واکنش شهرداری اصفهان به ماجرای اهدای آپارتمان به قهرمان وزنه برداری المپیک

به گزارش تور تایلند، روابط عمومی شهرداری اصفهان به صحبت های مطرح شده از سوی قهرمان وزنه برداری المپیک و دنیا واکنش نشان داد.

واکنش شهرداری اصفهان به ماجرای اهدای آپارتمان به قهرمان وزنه برداری المپیک

جهت دریافت خدمات نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اصفهان، پیرو درج مصاحبه سهراب مرادی، قهرمان وزنه برداری دنیا در رسانه ها و شبکه های مجازی مبنی بر عدم واگذاری واحد مسکونی وعده داده شده به ایشان و پس دریافت کلید واحد مذکور، ذکر چند نکته لازم است:

جمال نژاد شهردار وقت اصفهان، در سال 95 و پس از قهرمانی سهراب مرادی در رقابت های المپیک، قول اهدای یک دستگاه آپارتمان به وی را عنوان نمود. این موضوع در شورای اسلامی شهر دوره چهارم نیز تصویب شد و مانند فرایند دیگر مصوبات شورای اسلامی شهر برای تأیید نهایی به فرمانداری ارسال شد، اما فرمانداری این مصوبه را مورد تأیید قرار نداد و در نامه شماره 7865، 1، 2025 مورخ 96.4.17 اعلام مغایرت این مصوبه شورا (مصوبه شماره 721، 96، 28 مورخ 96.3.31) مطابق بخشنامه ابلاغی وزارت کشور و استاندار اصفهان مبنی بر ممنوعیت واگذاری رایگان املاک متعلق به شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی را به صراحت اعلام نموده است.

پس از عدم تأیید و بازگرداندن مصوبه شورای اسلامی شهر، در نامه آقای رضا امینی رییس شورای اسلامی وقت اصفهان مورخ 1396.4.25 به فرماندار محترم اصفهان نیز این موضوع تمکین و قید شده است: با توجه به این ممنوعیت، مقرر شد موضوع جهت اجرای مفاد دستور العمل های وزارت کشور و استانداری اصفهان به شهردار محترم ابلاغ گردد.

کلید این خانه در مراسمی در اتاق بازرگانی اصفهان، به صورت نمادین به آقای مرادی اهدا شد، اما برخلاف صحبت های مطرح شده و با توجه به مسائل قانونی مذکور، خانه ای تحویل داده نشده و از این جهت صحبت های نقل شده در زمینه پس دریافت کلید واحد مسکونی صحیح نیست و تکذیب می گردد.

در نامه آقای رسول زرگرپور استاندار وقت اصفهان نیز به ممنوعیت واگذاری املاک متعلق به شهرداری ها به سایر دستگاه های اجرایی، تأکید و قید شده است: واگذاری اموال غیرمنقول صرفاً مستند به بند 6 ماده 55 قانون شهرداری ها با حفظ مالکیت شهرداری و یا فروش بر اساس ماده 13 آیین نامه اقتصادی شهرداری ها و پس از طی مراحل قانونی مربوطه امکان پذیر است.

نوروزی، شهردار فعلی اصفهان، نخستین نشان فیروزه ای شهفرایند افتخارآفرین را به سهراب مرادی اعطا نموده و شهرداری اصفهان نیز همیشه قدردان افتخارآفرینی قهرمانان ملی کشور است و خواهد بود و حمایت های لازم را انجام خواهد داد، با این حال برای حفظ و شأن صندلی نام آوران و قهرمانان شهر از مسیرهای قانونی اقدام می کنیم، روش های غیرقانونی را در شأن آنها نمی دانیم و معتقدیم که تصمیم گیران و مسئولان وقت باید جوابگوی وعده خود باشند.

نوروزی در دیداری که در دفتر خود با سهراب مرادی داشت با اشاره به وعده های داده شده به این قهرمان ملی در زمان مدیریت سابق شهرداری اصفهان اظهار کرد: گویا عملی کردن وعده داده شده با مسائل قانونی روبرو شده است، اما اگر این مشکل برطرف گردد از تحقق این وعده استقبال می کنیم و اگرچه این وعده از سوی مدیریت شهری در این دوره، اعلام نشده است اما شهرداری اصفهان در صورت برطرف مشکل قانونی این امر، رسیدگی های لازم را برای تحقق آن انجام خواهد داد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 894

به "واکنش شهرداری اصفهان به ماجرای اهدای آپارتمان به قهرمان وزنه برداری المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شهرداری اصفهان به ماجرای اهدای آپارتمان به قهرمان وزنه برداری المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید