کشف مدرنای آلوده در ژاپن ادامه دارد

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مقامات استان کاناگاوا ژاپن اعلام کردند یک ویال واکسن مدرنای آلوده تازه رصد نموده اند و به همین علت واکسن های ذخیره شده در انبار همین ویال، کنار گذاشته شده اند.

کشف مدرنای آلوده در ژاپن ادامه دارد

مقامات استان کاناگاوا ژاپن در بیانیه ای اعلام کردند یک داروساز قبل از استفاده از واکسن کووید 19 مدرنا، چند ذره سیاه در ویال رصد کرد. شرکت داروسازی تاکدا (توزیع کننده واکسن مدرنا در ژاپن)، ویال مشکوک به آلودگی را جمع آوری نموده است. این درحالی است که تا به امروز حدود 3790 نفر دزهایی از واکسن های همین انبار را دریافت نموده اند.

هفته گذشته پس از رصد آلودگی در بعضی از ویال های واکسن مدرنا در ژاپن، تزریق 1.63 میلیون دز آن در کشور متوقف شد. این واکسن ها در شرکت داروسازی Rovi در اسپانیا فراوری شده بودند.

علت آلودگی هم اختلال در فرایند فراوری ذکر شده و از سوی دیگر رگولاتورهای ایمنی اروپا تحقیقاتی در این باره را شروع نموده اند. از سوی دیگر شرکت مدرنا هم اعلام نموده در نتیجه این آلودگی هیچ گونه مشکل ایمنی یا کارآمدی به وجود نیامده است.

البته در هفته جاری تزریق واکسن مدرنا در دو استان ژاپن هم به علتی دیگر متوقف شد. به گفته مقامات به نظر می رسید به علت فرو کردن نادرست سوزن در ویال، تکه هایی از لاستیک در آن وارد محلول واکسن شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1812

به "کشف مدرنای آلوده در ژاپن ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مدرنای آلوده در ژاپن ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید