفتند اخراج می گردد، تیمش 3 بازی لیگ رجحان را برده. پاریسی ها اما در 2 بازی آخر لیگ فرانسه نبرده اند. در 3 بازی قبلی این دو تیم، یونایتد 2 برد و پاریس یک برد داشته اند. شیاطین سرخ در 31 بازی قبلی مقابل تیم های فرانسوی 17 برد، 11 تساوی و 3 شکست داشته اند.

اما ناگلزمن دوست ندارد تیمش که تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل پیش هم بالا آمد، خیلی زود با مسابقات وداع کند. اگر امشب در ترکیه هم مثل آلمان مقابل باشاکشهیر پیروز شوند، در آخرین هفته و در خانه می توانند جشن صعود بگیرند. لایپزیش که باز هم مدعی قهرمانی در بوندس لیگاست، در 3 مصاف قبلی با تیم های ترکیه ای یک برد و 2 شکست داشته. باشاکشهیر 3 امتیازی هم شانس صعود دارد، ولی تصور اینکه آنها صعود نمایند، سخت است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1338

به "نبرد چلسی و سویا برای تصاحب صدر، پاریسی ها به دنبال تلافی در تئاتر رؤیاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبرد چلسی و سویا برای تصاحب صدر، پاریسی ها به دنبال تلافی در تئاتر رؤیاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید