اذعان بزرگ ترین شرکت های تاکسی اینترنتی آمریکایی به افزایش ترافیک

به گزارش تور تایلند، مدیران پرمخاطب ترین تاکسی های اینترنتی آمریکا اعتراف کردند که ناوگان حمل و نقل آن ها بر ترافیک شهرهای این کشور افزوده است.

اذعان بزرگ ترین شرکت های تاکسی اینترنتی آمریکایی به افزایش ترافیک

به گزارش خبرنگار ، شرکت های خدماتی اوبر-Uber و لیفت-Lyft با وجود رقابت با یکدیگر نکات مشترک زیادی نیز در حوزه کاری خود دارند. یکی از بزرگ ترین چالش های پیش روی این دو شرکت طراحی الگویی مناسب برای کاهش ترافیک شهرها و ایجاد نظم ترافیکی هم زمان با گسترده تر شدن ناوگان حمل و نقل خود است.

آزار و اذیت جنسی مسافران خانم توسط رانندگان تاکسی اینترنتی آمریکایی

نتایج تحقیقات اخیر کارشناسان ترافیک لیفت و اوبر نشان داده است که ناوگان حمل و نقل این دو شرکت به صورت چشمگیری بر روی ترافیک شهرهای ایالات متحده آمریکا تاثیر گذاشته است. پس از انتشار این آمارها مدیران هر دو شرکت به نقش لیفت و اوبر در افزایش ترافیک شهرهای مختلف آمریکا اعتراف کردند ولی تنها خودروهای خود را سبب شلوغ تر شدن خیابان ها ندانسته و عامل اصلی ترافیک سنگین را اتومبیل های شخصی تک سرنشین می دانند.

اعتراف اوبر و لیفت به افزایش ترافیک خیابان ها

در حالی که آنالیز ها حاکی از افزایش چشمگیر خدمات حمل و نقل عمومی و پر شدن خلا های ناوگان مترو، اتوبوس و تاکسی در یک دهه اخیر است ولی همچنان شاهد این موضوع هستیم که مردم به سمت استفاده از تاکسی های اینترنتی گرایش پیدا نموده اند و ترجیح می دهند حتی برای مسیرهای کوتاه نیز از خدمات اوبر و لیفت استفاده نمایند.

در حال حاضر اوبر و لیفت بیشترین فعالیت را در شهرهای بوستون، شیکاگو، سانفرانسیکو، لس آنجلس و واشنگتن دارند. خدمات Uber و Lyft در شهرهای بوستون و واشنگتن به ترتیب موجب 13.4 و 7.2 درصد افزایش ترافیک شده است. کارشناسان معتقدند اگرچه امروز در آمریکا بسیاری از مردم به سمت استفاده از تاکسی های اینترنتی گرایش پیدا نموده اند ولی در آینده ای نزدیک و با زیاد تر شدن حجم ترافیک، مسافران ترجیح می دهند با دوچرخه، مترو یا اتوبوس به مقصد خود برسند.

البته هنوز هم خودروهای شخصی مهم ترین عامل ترافیک در شهرها هستند. مدیران لیف و اوبر به مسئولان شهری پیشنهاد داده اند برای کمتر شدن میزان ترافیک، عوارض معینی برای تردد در خیابان های شهر مشخص گردد تا مردم تمایل کمتری به استفاده از خودروهای خود داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 634

به "اذعان بزرگ ترین شرکت های تاکسی اینترنتی آمریکایی به افزایش ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان بزرگ ترین شرکت های تاکسی اینترنتی آمریکایی به افزایش ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید