نگرانی روسیه نسبت به اقدام آمریکا

به گزارش تور تایلند، ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نسبت به تمایل آمریکا برای استقرار موشک هایش در مناطق مختلف دنیا و تبعات این کار همچون بر هم خوردن ثبات و افزایش خطر به راه افتادن یک رقابت تسلیحاتی دنیای هشدار داد.

نگرانی روسیه نسبت به اقدام آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار کرد: روسیه و آمریکا تمدید معاهده استارت 3 در جریان مذاکراتشان در وین را آنالیز کردند.

زاخارووا گفت، آمریکا مایل است موشک های کوتاه برد و میانبرد خود را در مناطق مختلف دنیا مستقر کند. ما به همتایان آمریکایی خود بار دیگر درباره تبعات بر هم زدن ثبات با این شیوه ها که به تنش بیشتر و خطر دنیای رقابت تسلیحاتی منجر می شوند هشدار می دهیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: این کشور و آمریکا در مذاکرات 22 ژوئن خود در وین با موضوع ثبات و کنترل تسلیحات توافق نموده اند تا به برگزاری نشست کارشناسان درباره دکترین های نظامی و استراتژی های هسته ای بپردازند.

زاخارووا اظهار کرد: ما در حال صحبت درباره تدابیری هستیم که هم اکنون تحت پوشش هیچ یک از نظام های محدودیت آمیز بین المللی نیستند. روسیه از پیشبرد گفت وگو درباره ثبات راهبردی حمایت نموده و به دنبال تقویت هر چه بیشتر روابط با آمریکا در زمینه کنترل تسلیحات و بر مبنای برابری تمام عیار و اتکای به اصل در نظر دریافت نگرانی ها و منافع دو طرف است.

او در ادامه به موضوع شفافیت اشاره و تاکید نمود: روسیه و آمریکا هنوز روینمودهایشان را سازگار ننموده اند و به دنبال راهی برای سازگاری آنها هستند.البته این وظیفه آسانی نیست زیرا دیدگاه ها ما درباره این مسائل تفاوت چشمگیری دارند.

به گفته زاخارووا، روسیه می خواهد در ادامه این نشست ها با آمریکا در مورد استراتژی فضایی -نظامی آمریکا هم سوال هایی را مطرح کند.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1115

به "نگرانی روسیه نسبت به اقدام آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی روسیه نسبت به اقدام آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید