کوله پشتی نامناسب چه عارضه هایی دارد؟

به گزارش تور تایلند، استاد طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ارتباط با استفاده از کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان، توصیه هایی ارائه کرد.

کوله پشتی نامناسب چه عارضه هایی دارد؟

به گزارش مهر، محمد تقی حلی ساز، با عنوان این مطلب که کیف مدرسه باید با جثه کودک همخوانی داشته باشد، گفت: بچه هایی که به لحاظ جثه کوچک تر هستند، اگر از کوله پشتی مناسب استفاده نکنند با مشکل روبرو خواهند شد.

وی با اشاره به این نکته که استفاده از کوله پشتی نامناسب عارضه هایی برای کودک به همراه دارد که می تواند باعث آسیب به بدن کودک شود، ادامه داد: کوله پشتی باید به شکلی انتخاب شود که از قوسی که در کمر وجود دارد پایین تر نیاید و زمانی که به طور چشمی نگاه می کنید از حد معمول پایین تر نباشد.

حلی ساز با اشاره به اینکه کیف یا کوله پشتی سنگین فشار زیادی به کمر وارد می کند، افزود: کوله پشتی استاندارد مشخصه هایی دارد که باید هنگام خرید مورد توجه باشد، به طور مثال بند هایی که کوله پشتی را نگه می دارد نباید کمتر یا بیشتر از حد معمول باشد.

وی تاکید کرد: کوله پشتی هایی که بند های باریک دارند فشار زیادی به شانه های کودک وارد می کنند، بند استاندارد کوله پشتی باید بین پنج تا هفت سانتی متر باشد و بهتر است بندی در کمر داشته باشد تا روی کمر کودک قفل شود تا حین راه رفتن مدام به کمر کودک ضربه وارد نکند.

استاد طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه وزن کتاب و وسایلی که در کوله پشتی قرار می دهید نیز اهمیت دارد ادامه داد: بسیاری از مدارس این مسئله را به کودک تحمیل می کنند که وسایل زیادی را همراه خود حمل کند، بیشترین وزنی که کودک توانایی حمل آن را دارد، هفت درصد وزنش است، مثلاً یک کودک 20 کیلویی بیشتر از یک تا دو کیلو وزن را نمی تواند تحمل کند.

حلی ساز با بیان اینکه استفاده یک بند از کوله پشتی، به وارد شدن فشار به یک طرف بدن منجر می شود، افزود: برخی از کوله پشتی ها بند های تکی دارند و یکطرفه پوشیده می شود، این نکته هم می تواند به شانه ها آسیب وارد کند.

وی با بیان اینکه زمانی که کوله پشتی سنگین باشد باری بر شانه و کمر کودکی گذاشته می شود که هنوز بدن او آمادگی کافی تحمل آن را ندارد، گفت: کمترین و اولین عارضه این کار درد های کمر و پشت کودک است.

حلی ساز، دومین عارضه استفاده نامناسب از کوله پشتی را قوز کردن دانست و ادامه داد: درد های کمری در افرادی که زمینه های ژنتیکی دارند، با استفاده از کوله پشتی نامناسب تشدید می شود.

وی با تاکید بر اینکه انتخاب کوله پشتی یکی از مهم ترین انتخاب ها در خرید است که باید با تمرکز بیشتر انجام شود، گفت: ایجاد احساس خستگی در مدرسه و پس از بازگشت به منزل از دیگر مسائل استفاده از کوله پشتی نامناسب و با وزن بالا است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1401 بروزرسانی: 6 مهر 1401 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2174

به "کوله پشتی نامناسب چه عارضه هایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوله پشتی نامناسب چه عارضه هایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید