اختلاف قیمت خودروها در بازار آزاد و کارخانه چقدر است؟

به گزارش تور تایلند، تهران (پانا) - پیش فروش شش محصول پرطرفدار ایران خودرو از روز پنج شنبه، 29 مهرماه شروع شده و تا یکشنبه دوم آبان ماه ادامه دارد. در طرح پیش فروش مهر و آبان ایران خودرو، قرار است شش خودروی تارا دستی، پژو 207 دستی سقف شیشه ای، راناپلاس، سورن پلاس، دنا پلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک به صورت قرعه کشی عرضه گردد.

اختلاف قیمت خودروها در بازار آزاد و کارخانه چقدر است؟

به گزارش تجارت نیوز، ثبت نام در قرعه کشی شرکت های خودروسازی و پیش خرید خودرو در ایران شبیه برنده شدن لاتاری است. چراکه برندگان می توانند خودرو را نصف قیمت بازار آزاد از خودروسازان بخرند. مانند آنچه در طرح های فروش فوق العاده و یا پیش فروش شرکت های خودروسازی اجرا می گردد.

بر اساس ادعای شرکت های خودروسازی در ایران آنها سالانه 100 هزار میلیارد تومان زیان می دهند تا بتوانند خودرو را مقرون به صرفه به دست مردم برسانند. گاهی نصف قیمت بازار! به عبارتی خودروسازان سالانه 100 هزار میلیارد تومان یارانه خرید خودرو به مردم می دهند. اما این یارانه تنها نصیب تعداد اندکی می شوند.

دریافت نمایندگان یارانه خودروسازان، متقاضیان خوش شانسی هستند که در قرعه کشی خرید خودرو برنده می شوند. اما این یارانه چقدر است؟

اختلاف قیمت خودروها در بازار آزاد و کارخانه چقدر است؟

دناپلاس یکی از خودروهای پرطرفدار در طرح های پیش فروش ایران خودرو است. در طرح پیش فروش اخیر ایران خودرو، برندگان می توانند با پرداخت 141 میلیون تومان این خودرو را ثبت نام نمایند. قیمت دناپلاس امروز 30 مهرماه در بازار آزاد 375 میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت کارخانه دناپلاس تنها 191 میلیون و 500 هزار تومان است. این یعنی اختلاف 184میلیون تومانی بازار و کارخانه.

قیمت دناپلاس اتوماتیک هم در بازار آزاد 460 میلیون تومان است. اما قیمت کارخانه دناپلاس اتومات 390 میلیون تومان است. یعنی 70 میلیون تومان مقرون به صرفهتر از بازار آزاد. البته برندگان طرح پیش فروش ایران خودرو می توانند با 156 میلیون تومان پیش پرداخت اولیه، در این طرح شرکت نمایند.

قیمت تارا دستی در کارخانه 290 میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد امروز 30 مهرماه 440 میلیون تومان عنوان شده است.

قیمت راناپلاس در کارخانه 180میلیون تومان است. اما قیمت راناپلاس در بازار آزاد امروز 30 مهرماه حدود 260 میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت پژو 207 دستی سقف شیشه ای در کارخانه 216 میلیون تومان است. اما امروز 30 مهرماه قیمت این خودرو در بازار آزاد 335 میلیون تومان اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1888

به "اختلاف قیمت خودروها در بازار آزاد و کارخانه چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف قیمت خودروها در بازار آزاد و کارخانه چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید