هیچ راهی جز گفتگو و آوردن ایران به پای کار نداریم، لزومی به ارجاع موضوع ایران به شورای امنیت نیست

به گزارش تور تایلند، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی از تلاش آژانس بین المللی انرژی اتمی برای دسترسی به سایت های مورد نظر در ایران خبر داد.

هیچ راهی جز گفتگو و آوردن ایران به پای کار نداریم، لزومی به ارجاع موضوع ایران به شورای امنیت نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تور تایلند، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از تلاش آژانس برای دسترسی به سایت های مورد نظر در ایران خبر داد.

لارنس نورمن، خبرنگار نشریه وال استریت ژورنال در حساب شخصی خود در توئیتر با اشاره به اظهارات گروسی پس از نشست شورای حکام نوشت: گروسی در پاسخ به این سؤال که آیا تصویب این قطعنامه کاهش همکاری ایران را در پی دارد، گفت فعلاً نمی تواند در این خصوص اظهار نظر کند.

خبرنگار وال استریت ژورنال به نقل از مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نوشت: ما تصمیماتی که مورد اجماع باشد را همواره ترجیح می دهیم. مدیرکل آژانس ضمن ابراز امیدواری در خصوص عدم نیاز به اتخاذ گام های بیشتر، در خصوص ارجاع موضوع ایران به شورای امنیت گفت شورای حکام باید در این خصوص تصمیم گیری کند. در صورتی که بتوانیم با هم همکاری کرده و مسئله را حل وفصل کنیم، گام های بیشتر لزومی نخواهد داشت.

بنا به توئیت نورمن، گروسی با تأکید بر اینکه تنها راه پیش رو در برهه فعلی تداوم همکاری ها است گفت: در نتیجه هیچ راهی جز نشستن و آوردن ایران به پای کار نیست.

شورای حکام آژانس روز جمعه قطعنامه ای را به تصویب رساند که بر مبنای آن از ایران خواسته می شود تا با همکاری کامل با بازرسان آژانس، مانع دسترسی آن ها به دو سایت در این کشور نشود.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 شهریور 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1122

به "هیچ راهی جز گفتگو و آوردن ایران به پای کار نداریم، لزومی به ارجاع موضوع ایران به شورای امنیت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ راهی جز گفتگو و آوردن ایران به پای کار نداریم، لزومی به ارجاع موضوع ایران به شورای امنیت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید