گردشگری دریایی در دریاچه ارومیه فعال می شود

به گزارش تور تایلند، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به پس روی آب دریاچه ارومیه طی یک دهه گذشته و پایین آمدن تراز آب گفت: اولویت ما در بنادر گلمانخانه و شرفخانه ایجاد راه دسترسی به آب دریاچه است.

گردشگری دریایی در دریاچه ارومیه فعال می شود

مهر: سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای معاونان این سازمان در یکی از بنادر دریاچه ارومیه، گفت: به نظر می رسد به جای کشاندن آب به ساحل، با توجه به مشخص نبودن رفتار تراز آب در دریاچه ارومیه، ایجاد پل دسترسی، راه حل مناسب تری است چرا که تبعات زیست محیطی کمتری دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشینه حضور سازمان بنادر در بنادر شرفخانه و گلمانخانه از قبل از سال 1341 شمسی، اظهار کرد: ضرورت دارد سازمان بنادر به سهم خود به سمت احیای فعالیت های دریایی بنادر یاد شده اقدام کند و امید را به خانواده ها برگرداند.

راستاد افزود: علی رغم اینکه یک مقطع زمانی در این دریاچه، فعالیت جابه جایی بار و مسافر انجام می شد، اما در شرایط کنونی با توجه به مختصات فعلی آب دریای ارومیه ایجاد پل دسترسی و احیای گردشگری دریایی کار بزرگی است.

وی با اشاره طرح مطالعات بندر ارومیه و ضرورت برنامه ریزی در این خصوص، گفت: ساخت شناور مناسب تفریحی در این دریاچه، از طریق معاونت دریایی در دست بررسی است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در صورت ایجاد پل دسترسی و اجرای طرح مطالعاتی بندر ارومیه، این سازمان تسهیلات ویژه برای ساخت شناور در اختیار سرمایه گذاران داخلی قرار می دهد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1777

به "گردشگری دریایی در دریاچه ارومیه فعال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری دریایی در دریاچه ارومیه فعال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید