نرم افزار بدون سخت افزار با دفتر سیار اول

به گزارش تور تایلند، زمانی که قصد استفاده از یک نرم افزار را داشته باشید، طبیعتا باید سخت افزار متناسب با آن را نیز به کار ببرید؛ درواقع می توان گفت این دو لازم و ملزوم یکدیگرند.

نرم افزار بدون سخت افزار با دفتر سیار اول

به طور مثال برای استفاده از یک نرم افزار حسابداری به رایانه احتیاج دارید یا برای پیوستن به یک شبکه اجتماعی باید گوشی هوشمند داشته باشید. اما اگر امکانی برای وابسته نبودن به ابزارهای سخت افزاری خاص وجود داشت، کارها راحت تر پیش نمی رفت؟! شرکت دانش بنیان هزار پیشه یکتا حول همین ایده شکل گرفته است و هدف آن ساده سازی امکان استفاده از نرم افزار بدون احتیاج به سخت افزاری خاص است تا مثلا بتوان یک نرم افزار حسابداری را بدون استفاده از رایانه به کار برد.

موسس و مدیرعامل شرکت بین المللی هزار پیشه یکتا درخصوص نحوه شکل گیری این شرکت به جام جم می گوید: ما فعالیت مان را با هدف حذف الزام به کارگیری سخت افزاری خاص برای استفاده از نرم افزار در سال 93 به طور رسمی آغاز کردیم؛ اما به دلیل استفاده از روش نامناسب، در سال 95 با شکست تجاری روبرو شدیم و همه چیز را ازدست رفته دیدیم. کاری که ما در آن مقطع کردیم، این بود که ناامید نشدیم و به آن شکست به چشم تجربه ای گرانبها نگاه کردیم؛ درنتیجه باتوجه به اعتقادی که به ایده مان داشتیم، کوشش کردیم ضمن درس دریافت از آن اتفاق، روش ارائه خدمات مان را بادقت اصلاح کنیم و مجددا در اواخر سال 95 همه چیز را از صفر آغاز کردیم.

کیانوش حبیبی ادامه می دهد: این بار با تحقیق و مطالعه گسترده ای که انجام دادیم، مخابرات را به عنوان مناسب ترین و باظرفیت ترین حوزه برای پیاده سازی ایده مان انتخاب کردیم. خاتمه پس از گذشت چهار سال از آغاز فعالیت مان، در اواخر سال 97 سرویس اولیه ای را به صورت پایلوت ارائه دادیم و سال بعد با رفع کردن نواقص و اشکالات سرویس، خدمات مان را تجاری سازی کردیم. خوشبختانه در همان سال 98 نیز پیروز به اخذ گواهی دانش بنیانی از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری شدیم.

خدمات ویژه دفتر سیار اول

دفتر سیار اول نام تجاری سیستمی است که شرکت هزار پیشه یکتا برای خدماتش انتخاب نموده است. به گفته مدیرعامل این شرکت، به کارگیری ایده ای برای جداسازی دو مقوله نرم افزار و سخت افزار در حوزه مخابرات، منجر به ارائه خدمات ویژه ای شد که در حال حاضر در دو زمینه راه اندازی شده اند: سرویس خطوط تلفن ثابت و سرویس مرکز تماس سنترال (Call Center).

حبیبی ادامه می دهد: در مورد خطوط تلفن ثابت، اگر به سرویس خط تلفن به عنوان نرم افزار نگاه کنیم، به طور مرسوم به دو سخت افزار برای استفاده از خدمات تلفن ثابت و برقراری مکالمه احتیاج داریم؛ اولین پیش احتیاج فیزیکی سیم تلفن خواهد بود. بدیهی است که اگر شرکت مخابرات بستر سیم کشی تلفن ثابت را مهیا ننموده باشد، امکان استفاده از این سرویس وجود ندارد. تجهیز دیگری که در این خصوص مورد احتیاج است، دستگاه تلفن رومیزی است تا کاربر با آن بتواند مکالمه تلفنی خود را برقرار کند. همچنین در مورد سرویس مرکز تماس سنترال یا همان تلفن گویایی که معمولا در شرکت ها و سازمان های عظیم دیده می گردد نیز دقیقا همین اتفاق را رقم زده ایم؛ راه اندازی چنین سیستم هایی احتیاج به ساختار فیزیکی دارد و مستلزم صرف هزینه زیاد برای ایجاد بستر سخت افزاری هستند.

وی می افزاید: به کاری که ما در مجموعه دفتر سیار اول انجام می دهیم و باعث حذف این سخت افزارها از سرویس خطوط تلفن ثابت و همین طور سرویس تلفن گویا شده است، در اصطلاح رایج مجازی سازی گفته می گردد؛ ولی ما حتی یک پله هم از آن جلوتر رفته ایم و برای جداکردن ساختار فیزیکی از نرم افزارها، آنها را اصطلاحا اَبری سازی نموده ایم. در این حالت، مثلا برای سرویس خط تلفن ثابت، به جای سیم تلفن از بستر اینترنت استفاده شده و اپلیکیشن ها نیز جایگزین دستگاه تلفن رومیزی می گردد؛ البته کاربر همچنان به وسیله یک پنل مدیریتی تحت وب که در اختیارش قرار داده می گردد، قادر خواهد بود تمام تنظیمات و کنترل مورد نظرش را بر سیستم داشته باشد تا این احساس برایش به وجود نیاید که شرکت ثالثی آمده و بر مکالمات تلفنی او نظارت می نماید.

چشم انداز دفتر سیار اول برای ادامه راستا

مدیر عامل شرکت دفتر سیار اول در مورد اصلی ترین برنامه ای که راستا آینده شرکت تحت مدیریتش را جهت دهی خواهد نمود، به جام جم می گوید: فناوری ای که در پی دستیابی به آن هستیم و کم کم به نوعی وسواس فکری برای ما تبدیل شده است، عبور از هوشمندبودن سامانه و رسیدن به فناوری بهره گیری از هوش مصنوعی است. در حال حاضر سامانه ما به صورت یک هسته هوشمند کار می نماید، ولی هدف اصلی ما مستقل کردن این هسته به وسیله فناوری هوش مصنوعی است؛ به طوری که احتیاج به هیچ گونه نظارتی نداشته باشد و بتواند خودش را کاملا مدیریت نموده و توسعه دهد.

حبیبی اضافه می نماید: هدف نهایی مجموعه ما تسهیل امکان استفاده از فناوری هاست. در این راه، باتوجه به اینکه می دانیم امروزه عموم مردم آشنایی بسیار خوبی با فناوری پیدا نموده اند و علاقه مند به استفاده از فناوری های نوین هستند، تنها کاری که باید انجام دهیم، ایجاد پل ارتباطی ساده میان کاربران و فناوری ها خواهد بود. برای انجام این کار به محصولات یا خدماتی جذاب احتیاج است که استفاده از فناوری را برای مردم لذتبخش کند.

وی در انتها صحبت هایش، درخواستی هم از مسئولان فعال در حوزه دانش بنیان دارد و تصریح می نماید: بهره مندشدن از حمایت هایی که از شرکت های دانش بنیان صورت می گیرد، برای ما نیز بسیار لذتبخش است؛ اما این حمایت ها تنها نباید به شکل ترغیب به پیشروی و حرکت شتاب زده به سمت جلو باشد. زیرا وقتی یک خودرو را وادار به پیشروی می کنید و آن را هُل می دهید، قطعا باید موانع موجود در جاده را هم از سر راهش بردارید؛ وگرنه تعیین نیست برای خودرویی که با سرعت به سمت جلو در حرکت است، چه مشکلاتی رخ خواهد داد!

مزایای استفاده از خدمات ابری دفتر سیار اول

بنیان گذار شرکت هزار پیشه یکتا، درباره ویژگی های ارزشمندی که رهاکردن نرم افزارها از قید و بند تجهیزات سخت افزاری به دنبال دارد می گوید: مزیت اصلی چنین کاری، جلوگیری از صرف هزینه بالا برای ایجاد بستر سخت افزاری است. به طور حتم کسی حاضر نیست برای استفاده از نرم افزارها مجبور به فراهم کردن ساختار فیزیکی و تهیه دستگاه های مختلف باشد و هم هزینه زیادی را برای این کار بپردازد؛ درحالی که می تواند به راحتی و بدون احتیاج به تهیه تجهیز خاصی، ضمن بهره گیری از نرم افزار مورد نظرش، هزینه بسیار کمتری نیز برایش در پی داشته باشد.

او در ادامه ضمن اشاره به برداشته شدن محدودیت های فیزیکی و جغرافیایی به وسیله ابری سازی، خاطرنشان می نماید: زمانی که یک کاربر، سرویس مرکز تماس را خریداری نموده و برای شرکتش راه اندازی می نماید، تنها داخل ساختمان شرکت امکان استفاده از آن را خواهد داشت و به محض اینکه پایش را بیرون از محل بگذارد، این سرویس دیگر کاربردی برایش ندارد؛ اما این محدودیت نیز در حالت ابری از بین می رود. با استفاده از ابری سازی سرویس مرکز تماس، محدوده جغرافیایی استفاده از آن به کل کشور افزایش خواهد یافت و کاربر قادر است خارج از ساختمان شرکتش نیز با استفاده از اپلیکیشنی که روی گوشی هوشمند همراهش نصب می گردد یا با استفاده از رایانه و به وسیله وب، همواره به خدمات تلفن گویا و مرکز تماس دسترسی داشته باشد.

راه های ارتباط با شرکت بین المللی هزار پیشه یکتا

وبسایت: www.avvaloffice.ir

تلفن همراه: 91303079(9821+)

تلفن ثابت: 02174391000

فراز سهیلی آزاد - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1707

به "نرم افزار بدون سخت افزار با دفتر سیار اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرم افزار بدون سخت افزار با دفتر سیار اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید