اختلال سایبری شبکه گاز را تهدید نکند، جریان گاز پایدار است

به گزارش تور تایلند، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد که چنانچه اختلال سایبری شبکه گاز را تهدید نکند، مسئله ای در پایداری جریان گاز ایجاد نشده و گازرسانی استمرار خواهد داشت.

اختلال سایبری شبکه گاز را تهدید نکند، جریان گاز پایدار است

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی در رزمایش ارزیابی مدیریت پایداری جریان گاز که با هدف بررسی میزان پایداری و استمرار جریان گاز در شرایط ویژه در منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران، برگزار گشت، گفت: شبکه گاز در کشور یکپارچه است که این مهم نیاز به کنترل و پایش دارد.

وی اضافه کرد: راهبری و مدیریت آن هم نیازمند زیرساخت هایی است که به صورت دیتا و لحظه ای از مراکز تولید، انتقال، توزیع و پایانه های صادراتی و وارداتی به دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران وارد می شود که پس از پایش و تحلیل این دیتاها و بر اساس آن، توزیع گاز مدیریت می شود.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز در ادامه سخنان خود درباره برگزاری این رزمایش اظهار کرد: رزمایشی که برگزار گشت، بسیار حائز اهمیت بود زیرا چنانچه اختلال سایبری شبکه گاز را تهدید نکند، مسئله ای در پایداری جریان گاز ایجاد نشده و گازرسانی استمرار خواهد داشت.

بومی سازی محور نخست امنیت سایبری است

محمدعلی مطیعی، معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور هم در این رزمایش گفت: تجهیزات تخصصی که در این رزمایش به کار رفته، همه با توانمندی متخصصان داخلی بود و نشان داد صنعت گاز کشور به سمت بومی سازی رفته و این موضوع محور نخست امنیت سایبری است.

وی اضافه کرد: با اقدام هایی که در حوزه پدافند غیرعامل در صنعت نفت و گاز کشور انجام شده، به مردم این نوید را می دهیم که توسعه بر محور گاز به خوبی انجام شود.

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور با ارزیابی در مثبت از برگزاری این رزمایش و با بیان اینکه انجام آن، سبب بازدارنگی برای کشور در برابر نفوذ سایبری دشمن می شود، شرح داد: شرکت ملی گاز ایران از صنایع پیشرو در انجام رعایت مسائل پدافندی و سایبری است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1576

به "اختلال سایبری شبکه گاز را تهدید نکند، جریان گاز پایدار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال سایبری شبکه گاز را تهدید نکند، جریان گاز پایدار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید