فخاری: واحد های مسکن مهر به جامانده را تکمیل می کنیم ، هدف گذاری ما برای تأمین زمین باید روی رقم 8 میلیون باشد نه 4 میلیون

به گزارش تور تایلند، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: هدف گذاری ما برای تأمین زمین نباید روی رقم 4 میلیون باشد. باید برنامه ریزی بر روی یک هدف 8 میلیونی باشد.

فخاری: واحد های مسکن مهر به جامانده را تکمیل می کنیم ، هدف گذاری ما برای تأمین زمین باید روی رقم 8 میلیون باشد نه 4 میلیون

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا فخاری در مراسم معارفه خود و تکریم احمد اصغری مهرآبادی رئیس پیشین این سازمان اضافه کرد: سازمان ملی زمین و مسکن بر اساس یک اساسنامه حرفه ای پایدار است و وظیفه ما اجرای بدون توقف این این اساسنامه است. اگر خدشه ای در اجرای مأموریت های سازمان ایجاد شده نشان از عقب نشینی ماست.

وی ادامه داد: بخشی از مأموریت های اساسی سازمان ملی زمین و مسکن اجرا نشده به جای مانده و این عقب ماندگی باید جبران گردد. قطع ارتباط ارگانیک سازمان با مجموعه های استانی یکی از این اشکالات است. اگر این اشکال برطرف نگردد برنامه تازه برای اجرای قانون جهش فراوری مسکن ابتر خواهد ماند.

فخاری با بیان اینکه بخش عمده کوشش ها برای احداث 4 میلیون واحد مسکونی طی 4 سال متوجه سازمان ملی زمین و مسکن است، گفت: هدف گذاری ما برای تأمین زمین نباید روی رقم 4 میلیون باشد. باید برنامه ریزی بر روی یک هدف 8 میلیونی باشد که 4 میلیون حتماً محقق گردد. بعلاوه سازمان باید بتواند به صورت مداوم برای طرح های بعدی تأمین زمین کند.

وی ادامه داد: باید در اندازه فراوری ثروت ملی و مولد نقش داشته باشیم. باید خارج از بورس بازی زمین و نگاه به آن به عنوان یک کالای سوداگرانه ارزش اضافه نموده ایجاد کنیم تا ضمن ایجاد ارزش اضافه نموده بتوانیم تعادل را به عرضه و تقاضا در بازار مسکن بازگردانیم. باید به سمت حضور مؤثر مردم در اقتصاد مسکن حرکت کنیم. ایجاد یک ساختار برای سرمایه گذاری و مشارکت شهروندان داخل و خارج کشور به این موضوع یاری خواهد نمود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه تکمیل ظرفیت و اطلاعات بانک ملی زمین یک ضرورت است، گفت: در جلساتی که تا به امروز برگزار شده نتوانستیم خود را قانع کنیم که آمار موجود قابل استناد است. باید حتماً به یک نقطه قابل اعتماد از منظر نرم افزاری و سخت افزاری برسیم. این بانک زمین خاصیت ضد فساد دارد، یاری می نماید دارایی ها را بر اساس ارزش به روز رسانی کنیم، یاری می نماید در جهت توسعه و تأمین زیرساخت های اساسی کشور گام برداریم، یک نظم اجتماعی ایجاد نموده و جلوی تشکیل پرونده های حقوقی تصرف زمین را می گیرد.

وی اضافه کرد: پروژه های حدنگار یا کاداستر هنوز به نقطه مطلوبی نرسیده است. پیشبرد این طرح نیز به تکمیل اطلاعات بانک زمین یاری می نماید.

فخاری با اشاره به نقش سازمان ملی زمین و مسکن در تکمیل پروژه های نیمه تمام مسکن مهر گفت: در پروژه های نیمه تمام مانند مسکن مهر نیز باید به نقطه اطمینان رسیده و به تعهدات خود عمل کنیم تا مردم از سرگردانی خارج شوند؛ در این رابطه اقدام نموده و حتی به پروژه هایی که پرونده قضائی دارند نیز ورود خواهیم کرد تا طرح مسکن مهر به اتمام برسد.

وی ادامه داد: برای سرمایه گذاری و انبوه سازی برنامه داریم و با یاری مردم، بخش خصوصی و سازمان های نیمه دولتی در این رابطه اقدام خواهیم کرد. باید بتوانیم با بهره گیری از بورس و سرمایه های مردمی و تبدیل اوراق، سرمایه های تازه خلق کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2013

به "فخاری: واحد های مسکن مهر به جامانده را تکمیل می کنیم ، هدف گذاری ما برای تأمین زمین باید روی رقم 8 میلیون باشد نه 4 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فخاری: واحد های مسکن مهر به جامانده را تکمیل می کنیم ، هدف گذاری ما برای تأمین زمین باید روی رقم 8 میلیون باشد نه 4 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید