هفتمین شماره فصلنامه دانشجویان مستقل منتشر شد

به گزارش تور تایلند، هفتمین شماره فصلنامه دانشجویان مستقل با عنوان به فکر باشیم منتشر شد.

هفتمین شماره فصلنامه دانشجویان مستقل منتشر شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، این شماره نگاهی به مسئله اقتصاد کرونایی به قلم کارشناسان و فعالین اقتصادی داشته که با همکاری پویش دانشجویی به فکر باشیم تهیه و منتشر شده است.

در سرمقاله این شماره دانشجویان مستقل آمده است: ورود ویروس منحوس کرونا به کشور شک بزرگی را به اقتصاد ایران وارد نمود. تعطیلی بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ و به دنبال آن مختل شدن فرآیند خدمترسانی عمومی و تامین ما یحتاج روزمره مردم موجب شد تا کشور، با چالش بزرگی اقتصادی روبرو شود، چالشی که در چنین شرایط بحرانی گریزی از آن نیست و در این میان اصل یترین وظیفه حاکمیت، کنترل شرایط بحرانی به سمت ایده آل اقتضایی خواهد بود. در چنین شرایطی خلا وجودساز و کاری مناسب جهت ساماندهی راهکارهای موجود برای مدیریت هرچه بهتر اقتصاد کرونایی جنبش دانشجویی را بر آن داشت تا حرکتی را تحت عنوان پویش به فکر باشیم برنامه ریزی و اجرا نماید، به امید آنکه راهگشای برخی معضلات اقتصادی کشور در این شرایط خاص و بحرانی باشد. پویش به فکر باشیم با تمرکز بر جمع آوری ایده ها و راهکارهای مردمی و کارشناسی آغاز به کار نمود. برای جمع آوری ایده های مردمی، مسابقه ایده پردازی به فکر باشیم طراحی و بیش از دویست ایده مردمی جهت ارزیابی به دبیرخانه پویش ارسال شد؛ اید ههایی که پس از ارزیابی نهایی برای عملیاتی شدن در اختیار نهادهای مربوطه قرارخواهد گرفت. جمع آوری ایده های کارشناسی نیز بعد دیگری از این پویش بود که پس از بررسی راههای موجود، سلسله برنامه های گفت و گوی زنده اینستاگرامی با حضور اساتید و پژوهشگران جوان و نخبه اقتصاد کشور، برنامه ریزی و اجرا شد. در جریان این گفت و گوها، دوازده تن از کارشناسان اقتصادی به بیان دیدگاه ها و راهکارهای خود جهت کنترل شرایط بحرانی اقتصاد کشور پرداختند. اما دغدغه به فکر باشیم چیزی فراتر از موارد فوق است.

دانیال داوودی و مجتبی مرادی از فعالین سابق دانشجویی در این شماره نگاهی به موضوع اقتصاد کرونایی داشته اند و چهره هایی از جمله حجت الله عبدالملکی، روح الله ایزدخواد، مهدی موحدی بک نظر و مسعود براتی در پویش به فکر باشیم حضور داشته اند که متن کامل آنها در این شماره آمده است.

فصلنامه دانشجویان مستقل به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی علی خضریان در هشت صفحه منتشر می شود.

برای دانلود این نشریه اینجا کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1058

به "هفتمین شماره فصلنامه دانشجویان مستقل منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین شماره فصلنامه دانشجویان مستقل منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید