حاجی میرزایی: سیاست اصلی آموزش وپرورش آموزش رایگان است، یکی از مسائل اصلی در مناطق کمتر توسعه یافته پایداری نیروی انسانی است

به گزارش تور تایلند، وزیر آموزش وپرورش در نشست محرومیت زدایی از استان های محروم و مناطق مرزی با بیان اینکه مسیرهای آسان تر برای کسب درآمد انگیزه یادگیری را در جامعه کم می نماید، اظهار کرد: باید شوق یادگیری، احتیاج به آموزش و ایجاد منفعت در آموزش را در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم افزایش دهیم.

حاجی میرزایی: سیاست اصلی آموزش وپرورش آموزش رایگان است، یکی از مسائل اصلی در مناطق کمتر توسعه یافته پایداری نیروی انسانی است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی در نشست با نمایندگان خیران آل یاسین که با موضوع مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به ویژه استان سیستان و بلوچستان برگزار گردید، اظهار کرد: در مناطق کمتر توسعه یافته به ویژه در استان سیستان و بلوچستان با محرومیتی بیشتری نسبت به دیگر استان ها روبرو هستیم که شامل کمبود فضای آموزشی، کمیت، کیفیت و پایداری نیروی انسانی، بازماندگی از تحصیل و ... می گردد و این موارد، شاخص هایی هستند که باید به آن اهمیت داد و در حل این مسئله به آن ها توجه کنیم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه مطالعات اجرا شده در زمینه ایجاد زمینه های فقر در استان های محروم، گفت: یکی از مسائل اصلی در مناطق کمتر توسعه یافته به ویژه استان سیستان و بلوچستان کمیت، کیفیت و پایداری نیروی انسانی است؛ لذا به وسیله تامین نیروی بومی و درخواست مجوز نیروی انسانی سعی در حل این مشکل داریم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به راه چاره هایی برای علاقه مند کردن ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته به یادگیری توضیح داد: باید به گونه ای در این مناطق برنامه ریزی کنیم که خانواده ها به تحصیل فرزندانشان علاقه مند شوند و دانش آموزان بفهمند که احتیاج به یادگیری و آموختن دارند.

حاجی میرزایی یکی از روش های ایجاد انگیزه برای آموختن را در توسعه هنرستان ها در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دانست و گفت: توسعه هنرستان ها و تقویت آموزش هایی که منجر به فایده مندی و ارزش مالی مشخص می گردد زمینه های مناسبی برای کار و فعالیت و توسعه آموزش در این مناطق ایجاد کند.

وی تأکید کرد: اگر در دانش آموزان و خانواده های آن ها در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم نتوانیم انگیزه یادگیری را افزایش دهیم هرچقدر عرضه آموزش ها توسعه پیدا کند منجر به نتیجه پایداری نخواهد شد و ما را با مسائل بیشتری روبرو می نماید.

حاجی میرزایی در خصوص دانش آموزان بازمانده از تحصیل در منطقه سیستان و بلوچستان گفت: افزایش سطح پوشش تحصیلی در این استان برای وزارت آموزش وپرورش بسیار مهم است و در حال حاضر توافق نامه ای بین 9 سازمان منعقد شده که بر طبق آن سازمان ثبت احوال موظف شده اطلاعات افراد بازمانده از تحصیلی از قبیل نشانی آن ها را در اختیار آموزش وپرورش قرار دهد و دبیرخانه ای نیز براین اساس تأسیس شده است که با جدیت مسئله را آنالیز و در خصوص هر دانش آموز پیگیری های لازم انجام گردد.

وی با اشاره به اینکه باید تمرکز خود را بر مناطقی بگذاریم که بیشترین آسیب را دارند و از همان جا فعالیت هایمان را شروع کنیم، گفت: سیاست اصلی آموزش وپرورش این است که آموزش رایگان را در دسترس همگان قرار دهد و کیفیت این آموزش ها را در همه نقاط کشور در یک سطح قرار گرفته است و در این میان انگیزه شما به ما در این حرکت یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1216

به "حاجی میرزایی: سیاست اصلی آموزش وپرورش آموزش رایگان است، یکی از مسائل اصلی در مناطق کمتر توسعه یافته پایداری نیروی انسانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: سیاست اصلی آموزش وپرورش آموزش رایگان است، یکی از مسائل اصلی در مناطق کمتر توسعه یافته پایداری نیروی انسانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید