تقویت چابکی کاربر با دم روباتیک

به گزارش تور تایلند، محققان ژاپنی دُم روباتیکی طراحی کرده اند که به دور بدن بسته شده و باعث تقویت تعادل و چابکی کاربر می شود.

تقویت چابکی کاربر با دم روباتیک

دم ها که نشان گذشته تکاملی انسان ها هستند می توانند دوباره مد شوند. اکنون محققان دانشگاه کیو در ژاپن، نمونه اولیه یک دم مکانیکی را تولید کردند که به حفظ تعادل و چابکی کاربر کمک می کند. این دم که Arque نام دارد، هفته گذشته در کنفرانسی در لس آنجلس در زمینه فناوری های نوظهور در بازی ها و گرافیک، به نمایش درآمد.

این دم همچنین به گونه ای بسیار تطبیق پذیر طراحی شده و بسته به وزن و قد کاربر قابل تنظیم است. برای این کار، می توان چند مهره مکانیکی را به این دستگاه اضافه و یا از ان خارج کرد. از سوی دیگر، قطعات به کار رفته در Arque سنگین هستند و همین باعث می شود کاربر تعادل خود را در زمان حمل اشیای سنگین از دست ندهد.

به گفته محققان، این سخت افزار همچنین می تواند کاربردهایی هم در زمینه بازی به ویژه بازی های واقعیت مجازی داشته باشد به این شکل که به عنوان ابزاری می تواند تعادل کاربران را بر هم بزند که از لحاظ تئوری سختی یک بازی را افزایش داده و یا آن را واقعی تر سازد.

AArque از چند ماهیچه مصنوعی که در طول آن کشیده شده است و یک سیستم هوایی تحت فشار به منظور انبساط و انقباض مهره ها برای تولید حرکت استفاده می کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 637

به "تقویت چابکی کاربر با دم روباتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت چابکی کاربر با دم روباتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید