نمایشگاه من مقدس، مجموعه آثار خلیل سمائی جابلو در گالری شیرین

به گزارش تور تایلند، نمایشگاه من مقدس که مجموعه ای از نقاشی های خلیل سمائی جابلو است، این روزها در گالری شیرین تهران برپا شده و تا تاریخ 6 بهمن ادامه دارد. با خبرنگاران همراه باشید تا با هم گشتی در این نمایشگاه بزنیم و با هم این آثار را ببینیم.

نمایشگاه من مقدس، مجموعه آثار خلیل سمائی جابلو در گالری شیرین

گالری شیرین تهران قطعا یکی از زیباترین و البته فعال ترین گالری های هنری تهران و ایران است که در تمامی ایام سال و به طور منظم به نمایش آثار هنرمندان می پردازد. این گالری دوست داشتنی هم اکنون میزبان 3 گالری به صورت همزمان است که کار خود را از تاریخ 12 دی ماه شروع نموده و تا 6 بهمن ماه ادامه دارد. در این گزارش تصویری به گالری نقاشی های خلیل سمائی جابلو که هم اکنون در طبقه همکف گالری شیرین دایر است، سری می زنیم. با تصاویر اختصاصی خبرنگاران و توضیحات این هنرمند در خصوص این مجموعه نقاشی همراه باشید.

از بطن فرهنگ های به جای مانده از عهد قدیم و غار نگاشته های ملل مختلف دنیا و به طور خاص ایران، به اسطوره بودن پرندگان و نقش آن ها در ادبیات و زندگی روزمره بشر پی می بریم. در ادبیات، از گذشته تا به امروز این تداوم از کلیله و دمنه و مرزبان نامه تا ناگهان در دل جنگل (عاموس عوز) و قلعه حیوانات (جورج ارول) حضور پی در پی داشته است و تماما برای بیان اتفاقات و مسائل موجود بشری به صورت اعتقادی یا انتقادی نقش بازی نموده است. پرنده کرکس نمادی است با آرایه های فرهنگی و تاریخی که دارای دلالت های سیاسی و اجتماعی است.

کرکس هایی که بر بلندی های سنگی بال گگردده اند و قدرتمندانه بر فراز گرد شده کره خاکی اوج گرفته اند، مقدسانی هستند که در اقصی نقاط دنیا به نام دموکراسی و آزادی و عدالت همه را به بازی گرفته اند.

سلطه گرانی که با پول و قدرت و باورهایشان می خواهند پاره استخوان هایمان را نیز به سعادت برسانند و در این دایره سرگردان فلاکت ها است که گریبان گیر بشر می گردد تا یک انسان به سعادت برسد.

هرآنچه که رنگ و نقش بر روی بوم های من برای شما بیان می نماید، ترکیب انسان و حیوانی است با فرم های ناقص الخلقه که ما را به تاریخ می برند، همان طور که پیرس می گوید: نشانه چیزی است که چیز دیگری را برای کسی از زاویه دیدی بیان می نماید.

نشانه های من بر روی بوم با حضور مستمر کرکس های رویین تن، گویای سلطه حاکم بر جامعه بشری و حضور فیگورهای از هم پاشیده در اطراف آن که خود بی اختیار تا دست بر قلم می گیرم در بستر بوم ظاهر می شوند از ویران گری ها سخن می گویند.

همان طور که اشاره کردیم، این گالری تا 6 بهمن ادامه دارد. شما همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 11 تا 19 (آدینه ها از ساعت 16 تا 20) می توانید از گالری شیرین تماشا کنید.

کدام یک از آثار این گالری توجه شما را بیشتر به خود جلب نموده است؟ نظرات خود را با خبرنگاران و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع: کجارو
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1986

به "نمایشگاه من مقدس، مجموعه آثار خلیل سمائی جابلو در گالری شیرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه من مقدس، مجموعه آثار خلیل سمائی جابلو در گالری شیرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید