دعوای مدیران نفتی لیبی تشدید شد

به گزارش تور تایلند، وزیر نفت لیبی اعلام کرد مدیر شرکت ملی نفت این کشور را معلق کرده است اما اجرایی شدن این دستور ممکن است به این راحتی نباشد.

دعوای مدیران نفتی لیبی تشدید شد

به گزارش خبرنگاران، محمد عون، وزیر نفت لیبی در نامه ای که از طریق منابع وزارت نفت این کشور تایید شد، بیان نمود که مصطفی سانالا، مدیر شرکت ملی نفت لیبی تحت تحقیقات قرار گرفته است و از سمت خود معلق شده است.

طبق این نامه، سانالا که در هفت سال گذشته رییس هیات مدیره شرکت ملی نفت لیبی بوده، بدون دریافت موافقت به یک سفر کاری رفته است و این اقدام تخلف از سیاست وزارت نفت محسوب می شود.

سانالا در واقع صنعت نفت لیبی را اداره کرده و به نام نماینده این کشور در دیدارهای اوپک حاضر شده است.

عون هفته گذشته گفته بود سانالا هنگامی که در سفر خارج است، نمی تواند به نام مدیر شرکت ملی نفت ایفای وظیفه کند و فرد دیگری را در غیاب سانالا، برای اداره شرکت ملی نفت منصوب کرد.

سانالا این تصمیم را رد و بیان نمود هیچ قانونی وجود ندارد که به عون اجازه دهد یک مدیر موقت برای شرکت ملی نفت مشخص کند. عون در راستای دولت اتحاد ملی که در مارس اداره امور را به دست گرفت، منصوب شده است.

این سمت در لیبی یک موقعیت حکومتی شناخته می شود که انتصاب آن مستلزم توافق نهادهای سیاسی دیگر مانند مجلس است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت ملی نفت مهمترین دارایی اقتصادی لیبی است و عمده درآمد دولتی را حتی در دوران یک دهه خشونت و هرج و مرجی که کنترل منظم موسسات دولتی را سخت کرده بود، فراهم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1810

به "دعوای مدیران نفتی لیبی تشدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوای مدیران نفتی لیبی تشدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید