نومعلمان سیستان و بلوچستان خواهان اهتمام ویژه آموزش و پرورش به ساخت و نوسازی مدارس در استان شدند

به گزارش تور تایلند، جمعیت فرهنگیان جوان استان سیستان و بلوچستان در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش نوشتند: انتظار می رود که سازمان نوسازی مدارس استان نسبت به اتمام پروژه های در دست ساخت اهتمام ویژه ای داشته باشند.

نومعلمان سیستان و بلوچستان خواهان اهتمام ویژه آموزش و پرورش به ساخت و نوسازی مدارس در استان شدند

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، جمعیت فرهنگیان جوان استان سیستان و بلوچستان در انتقاد به شرایط آموزشی این استان در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش نوشتند: انتظار می رود که سازمان نوسازی مدارس استان نسبت به اتمام پروژه های در دست ساخت و نیمه کاره اداره آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان بازنگری و اهتمام ویژه ای داشته باشند.

متن کامل این نامه به توضیح زیر است:

بنابر تاکید موکد رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر عدالت آموزشی و بهره مندی دانش آموزان از سهم مناسب خود در همه نقاط کشور به ویژه مناطق دوردست و شناسایی و پرورش استعداد های درخشان در مناطق محروم که سالیان سال مورد بی توجهی و بی مهری مسئولین قرار گرفته است. در این روز ها بیش از پیش شاهد بازتاب گلایه های تلخ و دردناک دانش آموزان در روستا های استان سیستان و بلوچستان در ارتباط با مجازی ورسانه ها هستیم، که از داشتن فضای آموزشی مناسب محروم بوده وبه دلیل تعداد زیاد این دانش آموزان نه امکان اسکان در مدارس شبانه روزی برایشان فراهم است و نه باتوجه به شرایط فعلی و وجود ویروس منحوس کرونا امکان ایاب و ذهاب دارند، حال آنکه شرایط دسترسی این دانش آموزان به برنامه شاد و اینترنت نیز خود احتیاج به آنالیز جداگانه دارد. از آنجا که در برخی مناطق این استان کلنگ زنی فضا های آموزشی صورت گرفته و دیگر اقدام جدی درخصوص اتمام کار وبهره برداری از این فضا ها صورت نگرفته است، عدالت آموزشی در این مناطق برقرار نگردیده و قطعا پیامد های نامناسبی برای مناطق کمتر توسعه یافته دارد. چه بسیار دانش آموزانی که پس از گذراندن دوران تحصیلی در مقاطع مختلف با وجود علاقمندی برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر در سایه کم توجهی مسئولین دولتی امکان ادامه تحصیل برای آنان وجود ندارد و در حالیکه از کنار ساختمان های نیمه کاره رها شده آموزشی روستای خود گذر می نمایند یا باید به فکر ترک تحصیل باشند و یا اینکه برای ادامه تحصیل باید به فکر پیدا کردن سرویسی با شرایط اقتصادی مناسب و در حد بضاعت یک خانواده روستایی برای رفتن به مدارس شبانه روزی شهر های اطراف باشند ویا بعد از پیداکردن سرویس مناسب به دنبال یافتن خوابگاهی مناسب جهت اسکان در ایام تحصیل ...

و چه بسیار دانش آموزانی که در نتیجه استفاده از سرویس های ایاب وذهاب نامناسب و ناایمن دچار حوادث رانندگی شده و بجای حضور در مدارس، راهی بیمارستان های شهرستان های استان شده اند.

دانش آموزان زیادی در سطح استان برای تحصیل درمدارس شبانه روزی حضور ودر خوابگاه ها اسکان داشته اند، ولی بخاطر شرایط پیش آمده مجبور هستند جهت خانه تا مدرسه را هر روزه طی نمایند لیکن به دلیل دور بودن مسافت و نبود وسیله نقلیه از فرصت تحصیل محروم می باشند.

سوال این است آیا مسئولین دولتی و آموزش وپرورش تدبیری برای این مسئله اندیشیده اند؟ آیا بهتر نیست بجای تعدد کلنگ زنی های بدون پشتوانه اقتصادی ابتدا به دنبال تامین اعتبار و اطمینان از توانایی اتمام پروژه باشیم؟ برنامه آن ها در آینده چه خواهد بود؟

انتظار می رود که سازمان نوسازی مدارس استان نسبت به اتمام پروژه های در دست ساخت و نیمه کاره اداره آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان بازنگری و اهتمام ویژه ای داشته باشند تا ان شاالله درآینده کمتر شاهد کلنگ زنی پروژه هایی بدون پشتوانه اقتصادی مناسب باشیم، پروژه هایی که در نیمه های راه به امید تامین اعتبار از خیر و یا تامین اعتبار دولتی، سن آن ها از سن مسئولیت مسئولان مربوطه بیشتر شده و برای مسئولین جدید به ارث می رسند. مجمع فرهنگیان جوان استان نیز به عنوان بازوی مقاوم آموزش و پرورش از هیچ کمکی در راستای آموزش و شناسایی مناطق کمتر توسعه یافته استان در جهت ساخت و ساز هدفمند مدارس و ساختمان های آموزشی برای آینده سازان این مرز و بوم دریغ نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1342

به "نومعلمان سیستان و بلوچستان خواهان اهتمام ویژه آموزش و پرورش به ساخت و نوسازی مدارس در استان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نومعلمان سیستان و بلوچستان خواهان اهتمام ویژه آموزش و پرورش به ساخت و نوسازی مدارس در استان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید