ارائه بسته تشویقی به شرکت های خارجی حاضر در اینوتکس 2019

به گزارش تور تایلند، تهران- خبرنگاران- رئیس پارک فناوری پردیس اعلام کرد: شرکت های خارجی عضو اسکاپ (ESCAP) درصورتی که برای فعالیت با شرکت های ایرانی قرارداد همکاری منعقد کنند، از بسته تشویقی برخوردار می شوند.

ارائه بسته تشویقی به شرکت های خارجی حاضر در اینوتکس 2019

به گزارش خبرنگاران، هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) قرار است طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه 19 تا 22 خردادماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با شعار اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف برگزار شود.

نمایشگاهی که به گفته مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس، تاکنون میزبان استارتاپ ها و شرکت های فناوری زیادی از کشورهای مختلف بوده است و موضوعاتی همچون انعقاد همکاری مشارکت و جذب سرمایه گذار به عنوان دو هدف اساسی برگزاری نمایشگاه اینوتکس در دستور کار قرار گرفته است.

وی که روز چهارشنبه با خبرنگار گروه علمی خبرنگاران سخن می گفت، شرح داد: در طول هفت دوره گذشته برگزاری اینوتکس بیش از 140 قرارداد مشارکت بین شرکت ها و بعضاً طرف های خارجی منعقد شده است.

صفاری نیا در ارتباط با اینکه امسال چه کشورهایی در نمایشگاه اینوتکس 2019 حضور خواهند داشت، به برگزاری نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه با همکاری کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ESCAP) اشاره کرد و گفت: برگزاری این مجمع به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در دومین کمیته نوآوری ESCAP به تصویب رسیده است.

وی افزود: با توافقات شکل گرفته با سازمان ملل متحد، این مجمع میزبان سیاست گذاران عرصه علم و فناوری از 63 کشور جهان هم زمان با اینوتکس 2019 در محل نمایشگاه بین المللی تهران است.

رئیس پارک فناوری پردیس در ادامه اظهار کرد: تمرکز ما برای حضور شرکت های خارجی بیشتر معطوف به کشورهای عضو اسکاپ است و ما برای حضور شرکت های خارجی هزینه پایین تری را در نظر گرفته ایم.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر هزینه یکسری مشوق ها برای حضور و فعالیت شرکت های فناور خارجی عضو اسکاپ در ایران در نظر گرفته شده است، گفت: درصورتی که این شرکت ها قرارداد مشارکت همکاری با شریک ایرانی به منظور فعالیت در ایران منعقد کنند از این مشوق ها برخوردار خواهند شد.

صفاری نیا در ادامه، امکان استقرار یک ساله رایگان در پارک فناوری پردیس و استفاده از فضای این پارک، 20 سال معافیت اقتصادیاتی و دریافت پروانه اشتغال برای اتباع خارجی و حمایت از سوی یک مجموعه سرمایه گذار داخلی به عنوان طرف سوم قرارداد برای سرمایه گذاری مشترک را از جمله موارد پیش بینی شده در این بسته تشویقی برای شرکت های خارجی عضو اسکاپ بیان نمود.

وی همچنین از اعلام آمادگی یک مجموعه داخلی برای سرمایه گذاری و حمایت از قراردادهای مشارکتی بین شرکت های خارجی و ایرانی به عنوان شریک سوم خبر داد.

رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: این یک بسته ویژه ای است که ما برای شرکت های فناور کشورهای عضو اسکاپ علاقه مند به حضور در نمایشگاه اینوتکس 2019 در نظر گرفته ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه، هدف اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد ارتباط نزدیک تر با شرکت های خارجی 63 کشور عضو اسکاپ است، دلیل این امر را تقویت همکاری و ارتباطات علمی و اقتصادی بیشتر با این کشورها عنوان و اظهار امیدواری کرد که حضور شرکت های خارجی عضو اسکاپ در نمایشگاه اینوتکس 2019 پررنگ باشد.

رئیس پارک فناوری پردیس پیش بینی کرد که حداقل 20 شرکت خارجی در نمایشگاه اینوتکس 2019 در کنار شرکت های دانش بنیان داخلی میزبانی شوند.

هشتمین دوره نمایشگاه (INOTEX 2019) از 19 تا 22 خرداد 1398 در فضایی به مساحت 10 هزار مترمربع در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

علمی ** 1836 ** 1055

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 585

به "ارائه بسته تشویقی به شرکت های خارجی حاضر در اینوتکس 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه بسته تشویقی به شرکت های خارجی حاضر در اینوتکس 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید