اخبار اقتصادی

گزارش، مزدوران از کدام کشورها به لیبی رفته اند

تعداد مستشاران نظامی و مزدوران بیگانه که در جنگ داخلی لیبی شرکت دارند، حدود 5 تا 8 هزار نفر برآورد می گردد که از 20 کشور دنیا به لیبی رفته اند.

25 شهریور 1399

آخرین خبرها درباره واگذاری هپکو به تامین اجتماعی

خبرنگاران: نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای خطاب به رئیس جمهور، خواهان توقف اجرای تصمیم هیئت وزیران مبنی بر واگذاری سهام دولت در شرکت هپکو به سازمان تامین اجتماعی شد.

23 شهریور 1399

کتاب فروشی ها در حال ورشکستگی و تعطیلی هستند

آنا نوشت: کتاب و کتاب خوانی پیش از شیوع ویروس دنیا گیر کرونا هم با مسائل زیادی روبرو بود و به تبع فروش کتاب هم آنچنان که شایسته جامعه ایرانی باشد، بالا نبود. در شرایطی که صنعت فراوری و نشر کتاب خیلی پررونق نبود شیوع ویروس کرونا شرایط را دگرگون کرد و تأثیرات...

21 شهریور 1399

قیمت های نجومی برای یک داروی تقلبی درمان کرونا

رئیس سازمان غذا و دارو با ضمن هشدار نسبت به نمونه های تقلبی داروی رمدسیویر در بازار سیاه که با قیمت های نجومی هم به فروش می رسد، تاکید کرد که تا زمان تایید اثربخشی این دارو از سوی کمیته علمی، پزشکان از تجویز آن خودداری کنند.

20 شهریور 1399

خبرنگاران سازمان ملل از دخالت خارجی در لیبی هشدار داد

نیویورک- خبرنگاران- دبیرکل سازمان ملل متحد مداخله خارجی در لیبی را هشدار دهنده دانست که سطح درگیری را به مرحله جدیدی کشانده اند.

17 شهریور 1399

ترامپ علیه ایران غافلگیر کننده عمل می نماید؟

اوضاع نابسامان امریکا در شرایط فعلی که علاوه بر بحران کرونا، با شورش های داخلی و بحران مالی نیز تشدید شده، گزینه های فراروی ترامپ را برای انتخابات آینده به شدت محدود نموده است.

16 شهریور 1399

سجادی: از بین بورسیه شدگان IOC همه سهمیه نمی گیرند، آنها دو سال قبل انتخاب شدند

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو درخصوص بورسیه شدن تعدادی از ورزشکاران کشورمان توسط IOC توضیحاتی را ارائه کرد.

16 شهریور 1399

خبرنگاران کرونا مناقصه فرودگاه داراب را به عقب انداخت

شیراز- خبرنگاران- مدیرکل فرودگاه های استان فارس گفت: کار مطالعاتی فرودگاه داراب سال گذشته توسط مشاور انجام شد و قرار بود در خاتمه سال 98 مناقصه آن برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونا این کار انجام نشد.

12 شهریور 1399

واکنش ترامپ به گزارش جنجالی نیویورک تایمز

ایرنا نوشت: دونالد ترامپ روز یکشنبه با رد گزارش روزنامه نیویورک تایمز گفت: من هرگز در خصوص کوشش روسیه برای دادن پول به طالبان به منظور کشتن نیروهای آمریکا در افغانستان اطلاعی دریافت نکرده ام.

11 شهریور 1399

اخراج بیش از یک هزار کارمند هواپیمایی فرانسه

شرکت هواپیمایی فرانسه میخواهد بیش از هزار نفر از کارمندان خود را اخراج کند.

11 شهریور 1399

جوزف بورل به ترکیه سفر می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است در تاریخ 6 جولای جاری(دوشنبه هفته آینده) به ترکیه سفر کند.

7 شهریور 1399

تمجید استاندار از عملکرد دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود

خبرنگاران/سمنان استاندار سمنان به تمجید از عملکرد دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود در مهار فرایند شیوع بیماری عالمگیر کووید19 پرداخت و با اشاره به فرایند افزایشی این بیماری در بعضی مناطق از مسوولان این دانشگاه خواست مردم را به رعایت بیشتر پرتکل...

6 شهریور 1399

وزارت اقتصاد واگذاری ها در بازار سرمایه را پیگیری کند ، بورس املاک سریع تر راه اندازی گردد

به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور امروز آدینه در مصاحبه با فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسات اخیر ستاد هماهنگی مالی دولت و نیز آنالیز مجدد آن در جلسه چهارشنبه هیات دولت درباره واگذاری اموال غیرضرور و زمین...

3 شهریور 1399

لبنان، سرنخ ناآرامی های طرابلس کجاست؟

ناآرامی های اخیر در مناطق مختلف لبنان یه ویژه طرابلس یک اعتراضات مردمی خودجوش و ساده نبوده و عده ای با اهداف سیاسی پشت آن بودند.

30 مرداد 1399

برگزاری دومین نشست مجازی خیرین آموزش عالی برای ارتقای خوابگاه های دانشگاهی کشور

پس از برگزاری اولین نشست مجازی خیرین آموزش عالی با موضوع طرح ارتقای خوابگاه های دانشگاهی با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان و بنیاد های خیریه دانشگاه ها، دومین نشست مجازی این ستاد وزارت علوم برگزار شد.

29 مرداد 1399

خبرنگاران 340 هزار تن گندم تولیدی شرق گلستان به مراکز خرید تحویل شد

گنبدکاووس - خبرنگاران - با گذشت حدود چهار هفته از آغاز فصل برداشت گندم در هفت شهرستان شرقی استان گلستان، تا به امروز در مجموع 340 هزار تن از این محصول استراتژیک با قیمت تضمینی هر کیلو 25 هزار ریال تحویل مراکز خرید شد.

28 مرداد 1399

پیوستن به حق امتیاز در شرایط موجود نشر را آشفته تر می نماید

احمد تهوری، مدیرمسئول نشر آفتابکاران در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، با اشاره به بحران هایی که در چند سال اخیر گریبان گیر صنعت نشر بوده است، درباره مساله حق انتشار اظهار کرد: به نظر من بهتر است شعار ندهیم و اصلا سراغ حق انتشار نرویم؛ زیرا اگر سمت حق...

28 مرداد 1399

آیا در دوران کرونا صادرات افزایش می یابد؟

عضو اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا صادرات غیرنفتی در دوران کرونا رشد خواهد داشت؟ به خبرنگاران گفت: مساله کرونا را در مورد مسائل مالی همچون صادرات کالا به سایر کشورها خیلی جدی نمی گیرم. البته ویروس کرونا در کاهش میزان صادرات تاثیرگذار...

27 مرداد 1399

نقش کلیدی مناطق آزاد در توسعه گردشگری خارجی و تجارت بین الملل

امروزه مناطق آزاد به عنوان پدیده های فراگیر و ابزاری برای تحقق استراتژی های توسعه برون گرا با تأکید بر سیاست توسعه صادرات مورد توجه قرار گرفته اند. به طوری که بیشتر کشورهای درحال توسعه، به احداث یک یا چند منطقه آزاد مبادرت نموده اند.

26 مرداد 1399

تسهیلات ازدواج به کدام زوجین تعلق می گیرد؟

مدیراعتبارات بانک مرکزی گفت: براساس متن قانون بودجه بند الف تبصره 16 زوجینی که از تاریخ1-1-96 به بعد ازدواج کردند و تا به امروز پیروز به دریافت تسهیلات ازدواج نشدند می توانند برای دریافت تسهیلات ازدواج اقدام کنند.

24 مرداد 1399
تعداد: (268)