خبرنگاران حمایت شهرداری از 163 زباله گرد شناسایی شده در بجنورد

به گزارش تور تایلند، بجنورد- خبرنگاران- شهردار بجنورد از شناسایی163 زباله گرد در سطح این شهر 220 هزار نفری مرکز استان خراسان شمالی اطلاع داد و گفت: شهرداری و تشکل های مردم نهاد برای این قشر از جامعه بسته های معیشتی در نظر گرفته اند.

خبرنگاران حمایت شهرداری از 163 زباله گرد شناسایی شده در بجنورد

مهندس هادی زارعی در نشست شورای اسلامی شهر بجنورد که با حضور دکتر سیداحمد هاشمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار گردید، با اشاره به اینکه وجود زباله گردها، دستفروشان و متکدیان در سطح شهر ریشه در مسائل مالی دارد، اضافه کرد: جمع آوری زباله گردها با هدف مقابله با کووید-19 اجرا شده است.

شهردار بجنورد با بیان اینکه در مورد اجرای اقدامات مقابله با بیماری کرونا با بعضی مسائل فرهنگی و معضلات مالی در سطح شهر رو به رو هستیم، اضافه کرد: به عنوان نمونه دستفروشان و زباله گردها بیشتر به خاطر مسائل مالی در شهر اقدام به عرضه اجناس و یا بازیافت زباله اقدام می نمایند که سلامت خود و دیگران را به خطر می اندازند.

زارعی با اشاره به وظیفه اجتماعی و قانونی شهرداری در جمع آوری دستفروشان، زباله گردها و متکدیان اضافه کرد: شهرداری تنها تا 24 ساعت می تواند متکدیان را در مراکز خود نگهداری کند و پس از این بازه زمانی باید به نهادهای مسوول تحویل دهد.

شهردار بجنورد در این نشست به تشریح اقدامات شهرداری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پرداخت و اضافه کرد: ضدعفونی معابر شهر در تمام نقاط انجام و برای آشنایی مردم با خطرات کرونا، توصیه های لازم با نصب بنر بویژه رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شده شده است.

وی خاطر نشان کرد: برای تامین سلامت مردم حتی در ناوگان اتوبوس رانی، فاصله گذاری اجتماعی الزامی شده است.

یک سازمان مردم نهاد خراسان شمالی هم در بحبوحه کرونا به یاری زباله گردهایی شتافته که دیگر نمی توانند از این راه ارتزاق نمایند و یاری های این تشکل مردمی به صورت بسته های غذایی است.

مدیر عامل موسسه پیوند مهر بخش اترک گفت: زباله ها یکی از راه های انتقال بیماری های مختلف است و با شیوع کرونا احتمال آلودگی زباله ها به این ویروس احتمال دارد.

رضا وحدت اضافه کرد: پیش از شیوع کووید-19 پسماندهای خشک مانند ظروف پلاستکی، کیسه های نایلونی و حتی شیشه توسط زباله گردها جمع آوری و تفکیک می شد که با شیوع کرونا از فعالیت زباله گردها به منظور پیشگیری از این بیماری جلوگیری شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 994

به "خبرنگاران حمایت شهرداری از 163 زباله گرد شناسایی شده در بجنورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمایت شهرداری از 163 زباله گرد شناسایی شده در بجنورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید